DGS ne kadar zor?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 2022 YKS tayfasındanım ve 3D animasyoncu olmak istediğim için çizgi film ve animasyon lisans programı hedefliyordum fakat yetenek sınavına geçecek kadar iyi resim çizemediğim için hedefimi önlisans programı olan Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümüne doğru yaptım.

Yeni hedefim tutarsa DGS ile Çizgi Film ve Animasyon Bölümüne geçmeyi düşünüyorum. DGS ne kadar zor?

Matematiğini iyi tutman lazım. 60 soru Türkçe, 60 soru Matematik oluyor. Üniversiteler de hatırladığım kadarıyla çok az alım yapıyor. Yani ciddi bir çalışma yapmanız gerekmekte. Tabii ki notlarınızı da iyi tutmanız lazım. O da etkiliyor.

Matematiğini iyi tutman lazım. 60 soru Türkçe, 60 soru Matematik oluyor. Üniversiteler de hatırladığım kadarıyla çok az alım yapıyor. Yani ciddi bir çalışma yapmanız gerekmekte. Tabii ki notlarınızı da iyi tutmanız lazım. O da etkiliyor.
Sözelim ortalama fakat sayısalım şuan kötü. YKS'ye kadar TYT Matematikte iyi hale gelmeyi hedefliyorum.

DGS, AYT'ye göre ne kadar zordur?

Çalış, elinden geleni yap işte. Burada boşuna vakit kaybediyorsun sadece.
Hocam durumu size şöyle açıklayayım:

Aslında ilk hedefim Çizgi Film ve Animasyon lisans programıydı fakat yetenek sınavından geçecek bir çizime sahip değilim.

Bu yüzden "Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon" önlisans okurken çizimimi daha iyi noktaya getirmeyi ve "Çizgi Film ve Animasyon"a geçmeyi düşündüm.

Yinede AYT'ye göre ne kadar zorlanacağımı merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı