Atatürk'ü savunduğum için vatan haini ilan edildim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olamaz zaten tüm şeyhler araplardan çıkma neredeyse.

Olmadı onları asimile edip dinlerini benimsetmek yerine cunta yönetimlerle idare ediyorlar.
Bu da bir asimile etme yöntemidir mesela arapların uluslararası toplumda bir söz hakkı yok tek asimileyi din ve ırk anlamında anlamayın.

Sen Yunan olurduk, Hristiyan olurduk vs. diyorsun. Ben böyle bir şey olmayacağını söylüyorum şu anki araplar nasıl aralarında kavga ediyor, onun bunun kuklası oluyorsa biz de öyle olacaktık. Yani Hristiyan oluruz, Yunan oluruz diye bir şey söz konusu bile olamaz. Ayrıca asimile etmek demek, toplumu kendi benliğinden, özünden çıkartıp başka bir toplumun benliğine uydurmak demektir. Avrupa arapları asimile etmemiştir. Daha akıllıca davranıp yöneticileri kukla olarak kullanmıştır, zenginliklerinden yaralanmıştır. Bir toplumu asimile etmek kısa sürede olacak iş değildir, hele ki Arap toplumu gibi geniş bir coğrafya ve dinine bağlı olan bir toplumu asimile edemezsin.

Evimde özel olarak ayırdığım oda da yaklaşık 2 duvarı kaplayan, siyasi, tarih ağırlıklı kitap ve kaynak mevcut. Günümüz tarihçileri de geçmişi kaynaklardan öğreniyorlar, eğer sen kendin kaynaklara ulaşıp geçmişini kendin öğrenebilecek kabiliyetin yok ise o senin sorunun. :)

Evet, Türkiye Cumhuriyeti'ni büyük bir çıkmazdan kurtaran, mevcut hükümetin Ata ayrımı ile beyinlerini yıkadığı cahil kesimin hepsi bana göre bukalemundur. Yarın bir gün solcu bir lider gelse, Atatürk bayrakları ile ilk dolaşacak olanlar bunlar.

Ayrıştıran ben değilim. Kocaman Türk tarihini, Osmanlı'dan başladığını sanan, milyonlarca cahil insan gösteririm sokakta. Bunlar sosyal medya ve diğer alanlarda, insanlara "Atatürk Türk düşmanıydı, rakı içerdi, imam astı" gibi tarikatçı ve sağ kesim seçmeninin uydurduğu asılsız kaynaklar ile insanlara saldırgan tavırlar sergiliyorlar. Tarihini ve atasını bilmeyen, insanları gerçekten ayrıştıran bu cahil topluluğa kusura bakma ama ne saygı duyarım ne de iyi niyetli yaklaşırım.

Kütüphanedeyim senin evinden kat kat fazla tarih kitabı mevcut. :D
Tarih ilgi alanım değil fakat yorumlardaki varsayım ve çıkarımlar gerçekten çok komik.
Açıklamama düzgün bir şey yazmayacaksan yorumunu sil.

Düzgün bir şey mi?
Araplar şöyle yaptı böyle gitti diye sallıyorsun bunu ciddiye almamı beklemen oldukça komik.
Araplar kimsenin oyuncağı falan değil bir dünya para ödeyip ABD askerleri ile korunuyorlar, dünya devletleri arasında söz sahibiler petrol sayesinde oldu tabii ama petrol ile ABD'yi bile tehdit edebiliyor. İyi bir politika izliyorlar.

Kütüphanedeyim senin evinden kat kat fazla tarih kitabı mevcut. :D
Tarih ilgi alanım değil fakat yorumlardaki varsayım ve çıkarımlar gerçekten çok komik.
Kendinle çelişiyorsun, hem kütüphanede olmakla övünüyorsun hem de tarih ilgi alanım değil diyorsun. Ayrıca iki duvar kaplayan kitapların hepsini kendim bizzat okuyup, fikir sahibi olmuş kişiyim. Sen o kütüphanede ki kaç tane kitabı okuyup fikir sahibi oldun? Üste çıkmak için saçmalamayı bırakın artık bence.

Ben tarih konusunda varsayımla ilgili konuşmam. Yunan olurduk gibi varsayımlar benim içinde uygun bir fikir değil, mantıklı olan asimile etmek yerine sömürmektir zaten. :)

Kendinle çelişiyorsun, hem kütüphanede olmakla övünüyorsun hem de tarih ilgi alanım değil diyorsun. Ayrıca iki duvar kaplayan kitapların hepsini kendim bizzat okuyup, fikir sahibi olmuş kişiyim. Sen o kütüphanede ki kaç tane kitabı okuyup fikir sahibi oldun? Üste çıkmak için saçmalamayı bırakın artık bence.

Ben tarih konusunda varsayımla ilgili konuşmam. Yunan olurduk gibi varsayımlar benim içinde uygun bir fikir değil, mantıklı olan asimile etmek yerine sömürmektir zaten. :)

Kendimle çelişmiyorum sadece dalga geçtim. Önemli olan kitap bulundurmak veya onları okumuş olmak değil. Asimile etmek veya asimile olmak zorla olan bir şey milletlerin kaynaşması ile karıştırıyorsun örneği Çin'in uyguladığı asimile politikasına bakarsan anlarsın küçük yaşta alıp onları bir Çinli olarak tanıtıp öyle yetiştiriyorlar büyükleri ise kamplarda zorla Çince konuşturarak asimile ediyorlar. Dünyada çok fazla asimile örneği yok. Mesela Kazakistan'da halk Türkçeden çok Rusça biliyor resmi olarak Rus alfabesi kullanıyorlar ama bu onları asimile yapmaz.
Beyin yıkamak diye bir şeyde yok. 🤣🤣

Dün gece hayatımda ilk defa hem vatan haini hem de İslam düşmanı ilan edildim. Sebebi ise Atatürk'e atılan saçma sapan iftiraları "nazikçe" yalanladığım için.
Gerçekten nazik bir dil kullandım. Adamlar hala diyor ki 29 Ekim bir asrın sonu ama siz Cumhuriyet Bayramı olarak kutluyorsunuz.
Mustafa Kemal Atatürk için saçma sapan şeyler de söyledi bu kişiler. Şimdi ben bunlara ne yapayım? Adam anlamıyor. Gerçekten Atatürk'ün onlara anlatılana göre yanlış olan şeylerin aslını anlattım.
Mesela:
Camilere neden saman doldurulduğu.
Camilere neden atların sokulduğu.
Tekke ve Zaviyelerin neden kapatıldığını.
Halifeliğin neden kaldırıldığını.
Hocaların neden asıldığını.
Mustafa Kemal'in Osmanlı'yı yıkmadığını. Aslında zaten yıkılmış bir devlete reformlar yaparak şahlandırdığını.
Laikliğin aslında sadece bira içip, eğlenmek olup insanları dinsizleştirmediğini. Hatta insanları eşit kıldığını.

Teker teker anlattım belgelere dayanarak. Adam hala anlamıyor. Bana putperest diyor.
Ben bu şahısları CİMER'e verebilir miyim? Çünkü Atatürk hakkında saçma sapan ithamlarda bulunuyorlar. Bir de bana "Vatan Haini" falan da dediler. Yanlış hatırlamıyorsam bunun da bir cezası vardı. Ne yapabilirim bu konuda?

Bence boş ver, takma böylelerini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı