Dışlanmak

Hocam bir sorun var siz bana Türkiye'nin en iyi pikoloğunu önerdiniz ama ben Azerbaycanlıyım. Bir de asla futbolda bana pas atmazlar o yüzden sinirlenirim biraz sinir sorunlarım var.

Yok önermedim. Birisi yazmış öyle başlık. Öyle bir hatam varsa kusura bakmayın. Psikolog veya Psikiyatristlerin birisi fark eder ve kendine uygun olanı bulmak önemli.

Psikologlar başta başka bir sorun var sanıp Psikiyatriye yönledirip ilaç yazabilir Psikiyatri ama Asperger teşhisi konunca ilaç verilebilir yine. Bazıları direk fark ediyor ama nadiren oluyor. Psikiyatristin birisi fark ediyor sonra. Anlaşılması zor Aspergerin. Hatta o kişi şüphelense bile yanlış teşhis veya başka bir sorunun teşhisi konulabilir. Direk Psikiyatriye yönlendirebilir. Bazıları göz teması kurmamandan aşırı rahatsız olabilir. Böyle şeyler yaşanıyorsa muhtemelen takarsın ama takma. Ona belirt bunu. Göz teması kurmayı sevmediğini. Daha teşhis konmamıştır veya başka bir şey olabilir.

Son düzenleme:
5 6 sene önce lisedeyken bizim arkadaş grubu buluşmuş biyerlere gitmiş gece sonunda plan yaptıkları WhatsApp grubuna beni de almışlardı seni çağırmadık ama gelir miydin diye. Bir kerede hoca ders işlemeyeceğini sınıf başkanına söylemiş benim telefonuma o zamanlar WhatsApp yüklenmiyordu. Herkesin haberi oldu haliye işin tuhaf tarafı telefonu olmayan çocuğun arkadaşının numarasını bulup telefonu olmayan çocuğa bile haber vermişler ama bana haber vermediler. Şimdi hiçbirisiyle muhabbetim yok.

5 6 sene önce lisedeyken bizim arkadaş grubu buluşmuş biyerlere gitmiş gece sonunda plan yaptıkları WhatsApp grubuna beni de almışlardı seni çağırmadık ama gelir miydin diye. Bir kerede hoca ders işlemeyeceğini sınıf başkanına söylemiş benim telefonuma o zamanlar WhatsApp yüklenmiyordu. Herkesin haberi oldu haliye işin tuhaf tarafı telefonu olmayan çocuğun arkadaşının numarasını bulup telefonu olmayan çocuğa bile haber vermişler ama bana haber vermediler. Şimdi hiçbirisiyle muhabbetim yok.
Psikolojik dışlanma deniyor buna.

Yukarıdaki yazıma not: Psikolog ilaç yazamaz. Psikiyatri yazar. Yanlış yazmış olabilirim.
Psikiyatri ilaç yazmışsa o konuya karışamaz psikolog. Fakat sürekli ilaç değiştirip deneme yapabiliyorlar ama sosyal dışlanma yüzünden illa ilaç verecek diye bir şey yok. Depresyon sebebi ile gelebiliyor Aspergerler ve sonra geç fark ediliyor ve teşhis alıyor. Ama sende durum farklı, daha erken olabilir. Belki farklı bir şeydir veya bir sorun yoktur. Ben internette yazdığın şeye göre yazdım. İnternette ne yazdığından anlayan tipler var. Sıradan bir konuda fark edip Aspergersin diyen tipler var internette ama sayıları az. Bunlar hep haklı çıkmaya biliyor.

Son düzenleme:
Psikolojik dışlanma deniyor buna.

Yukarıdaki yazıma not: Psikolog ilaç yazamaz. Psikiyatri yazar. Yanlış yazmış olabilirim.
Psikiyatri ilaç yazmışsa o konuya karışamaz psikolog. Fakat sürekli ilaç değiştirip deneme yapabiliyorlar ama sosyal dışlanma yüzünden illa ilaç verecek diye bir şey yok. Deprasyon sebebi ile gelebiliyor aspergerler ve sonra geç fark ediliyor ve teşhis alıyor. Ama sende durum farklı, daha erken olabilir.

Artık takmıyorum. Bana bir faydası dokunmayacak herkesle muhabbetimi ya azalttım ya bitirdim. Ayak bağı olmasınlar yeter kafasındayım.

Böyle kişiler şizoid ise hayatlarını gizlilik tutuyorlar. Not: Kendini hasta sanıp sürekli gitmemek gerek durduk yere. Onlar söylüyor ne zaman gelmen gerektiğini.

Hocam, ben ağır bir psikolojik çöküş dönemindeydim ama şu an Allah'a şükür iyiyim.
Hastalığım yok yani 🙂

@Win9x anlattıklarının çoğu bende var. 20 yaşındayım ve okul hayatımda hep dalga geçildim ve dışlandım. Ailem de aynı şekilde. Hala aynıyım, kimsem yok. İngilizcem iyi ama Almancayı beceremedim. Speaking olarak berbatım bu arada. Bu da test sonucum.

You are very likely on the broader autism cluster (Aspie)

poly10a.php

Yeni konular

Geri
Yukarı