Doktorlar neden grev yapıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesela devlet ödese tazminatları nasıl olur? Sağlık sektörü hariç hiçbir kamu kurumunda ceza şahsa kesilmez. Hakimlerin verdikleri kararların yüzde 50'si ya üst mahkemeden ya yargıtaydan döner. Benim yüzde 50 hatalı doktorluk yaptığımı hayal etsene.. Buna rağmen hakim tazminat ödemez. Ama hekim hayatı boyunca çok rahat 200-300bin hasta bakar. 300 bin hastadan 1 tanesinde büyük hata yapsa milyonlarca lira tazminat ödemeye mahkum edilip hayatı bitiriliyor. Bu mu adalet? Asıl hekimler toplumun deneme tahtası değildir. Önceki sayfalarda bir video paylaştım. Aklı ve vicdanı olana o video yeter. Ondan da anlamayanla edeceğim bir kelime bile yoktur.
Senin icra edemediğin sanatın faturasını devlet niye ödesin? O kadar yıllarca eğitim alıyorsun değil mi? Sağlık hukukunu biliyorsun fakat eksik biliyorsun. Devlet kuruma keser cezayı kurum ise çalışana rücu eder bu böyledir. Kimse cebinden ödemez yani çalışanın hatasını. En yüksek parayı talep etmeyi biliyorlarsa o sorumluluğu da almalılar.

Mesela hangi ülkeden gelsinler? Örnek verebilir misiniz? Ve bu ülkeden gelecek doktorlara sizce ne kadar maaş verilmeli?

Afrika ve orta doğudan olabilir. Avrupa'dan gelmez diye düşünüyorum. Şu an doktorlara ne veriliyorsa o verilir. Ben asgari ücretle para biriktirip özel hastaneye gidiyorsam devlet hastanesinde trip yememek için bunda bazı doktorlarında suçu vardır değil mi? Beğenmeyen gitsin gerçekten, ya da sağlık yarı özel hale getirilsin iki tarafında işi çözülsün.

Senin icra edemediğin sanatın faturasını devlet niye ödesin? O kadar yıllarca eğitim alıyorsun değil mi? Sağlık hukukunu biliyorsun fakat eksik biliyorsun. Devlet kuruma keser cezayı kurum ise çalışana rücu eder bu böyledir. Kimse cebinden ödemez yani çalışanın hatasını. En yüksek parayı talep etmeyi biliyorlarsa o sorumluluğu da almalılar.

Hakim örneği hakkında ne düşünüyorsun? Onun hatasını neden devlet ödüyor? Hakim yüzde 50 hata yaparken hekimin 300 binde 1 hatasi yapması oranları hakkında düşüncen nedir? Hakimler yüzde 50 hatayla tazminat ödemezken hekimlerin 300 binde 1 hatayla hayatları kararması hakkında yorum yapar mısın? Sağlık sektörü dışında hangi kurumda şahsa rücu yapılır örneklendirebilir misin?

Hakim örneği hakkında ne düşünüyorsun? Onun hatasını neden devlet ödüyor? Hakim yüzde 50 hata yaparken hekimin 300 binde 1 hatasi yapması oranları hakkında düşüncen nedir? Hakimler yüzde 50 hatayla tazminat ödemezken hekimlerin 300 binde 1 hatayla hayatları kararması hakkında yorum yapar mısın? Sağlık sektörü dışında hangi kurumda şahsa rücu yapılır örneklendirebilir misin?

Özelde böyle bir şey yok hakim ya da doktor kimsenin hatasını devlet karşılamasın.

Onu bunu bilmem de kendi kendilerine triplere girdikleri için fakir kısımı mağdur ediyorlar. Geçen devlet hastanesine işim düştü hepsi kendini tanrı zannediyor. Bir tavırlar bir asi asi hareketler falan. Özel hastane en iyisi, ver parayı al hizmeti.

Bir de şu dişcilerin kendini hekim sanması yok mu xd

Afrika ve orta doğudan olabilir. Avrupa'dan gelmez diye düşünüyorum. Şu an doktorlara ne veriliyorsa o verilir. Ben asgari ücretle para biriktirip özel hastaneye gidiyorsam devlet hastanesinde trip yememek için bunda bazı doktorlarında suçu vardır değil mi? Beğenmeyen gitsin gerçekten, ya da sağlık yarı özel hale getirilsin iki tarafında işi çözülsün.

Dolar bazında Türkiye'den daha ucuz maaş alan bir kabileler kaldı. Ülkesinde savaş ve kıyım olmayan hiçbir ülkenin doktoru bizim ülkeye gelmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı