Discord üzerinden tehdit ediliyorum

Hocam bu tarz freelance işlerinde Bionluk tarzı güvenilir sitelere yönelin. Bu tür sitelerde ücret havuza gidiyor ve eğer siz ürünü kabul eder onaylarsanız para ona geçiyor. Ayrıca eğer bahsettiğiniz 2 ay anlaştığınız süreden uzunsa ödememe hakkına sahipsiniz, bu nedenle suça yapmış olsa bile girmez. Şayet tam zamanında veya erken ise eğer 2 ay, bir kanıt karşılığı aracı kullanarak işi çözün. Yoksa ödemeyin geliyorsa gelsin adres yazın destek olalım bakalım(!)

Bir kişiye web sitesi yaptırmak istedim 2 aydır kurmadık ve ödemeyi de yapmadım ücreti istiyor. Şimdi nereden nasıl bulduysa ismimi soyismimi telefon numaramı adresimi biliyor. Discord profilimde kayıtlı olan e postaki isim ve soyisimden sorgu attığını düşünüyorum, evime geleceğini söylüyor. Ne yapmam gerek? Discord'a talep attım. Ayrıca Discord nickini ismim ve soyismimi telefon numaram olarak değiştirdi.

Düzenleme: Diğer bilgilerimi bilmiyor diye düşünüyorum sadece Discord'da yazılı olan telefon numaram ve e postada bulunan ismim ve soyismimi biliyor. Bir şekilde bakmış ne yapacağım?
Kanka hiç takma hiç bişi olmaz SMS bomber atabilir oda problem olacağını sanmıyorum düşük ihtimal EGM ihbar atabilir ondada evde bişi yoksa 2 kereden fazla gelmezler durumu açıklarsın eve gelirsede napabilirki yani en fazla

1 saat yazı cezası aldığım için hiç kimseye cevap veremedim toplu bir şekilde cevap vereyim, siteyi teslim almadım önden ücreti istedi bu davranışından sonra da vereceğini düşünmüyorum bu yüzden ödemeyi de yapmayacağım. Ayrıca siteyi yaptığına dair bir kanıt yok sadece yaptım diyor.

O zaman kişiye yaptığının kanıt olmadığını bu yüzden ücret ödemeyeceğinizi söyliyebilirsiniz, siz ücreti ödesenizde ödemesenizde onun yaptığı şey yanlış gibi duruyor bana sorarsanız, sonuç olarak bu davranışlardan dolayı o kişiden bir şey almak istemiyorsanız ve yaptığı şeyin bir kanıtı yok ve bunu da göstermiyor ise engelleyebilirsiniz gibi duruyor, eve gelme olayının ciddi mi bilmiyorum, ama Discord'unuzdaki e-posta adresinde bulunan isim ve soy isim ile panelden arama yaptıktan sonra çıkan sonuçlardan sizin Discord'da yazılı olan telefon numarası ile eşleşip eşleşmediğine bakarak bilgilerinize erişebilir sanırsam böyle bu tarz bir şey ile. Tabii Discord'da ki bilgileriniz dışında bilgi göstermedi ise elinde hiç bilgi olmayadabilir.

İkinizde hatalısınız biriniz web sitesi yapmış ücretini göndermemiş. Biriside saçma sapan sorgu panellernden ev adresi,T.C. Kimlik falan bulurlar bu kadar saçma bir şey yok.
Ama benim fikrim şu polise şikayet et 18 yaşından küçükse ailesiyle konuş. 18 aşından büyükse dava et.

Bir kişiye web sitesi yaptırmak istedim 2 aydır kurmadık ve ödemeyi de yapmadım ücreti istiyor. Şimdi nereden nasıl bulduysa ismimi soyismimi telefon numaramı adresimi biliyor. Discord profilimde kayıtlı olan e postaki isim ve soyisimden sorgu attığını düşünüyorum, evime geleceğini söylüyor. Ne yapmam gerek? Discord'a talep attım. Ayrıca Discord nickini ismim ve soyismimi telefon numaram olarak değiştirdi.

Düzenleme: Diğer bilgilerimi bilmiyor diye düşünüyorum sadece Discord'da yazılı olan telefon numaram ve e postada bulunan ismim ve soyismimi biliyor. Bir şekilde bakmış ne yapacağım?
Hocam eğer ki web sitesi yaptırdıysanız ve ödeme yapmadıysanız adam net haklı. Yıllarını verip o işi öğreniyor, sonra ondan kazanç sağlamaya çalışıyor ve belki günlerini harcıyor web sitesini kodlamak için ve sizde parasını vermiyorsunuz. Tabii bu dediklerim web sitesini adam yapmışsa ve siz ödemediyseniz geçerli. (Tabii onun yaptığı da suç). Size çözüm önerim: Fake bir E-posta adresi açın ve discord E-posta adresini onunla değişin. Ardından gidip numaranızı yenileyin.

Sende onu tehdit et, win win.

Adam haklı sen web sitesi yaptırıp ücreti ödememişsin.

Tehdit her halükarda suç teşkil eden bir fiil. Üstüne size ait kişisel verileri hukuk dışı yollarla elde etmiş olması da suç teşkil eden bir fiil. Bunun yanında aranızda bir sözleşme doğmuş ve siz sözleşmeden doğan borcunuzu ifa etmemişsiniz ve borcunuz temerrüde düşmüş. Bu anlamda da sözleşmenin diğer tarafı size bunun ifa edilmesi için dava açabilir. İlamsız icra takibi başlatabilir.

Adamın yerinde olsam dava ederdim tehdit etmek yerine..

Yeni konular

Geri
Yukarı