Dolandırıcılar Steam hesabına erişebilir mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşlar yakın zamanda dalgınlığıma geldi ve FACEIT hub double authenticator adı altındaki bir phishing dolandırıcılık sitesine Steam bilgilerim ve Steam Guard kodum ile giriş yaptım. Olay nasıl gerçekleştiğini anlatmaya gerek yok tamamen benim hatamdan dolayı Steam hesap bilgilerimi dolandırıcıların eline vermiş oldum. Değerli bir Steam envanterim var bu yüzden birazcık paronayakça yaklaşıyorum duruma.
Hesap bilgilerimi bu siteye girer girmez bir şeylerin ters gittiğini anladım ve hemen internette arattım. Bunun üzerine olaydan 10-15 dakika sonra Steam şifremi değiştirdim, Steam Guard mobil kimlik doğrulayıcı kaldırıp baştan kurdum (şifremi olayın heyecanıyla unuttuğum için Steam Guard'ı kaldırıp baştan kurmak zorunda kaldım.), tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğini kullandım, yeni Steam Guard yedek kodları oluşturdum, API keyi kontrol ettim (alan boştu), hesaba bağlı Gmail şifremi değiştirdim ve aynı şekilde Gmail'e bağlı tüm cihazlardanda çıkış yaptım ve son olarak bilgisayarı Malwarebytes + Kaspersky ile tarattım ve hiçbir zararlı bulunmadı.
Bu olay üzerinde tüm önemli diğer hesaplarımında şifresini değiştirdim. Ek olarak Steam hesabımın ve bağlı Gmail hesabımın şifrelerini farklı cihazlardan olmak üzere 2-3 defa daha değiştirdim.
Steam hesabıma giriş geçmişimde tam olarak siteye giriş yaptığım sırada Rusya'dan yapılan bir giriş ve şifremi değiştirmemle beraber 10 dakika sonra çıkış yapıldığı görülüyor. 1 gün sonra ise Los Angeles californiadan bir giriş yapıldığı görünüyor fakat bunun bir bug olduğunu düşünüyorum çünkü o sırada ben Steam hesabımla uğraşıyordum. Steam Guard yetkilendirmelerine baktığımda sadece benim cihazlarım var.
Şimdi benim sorum şu bu olay gerçekleştikten sonra olay sırasında benimle beraber olan ve dolandırıcılarla anlaştığından şüphelendiğim arkadaşım olaydan sonraki gün mesajlarıma dönüş yapmamaya başladı. 5 gün sonra mesajlarıma ne olduğunu yakında anlarsın diye cevap verdi. (neden aktif olmadığını sormuştum.)
Bu da acaba bu dolandırıcıların hâla bir şekilde Steam hesabıma erişimleri olup olamayacağı sorusunu aklıma soktu. Yaptığım bu adımlardan sonra bir şekilde dolandırıcılar hâla bir şekilde Steam hesabıma erişme ihtimalleri var mı? Varsa bunu nasıl engelleyebilirim?
Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı