Discord üzerinden tehdit ediliyorum

Bir kişiye web sitesi yaptırmak istedim 2 aydır kurmadık ve ödemeyi de yapmadım ücreti istiyor. Şimdi nereden nasıl bulduysa ismimi soyismimi telefon numaramı adresimi biliyor. Discord profilimde kayıtlı olan e postaki isim ve soyisimden sorgu attığını düşünüyorum, evime geleceğini söylüyor. Ne yapmam gerek? Discord'a talep attım. Ayrıca Discord nickini ismim ve soyismimi telefon numaram olarak değiştirdi.

Düzenleme: Diğer bilgilerimi bilmiyor diye düşünüyorum sadece Discord'da yazılı olan telefon numaram ve e postada bulunan ismim ve soyismimi biliyor. Bir şekilde bakmış ne yapacağım?

Al eline bitane haydar. Gelsin ne yapacak çok merak ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam bu tarz freelance işlerinde Bionluk tarzı güvenilir sitelere yönelin. Bu tür sitelerde ücret havuza gidiyor ve eğer siz ürünü kabul eder onaylarsanız para ona geçiyor. Ayrıca eğer bahsettiğiniz 2 ay anlaştığınız süreden uzunsa ödememe hakkına sahipsiniz, bu nedenle suça yapmış olsa bile girmez. Şayet tam zamanında veya erken ise eğer 2 ay, bir kanıt karşılığı aracı kullanarak işi çözün. Yoksa ödemeyin geliyorsa gelsin adres yazın destek olalım bakalım(!)

Bas engeli.

Öncelikle haksızsınız, fakat bu durum karşı tarafın sizin evinize gelebilmesi hakkını vermiyor. Tavsiyem, bir an önce websitesini yapıp teslim etmenizdir. (Discord üzerinden çok kez tehdit edildim fakat bugüne kadar başıma hiçbir şey gelmedi.)

Bir kişiye web sitesi yaptırmak istedim 2 aydır kurmadık ve ödemeyi de yapmadım ücreti istiyor. Şimdi nereden nasıl bulduysa ismimi soyismimi telefon numaramı adresimi biliyor. Discord profilimde kayıtlı olan e postaki isim ve soyisimden sorgu attığını düşünüyorum, evime geleceğini söylüyor. Ne yapmam gerek? Discord'a talep attım. Ayrıca Discord nickini ismim ve soyismimi telefon numaram olarak değiştirdi.

Düzenleme: Diğer bilgilerimi bilmiyor diye düşünüyorum sadece Discord'da yazılı olan telefon numaram ve e postada bulunan ismim ve soyismimi biliyor. Bir şekilde bakmış ne yapacağım?

Adamı dolandıran siz gibisiniz pardon ama yanlış anlamadıysam site yaptırıp parayı vermemişsiniz parayı verin sorun çözülsün hocam çok dert değil.

1. Adım: Polisi ara
2. Adım: Adam evine gelse de ne yapabilir diye düşün.
3. Adım: Adam 1 Web sitesi parasına niye evime gelsin diye kafa boz.
4. Adım: Paranoyak olduğundan en yakın av mağazasından bir Glock 19XP al ve dedenin tüfeğini temizle.

Bu arada gerçekten Discord tehditlerinden mi korkuyorsunuz?

Reis hiçbirşey olmaz çünkü veriler her satılıyor korkma hiçbirşey yapamaz yaparsa şikayet et genelde bu tür şeyleri ergenler yaptırıyor

İkinizde hatalısınız biriniz web sitesi yapmış ücretini göndermemiş. Biriside saçma sapan sorgu panellernden ev adresi,T.C. Kimlik falan bulurlar bu kadar saçma bir şey yok.
Ama benim fikrim şu polise şikayet et 18 yaşından küçükse ailesiyle konuş. 18 aşından büyükse dava et.

Hocam eğer ki web sitesi yaptırdıysanız ve ödeme yapmadıysanız adam net haklı. Yıllarını verip o işi öğreniyor, sonra ondan kazanç sağlamaya çalışıyor ve belki günlerini harcıyor web sitesini kodlamak için ve sizde parasını vermiyorsunuz. Tabii bu dediklerim web sitesini adam yapmışsa ve siz ödemediyseniz geçerli. (Tabii onun yaptığı da suç). Size çözüm önerim: Fake bir E-posta adresi açın ve discord E-posta adresini onunla değişin. Ardından gidip numaranızı yenileyin.

Adam haklı sen web sitesi yaptırıp ücreti ödememişsin.

Adamın yerinde olsam dava ederdim tehdit etmek yerine..

Öncelikle haksızsınız, fakat bu durum karşı tarafın sizin evinize gelebilmesi hakkını vermiyor. Tavsiyem, bir an önce websitesini yapıp teslim etmenizdir. (Discord üzerinden çok kez tehdit edildim fakat bugüne kadar başıma hiçbir şey gelmedi.)

Adamı dolandıran siz gibisiniz pardon ama yanlış anlamadıysam site yaptırıp parayı vermemişsiniz parayı verin sorun çözülsün hocam çok dert değil.
Konuyu okumadan cevap vermeyin konu sahibi haklı diğer adam siteyi yapmadan parayı istemiş kanıt göndermemiş üstüne tehdit etmiş

Yeni konular

Geri
Yukarı