Dolar alanların bencil ve vatan haini ilan edilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gıda kuyruklarında, sarayda yaşayan diktatörü savunan topluluk onlar. Pek ciddiye almamak gerek.

Kıskançlıktan fazlası değil.

Bir konuda yükselen birisini elbette dibe çekmek için uğraşanlar oluyor.

Spor salonuna giderken bile olumsuz eleştirilerde bulunanlar oluyordu. 😂
İlahi komedi resmen./SPOILER]

Ülkede Vatan haini edilmeyen bir kola kutusu kaldı. Bir insana hiç tanımadan sırf dolar aldı diye vatan haini denilmez hiç doğru değil.

Ülkedeki bizi yoksullaştıran durumun, ekonomik değil de siyasi olduğunu anladığınız zaman, her şey çözümlenecek. Bu ülkenin ekonomisini kalkındırmak için yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Çünkü sorun ekonomik değil, siyasi. Birileri bu ülkeden gitmedikçe ne yeni fabrika açılır, ne düzgün yerlere yatırım yapılır, ne de yabancı yatırımcı çekebilirsin bu ülkeye. Piyasada güven yok çünkü.

Koskoca ülkenin ekonomisi Dogecoin grafiğine döndü dün.

Doların yükselmesi benim işime geliyor. Çünkü dolar olarak ödeme alıyorum. Elbette bu söz aptalca. Çünkü alım gücüm her geçen gün düşüyor, bunun ben de farkındayım. Vergilerle ayakta duruyor ülke.

Fakat oturup da ülke gündemine ağlamak yerine, bir şeylere yatırım yapıyorum ve gelecek için hazırlıyorum kendimi. Elbette bu günler de geçecek.

Doların yükselmesi, birçok kişiyi işinden de etti. (Kesinlikle her şeyin farkında olanlara bir şey demiyorum, kimden bahsettiğimi siz biliyorsunuz) Az da olsa gözleri açılmıştır diye umuyorum artık.
Hocam söylediğiniz gibi kimse size "sen dolar aldın Vatan hainisin" diye tabirde bulunamaz. Yatırım yapmak, paranızı artırmak güzeldir vatandaşsınız paranızı dolar veya diğer para birimine çevirebilirsiniz. Ama sondaki cümlede ülke olarak çoğu kişinin istemediği ve karşı çıktığı bir cümledir.
Çözülmesi için elden gelen bir şey yok. Yavaş yavaş yükselmesini ben de isterim.

Birileri kendi cebini doldururken, ben neden kendi geleceğimi düşünmek adına dolar aldığım zaman vatan haini oluyorum? Sesinizi "dolarla mı maaş alıyorsunuz" gibi kahvehanelerden alıntı bilgiler ile ekonomiyi yöneten insanlara çıkarmak yerine, neden bize çıkartıyorsunuz? Döviz birimlerine yatırım yapmak benim en doğal hakkım.

İstediğimi alır, istediğimi satarım. Kimse buna karışamaz. Eğer yıllar önce 6-7 liradan dolar toplamasaydım, bugün aldığım birçok şeyi alamayacaktım. İyi ki yıllar önce dolar almışım diyorum.

Hala da dolar almaya devam ediyorum ve edeceğim.

Umarım en kısa zamanda dolar tekrar yükselir.

