Dolandırıldım Yazıklar Olsun!

Sonuç : Polise gittik tüm kanıtlarımı sundum. Telefon ses kayıtları WhatsApp ses kayıtları... Adamın babasını aradık adam şirket sahibi. Millete emir yağdırıyor. Kendisi Hollanda'da sicili temiz. Neden böyle bir şey yapsın. Adam bir milyarı bahşiş olarak veriyordur. Polisle uzun istişare sonucunda 3. şahsın olduğunu anladık. Kısaca adamın adını kullanarak, adamın hesabını kullanarak dolandırdılar.

Ve bunun gibi bir sürü hesabı var tahminim.
Arkadaşım da mesaj atmıştı daha sonra arkadaşıma da farklı bir ürünü söyledi. Arkadaşım ise ben direksiyonu diyorum diyince adam anladı ve bastı engeli. Ne yapayım buraya numarasını atayım mı? Bu adam Letgo'da bir sürü böyle ürün koymuş benim anladığım sonra herkesi dolandırıyor.
Dolandırıcı WhatsApp'tan mesajlara cevap veriyor. Eğer bana yardımcı olmak isteyen varsa dolandırıcı ile onu WhatsApp üzerinden konuşturmak istiyorum. Böylece kim olduğunu anlamaya çalışırız. Bana yardım etmek isteyen var mı?

Tanıdığınız bir avukata şahısın numarasını verin konuşsun parayı geri göndermesini aksi takdirde hakkında yasal işlem yapılacağını söylerse parayı geri gönderir.

Letgo ile iletişime geçinirse bulunur merak etme.
Nasıl yapacağım hocam? Adamın muhtemelen Letgo'da bir sürü hesabı var.

Konunun devamı buradadır. Lütfen yardım edin.

Letgo' da bile ilk uyarı "kalabalık bir yerde buluşup yüz yüze alışveriş yapın" yazısı.

2. el alışverişlerimi yüz yüze yapıyorum bu yüzden.

Merhaba ben bu dolandırıcıyı tanıyorum Letgo da ki adı Ali Bey hatta 1.000 tl ye g27 ve g29 satıyor ayrıca telefon numarası duruyor bende anlamıştım dolandırıcı olduğunu hertürlü yardım etmeye hazırım. Bana polisim demişti tam bir dolandırıcı umarım hakkını alırsın. O kadar kolay değil milleti kandırmak inanıyorum ki sen hakkını bulacaksın.

Merhaba ben bu dolandırıcıyı tanıyorum Letgo da ki adı Ali Bey hatta 1.000 tl ye g27 ve g29 satıyor ayrıca telefon numarası duruyor bende anlamıştım dolandırıcı olduğunu hertürlü yardım etmeye hazırım. Bana polisim demişti tam bir dolandırıcı umarım hakkını alırsın. O kadar kolay değil milleti kandırmak inanıyorum ki sen hakkını bulacaksın.
Bana mesaj at Whatsapp'tan.
Hocam hem yardım ederim diyorsunuz hem mesaj atmıyorsunuz. İnstagram'dan konuşalım sorun olmaz. Ama konuşalım lütfen.

Dün bizzat polise gittik babamla. Ali Özgür dediği adam koskoca bir firma sahibi çıktı. Polis adamı aradı adam emir yağdırıyor, bir milyarı bahşiş olarak veriyordur dedi. Ali Özgür'ün oğlunun resmini kullanmış Letgo'da. İşin ilginci Ali Özgür arandı ve kartın ve numaranın kendisine ait olmadığını söyledi. Bu adam ya da adamlar bir çete. Bana kargoya gittiğine dair 2 tane video attı. Ayrıca kargo fişini de attı tabi bazı yerleri eliyle kapatmış sonra atarım tamamını dedi ve atmadı. Adamdan bana tek bir şey var : Ses kaydı. Sesinden kim olduğunu anlayabilecek bir teknoloji varsa derin devlette falan vardır. Ben de sizden istiyorum ki irtibata geçelim. Mehmet Ali dediğiniz kişi muhtemelen bir iş yeri sahibi zengin birisidir. Onları uyaralım. İsterseniz fake İnstagram hesaplardan yazışalım hocam. Bu adam beni direksiyon vereceğim diye 1 milyarımı aldı. Artık mesajıma cevap verip vermemeniz sizin vicdanınıza kalmış...

Letgo üzerinden düzenli olarak 0 ve 2. el alım satım yapıyorum. Bilinçsiz hareket etmişsin. Letgoda çok fazla fake hesap var. Güven esastır. Letgo gibi bir yerde kargo aklınıza son gelecek şey olmalıydı. Profilinde onay yoksa, numarası ona ait değilse, kendi olduğunu kanıtlayan bir şeyler yoksa alma. Benim taktiğim görüntülü aramak. Açmıyorsa alma. Açıyorsa ve fotoğraf uyuşuyorsa ekran kaydı alarak al. Ben 1 kere dolandırıldım onda da elimde kanıt var lan diye videoları mesaj atınca parayı verdi. Eğer böyle bir önlem almadan aldıysan işin zor.

Ederi olmayan fiyatlara ürün satmak letgo için çok normal. Tripod arıyorum bakıyorum fiyatlar ney diye. İnternette 0'ı 50 lira olan Çin ürünleri 60 70 liraya satılıyor. Kameramı satacaktım. SLR bir cihaz. Ederi etse etse 250-300'dür diyordum. Piyasası 500 küsürdü. 450 liraya sattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı