Dilci TYT'den Kaç Net Yapmalı?

Anladım teşekkürler. Türkçe 23-27 net arası yapıyorum. Sosyal ise 10-15 net arası yapıyorum, fen belki 2 net falan yapıyorum fakat matematik hiç yapamıyorum.

Bu saatten sonra matematik adına deneme çözmeniz daha iyi olur. 4 işlemle bile yapılabilecek sorular var. Denemelerden pratikleşirsiniz. Yapamadığınız soruların çözümlerine bakıp taktik geliştirirsiniz.

Geçen sene dilde 75.25 net TYT'de 55 net yaparak 9 bine girdim. Arkadaşların söylediği kadar etkilemiyor TYT.
Arkadaşın verdiği siteye sayısal öğrencisi olarak TYT netlerimi ve 65 neti gireceğim. Sizinkinden daha iyi bir sıralama söyleyeceğini düşünüyorum.
2018: 2733, 2019: 4879, 2020: 6081 dedi.
24-11, 13-4, 39-1, 14-5 ve 67 diploma puanı.

Maalesef TYT o kadar fark ediyor.
75 diploma puanı ile 2398, 4411, 5438 diyor.

Sorunda burda, temelim yok.
TYT Matematikte 5 soru temel olmadan basit mantıkla çözülüyor. Sınavda yapamıyorum diye kendinizi şartlamayıp sorulara bir göz atın. Ben kendimden biliyorum, yapamam edemem diye girdim 8 matematik netiyle çıktım. Matematik kitabının kapağını açmadım bu arada sene boyunca tamamen mantıklaydı 8 soru da.

TYT Matematikte 5 soru temel olmadan basit mantıkla çözülüyor. Sınavda yapamıyorum diye kendinizi şartlamayıp sorulara bir göz atın. Ben kendimden biliyorum, yapamam edemem diye girdim 8 matematik netiyle çıktım. Matematik kitabının kapağını açmadım bu arada sene boyunca tamamen mantıklaydı 8 soru da.
Katılıyorum bazı olasılık soruları mantıkla çözülebiliyor.

Arkadaşın verdiği siteye sayısal öğrencisi olarak TYT netlerimi ve 65 neti gireceğim. Sizinkinden daha iyi bir sıralama söyleyeceğini düşünüyorum.
2018: 2733, 2019: 4879, 2020: 6081 dedi.
24-11, 13-4, 39-1, 14-5 ve 67 diploma puanı.

Maalesef TYT o kadar fark ediyor.
75 diploma puanı ile 2398, 4411, 5438 diyor.
Burda ki sorun senin "sayısalcı" olman onun ise "dilci" olması. YDT'si 75 gelirse TYT umrunda dahi olmaz. Amaç burda "uiyy ben sayısalcıyım yauww yapabiliyorum" değil, " TYT yapamıyorum ama dilim iyi bir net seviyesinde ise ne olur?"

Sorun da burada, temelim yok.
Temelim yok deyip avunmaya devam edebilir veya temel ya da adına ne derseniz kendinize bir şeyler katabilirsiniz.
Denemelerde 78-80 yapan arkadaşım çalıştı ve matematik ve fenden 4-5'er çerez soruyu yaptı. 75 YDT yaptı. 3 basamaklı sıralaması vardı.
Burda ki sorun senin "sayısalcı" olman onun ise "dilci" olması.
Buradaki sorun o işte. Ben sayısalcı olarak dil alanını seçmememe, dil alanının derslerine girmememe rağmen 65 net yapabiliyorum. Onun dilci olarak fark atması için hem 75-80 yapması, hem de TYT'de elinden gelenin en iyisini yapması lazım.

Temelim yok deyip avunmaya devam edebilir veya temel ya da adına ne derseniz kendinize bir şeyler katabilirsiniz.
Denemelerde 78-80 yapan arkadaşım çalıştı ve matematik ve fenden 4-5'er çerez soruyu yaptı. 75 YDT yaptı. 3 basamaklı sıralaması vardı.

Buradaki sorun o işte. Ben sayısalcı olarak dil alanını seçmememe, dil alanının derslerine girmememe rağmen 65 net yapabiliyorum. Onun dilci olarak fark atması için hem 75-80 yapması, hem de TYT'de elinden gelenin en iyisini yapması lazım.
Evet, şöyle 7-8 net yapabilsem çok mutlu olurum.

Arkadaş yapamıyorsa alternatif vereceğiz, yapmak zorundasın demek sadece moral bozmak olur. 55 TYT netiyle de girilebileceğini, YDT'nin çok daha önemli olduğunu gösterdim. Siz gidip ben sayısalcıyım TYT etkiliyor diyorsunuz, e adam yapamıyor ki kardeşim neyi konuşuyorsun yani.

Geri
Yukarı