Dışlanmak

16 yasındayım 2 yıldır arkadasın yok çok takma mesela benim umurumda değil oh kafam rahat kimse için üzülmeme gerek yok.
Kardeşim lisenin başındayken çocuk gibiydim aptaldım vs. tonla arkadaşım sevgilim vs. vardı. COVID çıktıktan sonra akıllandım kendimi geliştirmeye, ders çalışmaya falan başladım arkadaşlarımla irtibatım kesildi. Arkadaşlarım var fakat dost diyebileceğim kimsem yok. Kısacası boş ver yalnız takıl alışırsın. Ayrıca yeni ortamlara. Girmeden yeni arkadaşlıklar yapman biraz zor.
Asperger gibi duruyor bu. Yani farklı bir durum var. Aspergerler sosyalleşmek ister.

Not: Gelecekte okulu bırakma ve salma istediğin artabilir ve depresyon olabilir eğer asperger isen. Ailen anlayışlı davranmıyor olabilir ama ikna etmek için şans var.

İkna etmek için rol yapma ama.

Son düzenleme:
Asperger gibi duruyor bu. Yani farklı bir durum var. Aspergerler sosyalleşmek ister.

Not: Gelecekte okulu bırakma ve salma istediğin artabilir ve depresyon olabilir eğer asperger isen. Ailen anlayışlı davranmıyor olabilir ama ikna etmek için şans var.

İkna etmek için rol yapma ama.
Rol yapmamda bana diyorki: Kendine bir hastalik falan arama unut gitsin.

Müdürle ailemin arasında bir bozukluk var diye...
O zaman en kötü 18 yaşından sonra bakarsın bu duruma. Bir şans vermelerini işte götürmeleri için.

İleride sorun yaşarsan seni suçlayabilirler götürmedikleri halde. En kötü şunu de: İleride sorun yaşarsam kızmayın.

Rehberlik var mı?

Son düzenleme:
O zaman en kötü 18 yaşından sonra bakarsın bu duruma. Bir şans vermelerini işte götürmeleri için.

İleride sorun yaşarsan seni suçlayabilirler götürmedikleri halde. En kötü şunu de: İleride sorun yaşarsam kızmayın.

Rehberlik var mı?
Rehberlik derken? Anlayamadim.

Bütün mesele bana göre doğal olmaktır. samimiyetsizlikte demiyorum samimi olabilirsiniz ama doğal olmayabilirsiniz peki bu ne? kendiniz söylemişsiniz! en sevdiği arkadaşı gibi olmaya çalışıyorum .. bu "çalışmak" aslında zihinsel olarak birşeyi yapmak demektir. ne yaparsanız yapın hemen herşey zihinsel ilginç olan tarafı karşınızdaki insanda zihinsel yine çon enteresan olan tüm insanlar zihinseldir ama her insan doğalı arar. işin doğal kısmında da üzülen, psikolojik şiddete maruz kalan insanlar gerçekten mutsuz ve karşı tarafa pozitif bir izlenim vermiyorlar o zaman doğal insanda tercih edilmez. yani hem doğal olacak hem pozitif yani mutlu-umutlu hayat dolu vs. zor tabi bu işler.

Not: Konuyu yeni görüp Bu attığım test bir doktorun kapağında var. Asperger ve şizoid görüngü adlı kitapta. Asperger Sendromu Testi'ni Ciddiye Almalı Mıyız? | Türkçe Malumatlar birde bu site ciddiye alın diyor fakat yine de yüz yüze daha iyi. Sadece internette ki en iyi test diye yazdım.

Rehberlik derken? Anlayamadim.
Bazı okullarda psikiloji ile ilgilenen birisi olur. O rehberlik işte.

Bütün mesele bana göre doğal olmaktır. samimiyetsizlikte demiyorum samimi olabilirsiniz ama doğal olmayabilirsiniz peki bu ne? kendiniz söylemişsiniz! en sevdiği arkadaşı gibi olmaya çalışıyorum .. bu "çalışmak" aslında zihinsel olarak birşeyi yapmak demektir. ne yaparsanız yapın hemen herşey zihinsel ilginç olan tarafı karşınızdaki insanda zihinsel yine çon enteresan olan tüm insanlar zihinseldir ama her insan doğalı arar. işin doğal kısmında da üzülen, psikolojik şiddete maruz kalan insanlar gerçekten mutsuz ve karşı tarafa pozitif bir izlenim vermiyorlar o zaman doğal insanda tercih edilmez. yani hem doğal olacak hem pozitif yani mutlu-umutlu hayat dolu vs. zor tabi bu işler.
Aspergerlerin asperger olmayanlar gibi davranması için terapi veya başka bir şey lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı