Discord'a virüs bulaştı

Daha fazla  
Merhaba geçtiğimiz birkaç hafta öncesinde bir arkadaşım bana bir link yolladı, linkin görselini koydum. Kendisine sorduğumda bana bunu arkadaşımla birlikte yaptık kodunu ben yazdım dedi, bende o yüzden güvenip açmaya çalıştım. Bilgisayar virüs olarak görüyordur diye virüs programını da kapattım yine de herhangi bir şey açılmadı. Ertesi gün bunu ben herkese yolladığımı gördüm, Discord'da sol tarafta açık olan kişilere belli bir zamanda yoluyor sanırım ayrıca kartım da Discord'da kayıtlıydı her gün Discord Nitro almaya çalışılıyor, para yükleyemiyorum kartıma. Bunun çözümü var mı?
Bu arada herkese kendi kendine link yolladığını görünce bilgisayarı hemen sıfırladım sıfırlanmış hâliyle devam ediyor sorun, bugün tekrar arkadaşlarıma bu link kendi kendine gitti ve Discord Nitro almaya çalıştı.

Dosya Ekleri

• 1649425380703.png
    1649425380703.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 394
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 370
  • Screenshot_20220408-145424_Papara.jpg
    Screenshot_20220408-145424_Papara.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 400
GitHub değil giathub yazıyor onu da mı görmediniz?
Linklere dikkatli bakarak girin. Ve kimseye bu link konusunda güvenmeyin, arkadaşınız dahi olsa.

Linklere dikkatli bakarak girin. Ve kimseye bu link konusunda güvenmeyin, arkadaşınız dahi olsa.
Haklısınız, şu ana kadar yeni gördüm siz söylemeseniz onu görmemiştim bile.
Discord Token'ini almış o link. Şifreni değiştirip token sıfırlaması yapabilirsin. Ancak hesabın ban yiyecektir muhtemelen. Aynısı bana olduğunda hesabım kalıcı ban yemişti.
hiç bir yol bulamazsam deneyeceğim sağolun

Bu taktiğin adı sanırsam "Phishing: Oltalama" diye çevriliyor discord dan atılan linklere daha dikkatli ve alan adını kontrol ederek tıklayın. Destek talebi açın ve kartınızı ya geçici olarak yada tamamen kapatıp yeni kart açtırın. Geçmiş olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı