Din adamlarının devlet memuru sayılmasını destekliyor musunuz?

Din adamlarının memur sayılmalı mı

• Oy verenlerin toplamı
    86

ElonMuskk

Decapat
Daha fazla  
Din adamlarının devlet memuru olup devletten maaş alamsını destekliyor musunuz?
Sonuçta dini işler çıkar gözetmeksizin yapılmalı. En azından ben böyle düşünüyorum.

Birine dini yaydığı için para verirseniz bu dine bağlılık sayılmaz. Din'e işçilik olur, bu da dini para için yapmaktan öteye geçmez. Din kavramıyla çelişir. Zaten maaş vermezseniz %90 işini yapmayacaktır :D

Evet katılıyorum. Maaş vermeyi bıraksak bir tane bile kalmaz. Zaten 1930'lu yıllarda cemaatlerin etkisini azaltmak için maaş bağlanmaya başlanmıştı.

@RuhumunRuhu evet oyu vermişsiniz nedenini merak ettim.

Din adamlarına harcadıkları mesai için maaş veriliyor, dini yaydıkları için değil. Hem bu işi yapıp hem de nasıl nafaka sağlayacaklar?

Benim için sorun değil siyasi bağlatıları sayesinde birçok kurumdan farklı farklı kalemlerle maaş alan sayısız şahıs varken bence Diyanet personellerinin aldığı maaşı tartışmanın anlamı yok.

Benim çocuğum yok MEB benim vergimi kullanıyor, ben çevre düşmanıyım şehircilik de umrumda değil Çevre Bakanlığı benden geçiniyor. Ben köprü kullanmıyorum devlet benim vergimle köprü dikti yıkılsın. Ben futbol izlemiyorum devlet benim vergimle TFF'ye bütçe ayırıyor..

Son düzenleme:
Din adamlarına harcadıkları mesai için maaş veriliyor, dini yaydıkları için değil. Hem bu işi yapıp hem de nasıl nafaka sağlayacaklar?

Tam olarak bundan bahsediyorum zaten hocam böyle işler gönüllülük esaslı olmalı. Aslına bakasanız günümüzde gelişen teknolojiyle bu insanlara ihtiyaç da kalmadı. Din öğrenmek isteyen insanlar google veya youtube gibi yerlerden istediği her şeyi öğrenebiliyor.

Tam olarak bundan bahsediyorum zaten hocam böyle işler gönüllülük esaslı olmalı. Aslına bakasanız günümüzde gelişen teknolojiyle bu insanlara ihtiyaç da kalmadı. Din öğrenmek isteyen insanlar google veya youtube gibi yerlerden istediği her şeyi öğrenebiliyor.

Fıkıh, Tefsir, Tecvid, Akaid, Sarf, Nahiv, kıraat ve taallim Google ve Youtube'dan öğrenilmez maalesef. Bir hoca veya öğretmenin terbiyesinde olunması elzemdir. Şayet o kişi Müderris, imam veya alim olacaksa. O halde ben de doktor, avukat ve mühendislere gidip Google ve Youtube'dan öğrenmesini söylerim. Ne gerek var üniversitelere?

Zaten imamların maaşı en düşük memur maaşının biraz üstünde. Hani desem ki iktidar partisi imamları kendi seçiyor kendi adamlarını atıyor o zaman dersin biz onların para kazandırmak istediği adamlara vergimizle para ödüyoruz... Öyle bir şey de yok imam olmak isteyen giriyor devletin ilahiyat fakültesine bitince giriyor DHBTS ve KPSS sınavına puan alıp atanıyor. Kimseye de sen olamazsın sen söylesin denmiyor. Adam çalışmış devlet memuru olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı