Dışlanmak ve insanların konuşmak istememesi

Olisykes

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Ben Emre aşırı derecede alıngan, enerjik ve ciddiyetli bir insanım, derslerime verdiğim önemi hiç bir şeye vermem. Okuldaki insanlar beni dışlıyor, asla konuşmuyorlar, konuşmayı bırakın zorbalığa bile geçtiler artık. Herkesin bana zaafı olmaya başladı sırf enerjik ve onlara göre biraz farklı olduğum için. Ben bunları düşünmekten ders çalışamıyorum, okula ağlayarak gidip ağlayarak geliyorum. kendimi sürekli tutuyorum Allah'tan yardım istiyorum kalbim sıkışıyor sinirlenince. Danışabileceğim kimse olmadığı için buraya yazma ihtiyacı duydum. LGS sınavından anlık bir hata yüzünden 380 aldım ama gittiğim lisede bunlar oluyor :(

Sınıf arkadaşların ise mevzu sınıfını değiştirip insanlarla sosyalleşmeye çalış. SGenelde kendisini eşsiz, havalı sanan ama diğer insanların gözünde değeri olmayan arkadaşlar dalga geçerler. Onları takmaman lazım.

Sınıf arkadaşların ise mevzu sınıfını değiştirip insanlarla sosyalleşmeye çalış. SGenelde kendisini eşsiz, havalı sanan ama diğer insanların gözünde değeri olmayan arkadaşlar dalga geçerler. Onları takmaman lazım.

Sınıf değiştirmek zor; sınıfım, okuldaki en iyi öğretmenlerin girdiği sınıf, bazı diğer sınıflara bakınca iyi kalıyor.

Açık liseye geçebilirsin ben öyle yapacağım aşağı yukarı aynı durum.

Eğer belirli bir ders çalışma düzeni yoksa açık liseye geçmek çok mantıksız. Tabi kendinize güveniyorsanız ve düzen kurarım diyorsanız geçin. Diğer türlü akademik hayatınız sıkıntıya girer.

Çok hassassın ama... Ne gerek var o insanlara... Dert edindiğin bu saçmalıklar...
Haklısınız tabiki, saçma bir dert ama her gün 8-9 saat muhattap olmak zorunda olduğum insanlar. Ve sadece 1-2 kişi değil herkes bana karşı böyle, çok farklılar anlayamıyorum. Bir kişiye derdimi anlatmak istesem, banane (...) gibi sözlerle moralimi bozuyorlar. Tek amacım msü'yü kazanmak, askeri pilot olmak istiyorum, ama bir yandan bunlarla uğraşmaktan ders çalışamıyorum.

Haklısınız tabiki, saçma bir dert ama her gün 8-9 saat muhattap olmak zorunda olduğum insanlar. Ve sadece 1-2 kişi değil herkes bana karşı böyle, çok farklılar anlayamıyorum. Bir kişiye derdimi anlatmak istesem, banane (...) gibi sözlerle moralimi bozuyorlar. Tek amacım msü'yü kazanmak, askeri pilot olmak istiyorum, ama bir yandan bunlarla uğraşmaktan ders çalışamıyorum.
Güçlü ol, onların değerini açıklamaya gerek bile yok... Senin gibi bir insan, bu varlıklarla meşgul olmamalı...

Kendin ile barışık ol çünkü suçlu değilsin.

Güzel insan, sakın o değersiz, beş para etmez insanları kafaya takıp dersi boşlama. Sen bir bireysin ve hedeflerin de var bu çok belli. Sen, onlar olmadan da bir bireysin ve bir şey başarabilirsin. Unutma sen yarın bir gün MSÜ'yü kazandığında ya da kaybettiğinde onların hiçbirisi yanında olmayacak. Onlara bakıp haline şükret. Ya sen de onlar kadar ahmak ve cahil olsaydın? O zaman daha kötü olmaz mıydı? Kafaya takma lütfen. Yollar ve şartlar ne olursa olsun hedeflerinden asla vazgeçme.

Yeni konular

Geri
Yukarı