Dolandırıldınız mı?

Paranın geldiği hesap ile geri göndermenizi istedikleri hesap aynı değilse. Başınız çok fena ağrıyabilir. Dikkat edin dolandırıcılara hesabınızı kullandırmayın. Durduk yere dolandırıcılıktan yanmayın.

Pek tabii. Satışını yaptığım bir fan setinin parasını göndermemişti. Sonra türlü yerlerden engellendiğim için üstüne bir bardak soğuk su içmiştim. Ondan sonra akıllanıldı tabii...

dolandırıldık-la.gif

Arkadaş şirketi dolandırıp bize sormuş "Dolandırıldınız mı?" diye. Cevap vermeyelim bir seferki hedefi biz olabiliriz :D
Yok be şirketi falan dolandırmadım. Para atacağız dediklerinde şaşırdım hatta.
100 lirayı geri alırlar hukuk yoluyla.
Hocam valla en fazla polis gelip sorsa derim ki memur bey dolandırıcı zannettim, bende parayı geri göndermedim derim. Kimse kimseye sebepsiz para atmaz sonuçta.

Pek tabii. Satışını yaptığım bir fan setinin parasını göndermemişti. Sonra türlü yerlerden engellendiğim için üstüne bir bardak soğuk su içmiştim. Ondan sonra akıllanıldı tabii...

Sorma ya Unlostun videolarınız izlerken " abi bi insan steam hesabını çaldıracak kadar salak olamaz diyordum" Ta ki geçen seneye kadar herifin biri geldi sana şöyle para kazandırcam böyle para kazandırcam dedi benden " Ak 47 redline awp hezeyan m4a1s mecha endüstrisi" çalmıştı.

Paranın geldiği hesap ile geri göndermenizi istedikleri hesap aynı değilse. Başınız çok fena ağrıyabilir. Dikkat edin dolandırıcılara hesabınızı kullandırmayın. Durduk yere dolandırıcılıktan yanmayın.
Reis kontrol ettim ibanlar aynı gönderen iban aynı değil.

Son düzenleme:
Hocam valla en fazla polis gelip sorsa derim ki memur bey dolandırıcı zannettim, bende parayı geri göndermedim derim. Kimse kimseye sebepsiz para atmaz sonuçta.
Dava edilirseniz polis gelmez size tebliğat gelir. Dolandırıcı gibi bi ithamda da bulunursanız ve eğer kanıtlayamazsanız başınız çok daha büyük ağrır. Dava açarlarsa 100 lirayı alırlar çıkar yolun yok o durumda.

Dava edilirseniz polis gelmez size tebliğat gelir. Dolandırıcı gibi bi ithamda da bulunursanız ve eğer kanıtlayamazsanız başınız çok daha büyük ağrır. Dava açarlarsa 100 lirayı alırlar çıkar yolun yok o durumda.
Birinci şüphem 27 tl attıktan sonra benden 100 lira geri istediler. Ben kontrol etmesem 75 liram çöp olacaktı. İkinci şüphem pranın geldiği ibanla parayı geri atmamı istediği iban aynı değil.

Herhangi bir sorun olursa gerekli merciye şunu de;
"Bana xxxx hesap numarasından gelen paranın neden atıldığını bilmiyorum benden parayı geri iade etmemi istediler xxxx hesap numarasının kime ait olmadığını bilmediğim için bu hesap hareketi ve sonucunda oluşan para transferinin hukuka aykırı bir işlem için kullanılacağını düşündüm ve söylenilen hesap numarasına belirtilen parayı geri göndermedim. Şahısları tanımıyorum ve kişilerle bu hesap hareketi haricinde hiçbir iletişimim yoktur."
ilk önce 27 TL geldiğini ve senden 100 TL geri istediklerini de ekle.

100 lira için kimse kimseye dava açmaz. 100 lirayı alacagim derken alacağı paranın 20 katı avukata gider zaten. Yazdığı kişiler zaten muhtemelen dolandırıcı. Parayı aklamaya çalışıyorlar.

Herhangi bir sorun olursa gerekli merciye şunu de;
"Bana xxxx hesap numarasından gelen paranın neden atıldığını bilmiyorum benden parayı geri iade etmemi istediler xxxx hesap numarasının kime ait olmadığını bilmediğim için bu hesap hareketi ve sonucunda oluşan para transferinin hukuka aykırı bir işlem için kullanılacağını düşündüm ve söylenilen hesap numarasına belirtilen parayı geri göndermedim. Şahısları tanımıyorum ve kişilerle bu hesap hareketi haricinde hiçbir iletişimim yoktur."
ilk önce 27 TL geldiğini ve senden 100 TL geri istediklerini de ekle.
Çok güzel konuştun tebrik ederim. Aynen bunu demem gerekiyor sanırsam.

H
100 lira için kimse kimseye dava açmaz. 100 lirayı alacagim derken alacağı paranın 20 katı avukata gider zaten. Yazdığı kişiler zaten muhtemelen dolandırıcı. Parayı aklamaya çalışıyorlar.
Hocam 100 lira sanki aklamak için az bi mebla. İkincisi Dava değil de Cimere şikayet edeceklerini söylediler.

Dosya Ekleri

• 299BD7C7-3019-4DA9-8DEB-080C07BD3969.png
    299BD7C7-3019-4DA9-8DEB-080C07BD3969.png
    458,7 KB · Görüntüleme: 37
Çok güzel konuştun tebrik ederim. Aynen bunu demem gerekiyor sanırsam.
Para transferi sonucunda gönderdiğin para illegal bir şey için kullanılma ihtimali olduğundan geri gönderim yapmadığını kesin belirt ilk başta 27 lira yollayıp 100 lira geri istediklerini de kesin belirt.

Geri
Yukarı