Rehber Detaylı FPS artırma (+%20-25)

Kanka teknik olarak FPS arttırıyor olabilir ama yaptırdıkların PC'yi doğru kullanmak/tüm gücünü doğru bir şekilde kullanmak gibi bir şey.
Teknik olarak FPS arttırıyor mu, evet.
Yani yazdıklarım birazcık boş gibi.
Fakat bazı kesim "YouTube videolarına inanıp şu programı indirirseniz FPS 1000+ olur."
Gibi şeylere inandığı için yazayim dedim.

Benim işlemcim bayağı ısınıyor 90 derece geziniyor benim için yararlı olmayacak sanırım.

Hocam 90 derecede hala çalıştığına şükredin. UnderVolt yapmanız gerekiyor. Yoksa bir gece ansızın evinde C4 beslediğinizi öğrenirsiniz.

Benim laptop en yüksek performans modunda anlık 80 dereceleri görüyor bir uygulamaya girerken falan. Mecbur dengeli modda, en yüksek işlemci durumu %80 olarak kullanıyorum. Haliyle hem SSD'nin hızını kısıtlamış oluyorum hem de FPS düşüyor. :( Tüm termal bakımları ve fan temizliği de yapıldı üstelik.

Artısı; Detaylı ve güzel olmuş.
Eksisi; Razer Cortex gibi uygulamalar performans artıracağına düşürmekte, üst seviye bilgisayarlarda ise etkisiz eleman görevi görmekte, boşuna yük bindirmiş olursunuz.

Artısı; Detaylı ve güzel olmuş.
Eksisi; Razer Cortex gibi uygulamalar performans artıracağına düşürmekte, üst seviye bilgisayarlarda ise etkisiz eleman görevi görmekte, boşuna yük bindirmiş olursunuz.

Haklısınız. Ama Razer daha çok düşük sistemlerde iyi sonuçlar verebiliyor. Kötü ve eski bir sistemim olduğu için kullanmak mecburiyetindeyim :(

CS:GO başlatma seçenekleri biraz yanlış olmuş, doğru ama kişiden kişiye değişen seçenekler.
Onun dışında ellerinize sağlık, güzel rehber olmuş.

Haklısınız. Ama Razer daha çok düşük sistemlerde iyi sonuçlar verebiliyor. Kötü ve eski bir sistemim olduğu için kullanmak mecburiyetindeyim :(

Eski sistemimde ekran kartı bile yoktu ve çoğu oyunla çakışmasını geçtim aksine sistemin içinden geçiyordu, ben Cortex vb. uygulamaların fanı değilim.

CS:GO başlatma seçenekleri biraz yanlış olmuş, doğru ama kişiden kişiye değişen seçenekler.
Onun dışında ellerinize sağlık, güzel rehber olmuş.

Kodları da bir konudan almıştım, pek dikkat etmemiş olabilirim. Kusuruma bakmayın.
Eski sistemimde ekran kartı bile yoktu ve çoğu oyunla çakışmasını geçtim aksine sistemin içinden geçiyordu, ben Cortex vb. uygulamaların fanı değilim.

Hocam, Acer Aspire E5 521-G model laptop kullanıcısıyım. Razer, Quick CPU ve JetBoost yazılımları ile Dying Light üzerinden bayağı FPS artışı almıştım. Diğer oyunlarda pek denemedim.

Yani ben her türlü bir FPS artışı almıştım Cortex'den. Galiba değişkenlik gösteriyor farklı sistemlerde, ya da dediğiniz gibi program bozuk.

Yeni konular

Geri
Yukarı