Dershaneye gidilmediğinde cayma bedeli ödenir mi?

penk

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX3060 12gb

i5 12400f

8*2 3200mhz

550w psu

165hz 1ms
Ben dershaneye arada gitmiyorum, arkadaşım dershaneye gitmezsen cayma bedeli ödetiyorlar dedi. Ne kadar doğrudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dershaneye arada gitmiyorum, arkadaşım dershaneye gitmezsen cayma bedeli ödetiyorlar dedi. Ne kadar doğrudur?
Dershaneye gitmezsen değil, dershaneyi kökten bırakırsan ve sözleşmeyi sonlandırmak istersen ve sözleşmede cayma bedeli varsa ödersin. Bu yüzden sözleşmeyi imzalamadan okuyun diyoruz.

Eğer dershaneyi iptal edecekseniz. Paranızı geri almak istiyorsanız, o zaman dershane tarafından cayma bedeli istenir. Paranız iade edilir. Gittiğiniz dershanenin sözleşmesinde yazar bunlar.

Paranı ödemeye devam ettiğin sürece istersen hiç gitme.
Hocam arkadaşıma 1000tl ödetmişler.

Dershaneye gitmezsen değil, dershaneyi kökten bırakırsan ve sözleşmeyi sonlandırmak istersen ve sözleşmede cayma bedeli varsa ödersin. Bu yüzden sözleşmeyi imzalamadan okuyun diyoruz.
Yok hocam ben devam ederim arada gitmiyorum ama arkadaşımda devam etmiş yıl sonu istemişler parayı.

Yok hocam ben devam ederim arada gitmiyorum ama arkadaşımda devam etmiş yıl sonu istemişler parayı.

Hocam arkadaşıma 1000tl ödetmişler.
Canım kardeşim sözleşmeniz yok mu aç oku işte. Ya da ara dershaneyi sor. Adamlar belki başarı bursu sağladıkları öğrencilere öyle bir madde koymuşlardır, belki arkadaşın beyni boş vitese takılmıştır yanlış anlamıştır belki yalan söylüyordur. Nereden bilebiliriz biz ? Milyon tane dershane var her birinin farklı sözleşmeleri ve uygulamaları var. Ama ben bugüne kadar devamsızlık için para alan hiçbir dershane görmedim. Cayma bedeli dershaneyi bırakan kişilerden alınır, devamsızlık yapanlardan değil.

Tüm parayı ödedikten sonra daha ne istesinler senden? Ben yıllar evvel 2. dönem full gitmedim, bir şey de olmadıydı.

Aynı konuyu ben yaklaşık 1-2 yıl önce açmıştım. Dershaneye gitmek istemediğim için ayrılmak istedim ve bunun için de yaklaşık 1.200 TL cayma bedeli ödemiştim. O zaman dershanenin ücreti 12.000 TL'di. Muhtemelen siz de cayma bedeli ödemek zorunda kalacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı