Dış görünüşünüzü nasıl buluyorsunuz?

Bir iş arkadaşımın şu lafını paylaşmak istiyorum. "Canım sıkkınsa kendime bakıyorum, günüm aydınlanıyor. Güzelim be."
(Gereksiz açıklama: Hani aman aman bir güzelliği yok. Alımlı bir hatun kişi işte. Bu güven çok hoşuma gitti. Hiç tarzım değildir sarışınlar, özellikle de sentetik olanlar.)

Kendinizi beğenin, beğenmiyorsanız beğendiğiniz hale getirmek için uğraşın. Beğendiğiniz halde kalmak için çabalayın.
Ayrıca kendini olduğu gibi kabullenmek ile kendini olduğu gibi beğenmek çok farklı cümleler. "Kabullenmek" çok aptalca bir fiil başlı başına zaten.

Dediklerimi duyma ve görme organlarının dışında organlarından anlayacaklar olacaktır. Kendiniz olmayın demedim. Başka bir mahlukata da benzeyin demedim. Kendinizi beğenin dedim.

Son olarak kendimi beğeniyor muyum? Elbette, hani neredeyse her meşrebe uygun üslubum, sırma saçlarım ve odayı dolduracak bir kahkaham var. Bunlardan fazlasını isteyene verebilecek jigolo numarası ve "Peki, paşa gönlün bilir." diyebilecek öz güvenim var.

Güzel miyim çirkin miyim bilmiyorum ama dünyaya bir daha gelsem yine böyle gelmek isterdim. Kendimle barışık bir insanım sanırım.

Geri
Yukarı