Dolandırıcı Netspeed

Konuyu okurken sinirlerim oynadı. Bu üslup ne Allah'ını seversen? Kölene mi muamele ediyorsun?

İnsanlar sana bastıra bastıra "kablonda sorun olabilir, modeminde de sorun olabilir" diyor. Tek argümanın ise "kardeş komşumun interneti iyi" oluyor. Komşunun interneti kaç megabit, senin paketin kaç megabit? 60Mbps altyapıda 16Mbps internet genellikle daha stabil olur. Kendimden biliyorum.

Modemin ise parça temassızlığı olabilir, modem dandiktir. İnternet kalitesine en çok etki eden şeyler şunlar; modem, modemin konumu, bina içi kablo, altyapı gibi bir yığın şey var. Sen gidip "100Mbps pakette bile 85 alıyorsun xddd" diye millet ile dalga geçersen millet seni Ti'ye bile almaz.

Başka kullanıcıların yorumlarına da baktım, Netspeed'in kalitesi belli ki düşmüş. Sorun ISS kaynaklı da olabilir fakat başka bir ISS'e geçip de aynı sorunları yaşarsan bunlar aklında bulunsun. Bulunacağını sanmam ama bu anlayış ile. Neyse, iyi günler.

Konuyu okurken sinirlerim oynadı. Bu üslup ne Allah'ını seversen? Kölene mi muamele ediyorsun?

İnsanlar sana bastıra bastıra "kablonda sorun olabilir, modeminde de sorun olabilir" diyor. Tek argümanın ise "kardeş komşumun interneti iyi" oluyor. Komşunun interneti kaç megabit, senin paketin kaç megabit? 60Mbps altyapıda 16Mbps internet genellikle daha stabil olur. Kendimden biliyorum.

Modemin ise parça temassızlığı olabilir, modem dandiktir. İnternet kalitesine en çok etki eden şeyler şunlar; modem, modemin konumu, bina içi kablo, altyapı gibi bir yığın şey var. Sen gidip "100Mbps pakette bile 85 alıyorsun xddd" diye millet ile dalga geçersen millet seni Ti'ye bile almaz.

Başka kullanıcıların yorumlarına da baktım, Netspeed'in kalitesi belli ki düşmüş. Sorun ISS kaynaklı da olabilir fakat başka bir ISS'e geçip de aynı sorunları yaşarsan bunlar aklında bulunsun. Bulunacağını sanmam ama bu anlayış ile. Neyse, iyi günler.

Ben de aynısını dedim kendisine bu üslupla bir yere varılmaz diye ama bu üslup sayesinde ciddiye alınmış :)
Ülkeye üslup dersi verilmeli.

Ben de aynısını dedim kendisine bu üslupla bir yere varılmaz diye ama bu üslup sayesinde ciddiye alınmış :)
Ülkeye üslup dersi verilmeli.

Ülkedeki müşteri hizmetleri kalitesizliğinin ben de farkındayım fakat üslupsuzluk ile anca işleri daha da yokuşa sürersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar resmen dolandırılıyoruz. Bu bir suçtur ve kimse bu suça sesini çıkarmıyor. 100 Mbps parası verdiğim internetten aldığım rezil hıza bakın. Netspeed bizi resmen dolandırıyor. Ne müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorsunuz ne iletişim kurabiliyorsunuz. 2 aydır internetim böyle ve bunun düzeleceği yok. Bu firmadan uzak durun. Resmen insan dolandırıyorlar.

Altyapıda sorunu olabilir yaşadığınız bölgede veya altyapınız 100 Mbps desteklemiyor olabilir direkt firmaya suç atmayın lütfen.

Senin internetin sorunlu diye firma dolandırıcı olmuyor.
Onun interneti sorunlu değil. Firmanın verdiği internet sorunlu.

Direkt firmaya suç atmayın lütfen.
Firmanın kendisi bizim yaptığımız çalışmadan kaynaklı problem oldu diyor.

Arkadaşlar, gerçek olan hususları bir kenara koyuyoruz ve onlara yeni ihtimaller bulmuyoruz. Kişinin üslubu başka mevzu, burada ortada olan çok açık bir durum var. Firma kabahatli. Problem bu kadar net belliyse artık çözüm önerisi konuşalım.

Onun interneti sorunlu değil. Firmanın verdiği internet sorunlu.

Madem durum böyle konu başından beri ne diye adamakıllı anlatacağına forum üyelerine köle muamelesi yapıyor konu sahibi? En başından düzgünce anlatsaydı firma suçlu der geçerdim ama şu an konu sahibi daha suçlu benim gözümde.

Konu sahibi daha suçlu benim gözümde.
Destek vermek zorunda değilsiniz. Burası yardımlaşmak için var. Kimseye zorla yardım etmeniz beklenmiyor. Konu sahibinin hoşuna gitmeden sözcükleri için rapor sistemini kullanabilirsiniz. Moderatör ekibi gereğini yapacaktır.

Sizin özelinizde söylemiyorum, konu sahibinin üslubu nasıl yanlışsa konuya destek vermeden sadece konu sahibine laf söylemek için yazmak çok daha yanlış.

Sizin özelinizde söylemiyorum, konu sahibinin üslubu nasıl yanlışsa konuya destek vermeden sadece konu sahibine laf söylemek için yazmak çok daha yanlış.

Yanlış olan bir şey göremiyorum. Eleştirmek serbest sonuçta. Önüne gelene sallayan birini eleştirmenin yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Bak kardesim. Diger insanlarin sorunlarını yazdim. Burada diger insanlar da ayni sorunu yasadigini soyledi. Sorun bende mi sirkette mi soyle bakayim.

Madem durum böyle konu başından beri ne diye adamakıllı anlatacağına forum üyelerine köle muamelesi yapıyor konu sahibi? En başından düzgünce anlatsaydı firma suçlu der geçerdim ama şu an konu sahibi daha suçlu benim gözümde.

Sen de bir ay boyunca internetsiz kal, karsinda muhatap bulama, sonra internet gelince de 1 Mbps hiz al, o zaman da seni goreyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı