Devlet Bahçeli: Netflix artık haddini aşmıştır

Buradaki yorum atanların çoğunun kendi fikri olduğunu düşünmüyorum. Saçma bir şekilde din düşmanlığı yaparak çağdaş ileri görüşlü olduğunu düşünüyorlar. Klavye haricinde iki kelimeyi bir araya getirememiş asosyaller burada akademisyen birinin dil sürçmeleriyle komiklik yaptığını düşünüyorlar.
Ve bu çocuklar saçma bir şekilde ateistlerin zeki Müslüman'ların aptal olduğunu düşünüyor.
Yine bu çocuklar istedikleri cevapları alamadığında yallah arabistana gibi klişe cümlelerle insanları kışkırmaya çalışıyor. Komiktirki her cuma bunların ailesi bu çocukları zorla camii gönderiyor. Kısacası yazdıklarıyla yaşadıklarının bir alakası yok.
Dün porçayın parodisine insanları uyuşturucuya özendiriyor diyenlerin savunduklarına bak. Çelişkinin bu kadarı.

Ne yazdığımı tamamen anladın mı? Yani zaten bu dizilerden etkilenip "her kadın ile seks yapmalıyım" diyen zaten sapıktır. "seks" kelimesinin de sansürlenmesine karşı çıkmadım, neden sansürlediğini anlamadım. Seks kelimesini hakaret olarak algıladığını falan sanmıştım.

Ayrıca, sex Life gibi diziler bir insanın ahlakını bozuyorsa izlemesin.
Diyorsun ya senin ahlaki sınırlarını aşıyor diye, neden sansürledin... Bir insanin her istediğiyle beraber olmasi senin ahlaki sınırlarını asiyor diye neden sapik olsun ki? Dünyada yaşamiyorsan haber vereyim Netflix gibi platformlarin menşei olan ulkelerde insanlar inandıkları gibi yasiyorlar, yaşadıkları gibi de üretiyorlar. Yani oradaki ilişki ağları onlarw normal geliyor en azından bir kesim için ve bunu gizlemiyorlar öyle yaşıyorlar. Diğer insanlar da onlara saygi duyuyor, işine gelen birlikte oluyor, arkadaş oluyor işine gelmeyen de mesafesini koruyor. Bilim-kurgu filmi değil yani bunlar gerçekliginden şüphe ediyorsan.

Özgürlükçü tavrının da sınırlarını bulduğumuza göre aslında özgürlükçü değil de sana göre özgürlük ve senin sınırlarına kadar özgürlükcu olduğunu öğrenmiş oldun, olduk.

"Ayrıca, sex Life gibi diziler bir insanın ahlakını bozuyorsa izlemesin."

Buraya da ayrıca değinmek istedim, bu dizileri izleyip, benimseyip öyle yaşamak neden sadece erkeğe has bir tutum gibi geldi? Kadın da isteyebilir doğal olarak. Öyle bir hayat yaşamak mantıklı gelebilir, zevkli gelebilir, mutlu edebilir. Neden ahlaki bozukluk olarak niteliyorsun ortaya çıkabilecek olan bu sonucu? Eğer dizi kendi başına ahlaksizligi temsil etmiyorsa gerçek hayattaki ortaya çıkışı neden ahlaksizlik olsun? O kadar çelişkili ve mantıksız konusuyorsun ki... Sorun sadece sende de değil aslında memleketin büyük çoğunluğu böyle. Psikoloji okumamistir, sosyoloji okumamistir, ahlak felsefesi, felsefe okumamistir, tarih okumamistir ama müthiş ozguvenlidirz özgürlükçüdür, her konuda yargida bulunabilir.

Son düzenleme:
Bahçeliye hayranlığım yok kendisini ve fikirlerini sevmiyorum zaten. Ama adam burada doğru söylemiş. Siyasetçi olarak bakmayın. Bir insanın bunları söylemesi gerekiyor zaten. S** Life dizisinde açık açık penis gösterildi diye olay olmuştu. Ben şahsen izlemedim diziyi ama bunlar iyice ahlaki sınırı aşıyor. Siyasetle alakası yok.

Göstersinler ne olacak ki? Sizin bizim ülkemizden haberiniz yok sanırım. Girin biraz TikTok Twitter'da dolanın. Netflix gelmeden önce de aynıydı hala aynı. Sanki ülkede herkes ahlaktan edepten madalya alıyor. Ülkenin %80'i Twitter'da eş değişmeli videolar paylaşıyor. Geri kalanı da TikTok'ta twerk yapıyor. Bence bunların Netflix'le alakası yok. Hatta Netflix bizim ülkenin Twitter videolarının yanında jetix gibi kalır. Bizim ülkede edep sadece ortamlarda kendini iyi göstermek için var. Gerisi boş.

