Doğu Akdeniz'de Savaş Çıkarsa Gönüllü Asker Olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen Ataların için mi yaşıyorsun???
Geri kalmış ülkenin gerici insanları yine şaşırmadık...
Modernlikten anlayışınız elinize tesbih alıp nargile tütürüp iki üç bozkurt işareti yapmaksa üzücü bir durum.
Hümanist falan değilim sadece aptalları sevmiyorum.
Arkadaşın ilk yazdığı mesaj seni yeterince rahatsız etmiş direkt hakarete başlamışın. Bu kadar alınacak birşey yok. Sürekli terörü besleyen Amerikan, Avrupan modern değil mi? Afrika'yı sömüren bu insanlar modern. Kendi ülkeleri dışında kendinden olmayan herkesi katleten bu insanlar modern. Gerçekten tebrik ediyorum seni.

Sen Ataların için mi yaşıyorsun?
Geri kalmış ülkenin gerici insanları yine şaşırmadık.
Modernlikten anlayışınız elinize tesbih alıp nargile tüttürüp iki üç bozkurt işareti yapmaksa üzücü bir durum.
Modernlik o bahsettiğiniz hareketler değil ama, atalarını çöpe atmak hiç değil yaptığınız maymunluk oluyor. Atlarımdan banane, milliyetçiler gericidir gibi sözleri olanlarla kadir popcornun gözümde hiçbir farkı yok birisi takkeli maymun, öbürü takım elbiseli maymundur.

Modernlikten anlayışınız elinize tesbih alıp nargile tüttürüp iki üç bozkurt işareti yapmaksa üzücü bir durum.
Sen bizim öyle anladığımızı nereden biliyorsun? Türkiyeyi kuran Milliyetçiliktir hala Milliyetçiliğe karşı olan aptallar var. TSK nasıl gelişecek? Ekonomi nasıl gelişecek? Büyük atılımlar nasıl yapılacak? Amerikan kuklası Liberal düşünce ile mi?

Kim burada elinde tesbih sallayıp nargile tüttürüyor? Gerici sensin çünkü yaşamakta olduğun ülkene saygın yok. Sen kesin Suriyelisin bu arada.

Ben Çanakkale'liyim. Bu devlet, bu millet için ölürüm.

Burada, 250.000 Türk Askerinin mezarı var. Kayıplar belli değil.

Ayrıca burası Türkiye :) Yunanistan yada Rum kesimi değil :) TSK da haberlerde gördüğün 3-5 gemi, 50 askerden ibaret değil. NATO'nun en güçlü 2. Ülkesi yada En Güçlü Kara Ordusu Türkiye diye gördüm bir yerlerde.

Ama, eğer seferberlik ilan edilirse kim başkanmış, kim neymiş bakmam. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde doğdum. Türkiye Cumhuriyeti'nde büyüdüm. Buranın suyunu içtim, buranın ekmeğini yedim. Türkiye için seve seve canımı veririm.

Ama şunu da düşünmüyor değilim. Ben okusam, Mühendis olsam, devlete daha yararlı olmaz mıyım? Ölmekten ise yaşayıp devlet için bir şeyler yaparım.

EDİT: pardon, NATO'nun en güçlü 4. Ordusu biziz :/

Atalarımın bana bıraktığı mirası taşımayacaksam neden yaşıyorum ki? Milliyetçilik aklı körelmekse hümanizm ucu boklu değnektir? Artık şu milliyetçileri, atalarınızı, ülkenizi, dininizi, milletinizi hor görüp sövünce havalı, modern, çağdaş olunmuyor anlayın.
Atatürk humanistti ama.

Amacımız modernlik, çağdaşlık olmuş. Milliyetçi olmayanı öpüyorlar galiba bu dünyada.

Alıntılıyorum ki tekrar oku, belki bu defa anlarsın.

Ben bu ülkeden zaten memnun değilim. Bu ülkeyi yönetenlere, yönetenleri bu noktaya getirenlere hakkımı helal etmeden çekip giderim.

Mülteci deyince aklında suriyeliden başkası canlanmıyor adamın. Sanırsın ki gittiğim yerde devlete hiç katkı yapmadan yaşayacağım, toplumun düzenini bozacağım, hatta nankörlüğün dibini yapıp beni alan ülkeye hakaret edeceğim.

Yok kardeşim. Sen kendini geliştirirsen, bir alanda bilgi sahibi olursan seni herkes alır. Ve sen yaşarken dünyaya daha fazla faydan dokunur emin ol.
Ha sen diyorsan ben Suristan' ı savunmak için kalırım veya bir baltaya sap olamadım, savaşmaktan başka şansım yok, o senin tercihin. Arkada, "Turan, turan" diye ciyaklama hakkın yok. Ve tekrar, her koyun kendi bacağından asılır diyorum.

Ama şunu da düşünmüyor değilim. Ben okusam, Mühendis olsam, devlete daha yararlı olmaz mıyım? Ölmekten ise yaşayıp devlet için bir şeyler yaparım.

Konudaki en mantıklı yazı bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı