Dolar 8TL'yi geçti ne olacak halimiz?

• Konuyu başlatan ewig
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 73
  • Görüntüleme 4B
Çağın gerekliliklerini karşılayacak kadar bile maddi gücü olmayıp, kendilerine insan değil köpek muamelesi yapanlara oy verenler olduğu sürece bu günleri de çok arayacaksınız.

Yıllar önce dolar 3 lirayı geçtiğinde bunu söyledik, yakında düşer dediler. Dolar 5 TL olduğu zaman söyledik, 4.90'a düşünce bize terörist dediler. Dolar 6 TL'yi geçtiği zaman söyledik hain olduk, 8 TL oldu ve yine diyorum. Bunlar iyi günleriniz, yakında çoğunuz karnınızı doyuramayacağınız duruma geleceksiniz Venezuela gibi. Hadi şimdi yine abartıyorsunuz deyin, Venezuela gibi bavullarla tuvalet kağıdından değersiz paranızı taşıdığınız zaman yine bunu diyenlere aptal muamelesi yapalım.

Uçuruma doğru gidip, bunu kabak gibi görüp "o kadar da olmaz" diyen akılsız on milyonlarca insanla bu ülkeden bir şey olmaz.

Bunlar iyi günleriniz, yakında çoğunuz karnınızı doyuramayacağınız duruma geleceksiniz Venezuela gibi.
images (1).jpeg

Biz Venezuela'lı değiliz.

Çağın gerekliliklerini karşılayacak kadar bile maddi gücü olmayıp, kendilerine insan değil köpek muamelesi yapanlara oy verenler olduğu sürece bu günleri de çok arayacaksınız. 18. yüzyılda yaşamıyorsunuz, 21. yüzyılda yaşıyorsunuz. Bu yüzyılda telefon, bilgisayar, internet ve bunun gibi şeyler bir lüks değil bir zorunluluktur. Bunu kafanıza sokun. Bunu diyenler bunları hayatından tamamen kaldırıp yaşamayı denesinler o zaman. Elin X ülkesindeki bir insanın çeyreği kadar bile değer görmeyen tebaa üyesi olarak kabullenmeye devam edin.

Yıllar önce dolar 3 lirayı geçtiğinde bunu söyledik, yakında düşer dediler. Dolar 5 TL olduğu zaman söyledik, 4.90'a düşünce bize terörist dediler. Dolar 6 TL'yi geçtiği zaman söyledik hain olduk, 8 TL oldu ve yine diyorum. Bunlar iyi günleriniz, yakında çoğunuz karnınızı doyuramayacağınız duruma geleceksiniz Venezuela gibi. Hadi şimdi yine abartıyorsunuz deyin, Venezuela gibi bavullarla tuvalet kağıdından değersiz paranızı taşıdığınız zaman yine bunu diyenlere aptal muamelesi yapalım.

Uçuruma doğru gidip, bunu kabak gibi görüp "o kadar da olmaz" diyen akılsız on milyonlarca insanla bu ülkeden bir şey olmaz.

Siyasi tarafa girmek istemiyorum ama ülkede dosdoğru düzgün parti yok ki oy verelim.

Geri
Yukarı