Penisin, seksin, sevişmenin, vajinanın, memenin, öpüşmenin ahlakla bir alakası yok. Ahlak erdemlere ne kadar sahip olduğunla alakalı bir şey. Hepimiz sevişiyoruz, her insanın memesi var, hepimizin cinsel organları var. Senin inancına göre bunları görmemen gerekiyorsa izlemezsin. Netflix'in eleştirilecek yanı içerisinde LGBTIQ+ bireylerin olması, seksin sansürlenmemesi vs vs. değil. Basit, b**tan ve ergenlere yönelik iş yapıyorlar, çok kalitesiz birçoğu şu anda. Dünyada kadınların cinselliği zaten baskılanmış ve bir tabu olarak görülüyor hala. Kadınların da özgürce cinselliklerini yaşadığı, dile getirdiği şeyler görmek bu tabuyu yıkmanın en başındaki adımlardan. Bunlar daha derin konular aslında ama, bu tarz diziler zaten kurgu. Saçma sapan bir kurguysa saçma sapan bir kurgu dersin geçersin. Ama herkesle seks yapan ve bu şekilde yaşayan insanların da olduğu bir diziyse bu da böyle bir dizidir. Bunu sırf öyle bir dizi olduğu için eleştirmek manasız. Filmlerde ne kadar suç unsuru, yüz kızartıcı suç işleyen içeren karakter var görmediniz mi? Bu suç unsuru barındıran karakterlerin o filmde olması filmi veya diziyi kötü yapmıyor ki. Bunlar gibi yaşamak isteyen insanların kendi sorunudur o. Ayrıca seks olağan, sıradan bir olgudur birçok kişiyle aynı zamanda seks yapmak eğlenmek de birçok insana göre sıradan bir şey. Senin için veya benim için olması gerekmiyor ama bu böyle. Ahlak ile bir alakası yok bunun. İnsanlar sevişiyor. Bu arada bahsedilen diziyi de izlemedim. Ama Gaspar Noe'nın Love filmini izleseniz ne düşünürsünüz hiç bilmiyorum bu yaptığınız yorumlardan sonra.

Penisin, seksin, sevişmenin, vajinanın, memenin, öpüşmenin ahlakla bir alakası yok. Ahlak erdemlere ne kadar sahip olduğunla alakalı bir şey. Hepimiz sevişiyoruz, her insanın memesi var, hepimizin cinsel organları var. Senin inancına göre bunları görmemen gerekiyorsa izlemezsin. Netflix'in eleştirilecek yanı içerisinde lgbtıq+ bireylerin olması, seksin sansürlenmemesi vs vs. değil. Basit, b**tan ve ergenlere yönelik iş yapıyorlar, çok kalitesiz birçoğu şu anda. Dünyada kadınların cinselliği zaten baskılanmış ve bir tabu olarak görülüyor hala. Kadınların da özgürce cinselliklerini yaşadığı, dile getirdiği şeyler görmek bu tabuyu yıkmanın en başındaki adımlardan. Bunlar daha derin konular aslında ama, bu tarz diziler zaten kurgu. Saçma sapan bir kurguysa saçma sapan bir kurgu dersin geçersin. Ama herkesle seks yapan ve bu şekilde yaşayan insanların da olduğu bir diziyse bu da böyle bir dizidir. Bunu sırf öyle bir dizi olduğu için eleştirmek manasız. Filmlerde ne kadar suç unsuru, yüz kızartıcı suç işleyen içeren karakter var görmediniz mi? Bu suç unsuru barındıran karakterlerin o filmde olması filmi veya diziyi kötü yapmıyor ki. Bunlar gibi yaşamak isteyen insanların kendi sorunudur o. Ayrıca seks olağan, sıradan bir olgudur birçok kişiyle aynı zamanda seks yapmak eğlenmek de birçok insana göre sıradan bir şey. Senin için veya benim için olması gerekmiyor ama bu böyle. Ahlak ile bir alakası yok bunun. İnsanlar sevişiyor. Bu arada bahsedilen diziyi de izlemedim. Ama gaspar Noe'nın love filmini izleseniz ne düşünürsünüz hiç bilmiyorum bu yaptığınız yorumlardan sonra.

Dostum bu kadar aydın olma. Seni burada kurt sürüsünün arasında kalmış ceylan gibi yerler. Çünkü bunların kafası, aa biz sevmiyoruz o zaman yasaklansın'dan öteye geçememiş. Penis gördü diye ahlakı bozulan insanlar çok ilginç.

Geri
Yukarı