Bir yere kadar haklı olarak bir şeyler yazdın. Ama son olarak "Umarım en kısa zamanda dolar tekrar yükselir." demen ne kadar egoist biri olduğunu açıklıyor. Burada istediğin şey aslında Türk lirasının değer kaybetmesi, ve aslında burada istediğin şey malum zihniyetleri pekiştirmektir. Ve bu tutum 2 gram karakteri olan birisi tarafından bile kabul edilebilir bir anlayış değildir. Bu yüzden umarım bir gün sizin gibi zihniyetler de hak etmediği şeyleri yaşar :) Bye.
Bu ülkede gerçekten az da olsa vicdan sahibi, aklı dengesi yerinde, şerefi, ve anlayışlı olan insanların kimlerin aslında vatan haini olduğunu biliyor. Hani bırakın vatan haini olmalarını, ellerinden gelse öz kardeşlerini, annelerini bile satacak kadar gözleri kararmış doyumsuz egoistler olduklarını biliyoruz. Vatanı geçtim insanlığınızdan utanın. Hani insan da vicdan, anlayış, gerçek bir ahlak anlayışı olmalıdır ya, bunlar işte pekiştirdiğiniz insanlarda yok. Siz de onları pekiştirirken zevk alacak kadar alçaksınız. Bu sadece vatan hainliği değil, en çok kendi onurunuza karşı yaptığınız ayıptır. Şimdi git kına yak bir taraflarına. Üstüne de beni şikayet et hakaretten dolayı.

Son düzenleme:
Bir yere kadar haklı olarak bir şeyler yazdın. Ama son olarak "Umarım en kısa zamanda dolar tekrar yükselir." demen ne kadar egoist biri olduğunu açıklıyor. Burada istediğin şey aslında Türk lirasının değer kaybetmesi, ve aslında burada istediğin şey malum zihniyetleri pekiştirmektir. Ve bu tutum 2 gram karakteri olan birisi tarafından bile kabul edilebilir bir anlayış değildir. Bu yüzden umarım bir gün sizin gibi zihniyetler de hak etmediği şeyleri yaşar :) Bye.
Bu ülkede gerçekten az da olsa vicdan sahibi, aklı dengesi yerinde, şerefi, ve anlayışlı olan insanların kimlerin aslında vatan haini olduğunu biliyor. Hani bırakın vatan haini olmalarını, ellerinden gelse öz kardeşlerini, annelerini bile satacak kadar gözleri kararmış doyumsuz egoistler olduklarını biliyoruz. Vatanı geçtim insanlığınızdan utanın. Hani insan da vicdan, anlayış, gerçek bir ahlak anlayışı olmalıdır ya, bunlar işte pekiştirdiğiniz insanlarda yok. Siz de onları pekiştirirken zevk alacak kadar alçaksınız. Bu sadece vatan hainliği değil, en çok kendi onurunuza karşı yaptığınız ayıptır. Şimdi git kına yak bir taraflarına. Üstüne de beni şikayet et hakaretten dolayı.
Gece gece neden bu kadar kudurdun anlamadım.

Ben de ülkem gelişsin, diğer ülkelere gitmeyelim; burada kalalım isterim. Lakin gelin görün ki Türkiye 100 yılda bir arpa boyu kadar yol kat edememiş, yerinde saymış.

Ya büyük bir ekonomik çöküş olmuş ya da bir darbe ile ülke yıllarca yerinde saymış. Bu hikayede de kaybeden hep gençler olmuş. Siz belki benden yaşça büyüksünüz, beni bu yüzden anlamanız mümkün değil.

Bizim gençliğimiz; ilkokul mezunu, cahil, kültür yoksunu ve badem bıyıklıların bize dayattığı saçma ideolojiler ile geçti. Varlık için de yokluk çekiyoruz. Bunun sabredilecek ve savunulacak hiçbir yeri yok.

Ben hayatımı bu ülkede kurmaktan vazgeçtim, bu yüzden bu ülkede olan şeyler artık beni ilgilendirmiyor.

Ülkenin yarısı hala bu adamları savunurken, geri kalanlara başarılar dilerim.

Gelir kaynağı Türkiye olan birinin doların yükselmesini istemesi ahmaklıktır. Ülkene, insanlarına, torunlarına, tabiata ihanettir. Baktığım kediler yarı aç dolaşıyor. 240TL veriyorum 15Kg kuru mamaya. 6 Aralık'ta aldığım mama bitmek üzere. 70 liraya çıktığım marketten 120 liraya çıkabiliyorum. Bütün bunların sebebi kur artışı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı