Atatürk'ü savunduğum için vatan haini ilan edildim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk Kurtuluş savaşını çoğu şeyi o başlattı onun haricinde Kuvayı milliyeciler vardı
Emin ol Atatürk olmasaydı kiliseye giderdin Yunan'lar Osmanlı kadar merhametli değil gece gündüz bizi asimile etmeye çalışırlardı
Sen diyeceksin ki batı trakyadaki Türkler neden o zaman asimile olmadı
Türkiye sesini çıkardığı için
Eğer Türkiye olmasaydı asimile olurlardı ve bizde asimile olurduk çünkü arkamızda duran bir devlet yok
Bir de Osmanlı'nın elinden çıkan Bosna Hersek hariç hepsi Hristiyan

Tarih benim hiç ilgi alanım değil fakat bu konu hakkında yazılmış makaleler ve kitaplar elbet vardır böyle tutarsız 3-5 cümle sallayıp buna inanmamı mı bekliyorsun? Osmanlı'nın elinden çıkan yerlerde zaten Hristiyan kesim çoğunluktaydı. İstanbul'a bile fazla Müslüman yerleştirilmemiş etnik yapısı bozulmasın diye. Böyle asimile ederler, şöyle olur böyle olur gibi sallamalar çok tutarsız. Atatürk mücadele eden tek kişi değil ama en önemlisi.

Atatürk olmasaydı silah arkadaşları o yoksa bende yokum mu diyecekti
Silah arkadaşlarının hepsini Atatürk bı araya getirdi Kurtuluş Savaşı'nda birçok bizim askerlerde kaçtı cepheden onları tespit edip tekrar orduya sokan Atatürktü
Başkası olsa bu kadar uğraşmadı

Atatürk'ün ileri görüşlülüğü, fikirleri, siyasi zekâsı, vatan ve millet sevgisine laf eden birinin az çok siyasi görüşü ve zekâ seviyesi bellidir. Çünkü bu tipler, mevcut hükümetin ayrıştırma politikası ve tarikat desteği sayesinde artık rahatlıkla ortalıklarda cirit atabiliyorlar.

Hükümet değiştikten sonra ve troll maaşları kesildiği zaman, emin olun hepsi tekrar en kral Atatürkçü olacaklar. Bunlar bukalemun gibi ortamın rengine göre renk değiştiren, insan olmaktan uzak mahlukatlardır. :)

Atatürk'e hakaret etmek çok kötü bir davranış. Şeriatçıların eğitim alması gerek. Çok ciddiyim.

Atatürk adam gibi adamdır.

Silah arkadaşlarının hepsini Atatürk bir araya getirdi Kurtuluş Savaşı'nda birçok bizim askerlerde kaçtı cepheden onları tespit edip tekrar orduya sokan Atatürktü
Başkası olsa bu kadar uğraşmadı

Hemen hemen her yorumda söylediğim şey aynı tutarlı yapın şu yorumları baştan sona sallama varsayımlar var mesela:

Atatürk'ün ileri görüşlülüğü, fikirleri, siyasi zekâsı, vatan ve millet sevgisine laf eden birinin az çok siyasi görüşü ve zekâ seviyesi bellidir. Çünkü bu tipler, mevcut hükümetin ayrıştırma politikası ve tarikat desteği sayesinde artık rahatlıkla ortalıklarda cirit atabiliyorlar.

Hükümet değiştikten sonra ve troll maaşları kesildiği zaman, emin olun hepsi tekrar en kral Atatürkçü olacaklar. Bunlar bukalemun gibi ortamın rengine göre renk değiştiren, insan olmaktan uzak mahlukatlardır. :)

Atatürk'e hakaret etmek çok kötü bir davranış. Şeriatçıların eğitim alması gerek. Çok ciddiyim.

Atatürk adam gibi adamdır.

Bu yorumlardan anladığımız Atatürk'ü sevmeyen herkes şeriatçıdır varsayımı belki bir İngiliz Türkleri sevmediği için Atatürk'üde sevmiyor? Saçma sapan bir varsayım. Bir de bukalemun vs diyerek hakaret ediliyor.
Bahsettiği türde kişiler elbette vardır ama tamamen bunlara dönük bir yorumu genel olarak herkesi kapsayan bir topluma mal etmek çok saçma. Tarihi tarihçilerden dinleyin böyle saçma sapan yorumlar yapmadan önce onların fikirlerini alın. Ötekileştirme yapmayın, ortak paydada buluştuğumuzu unutmayın.

Atatürk kurtuluş savaşını çoğu şeyi o başlattı onun haricinde kuvayı milliyeciler vardı.
Emin ol Atatürk olmasaydı kiliseye giderdin Yunan'lar osmanlı kadar merhametli değil gece gündüz bizi asimile etmeye çalışırlardı.
Sen diyeceksin ki batı trakyadaki türkler neden o zaman asimile olmadı.
Türkiye sesini çıkardığı için.
Eğer Türkiye olmasaydı asimile olurlardı ve bizde asimile olurduk çünkü arkamızda duran bir devlet yok.
Bir de osmanlı'nın elinden çıkan Bosna Hersek hariç hepsi Hristiyan.

Arapları sömürende avrupaydı. Hiçbiri Hristiyan oldu mu? Veya hiçbiri fransız oldu mu? İngiliz oldu mu?
Atatürk olmasaydı Hristiyan olurduk, fransız olurduk, İngiliz olurduk saçmalıklarını bırakın. İngilizler bizi alsaydı ne kendi dinini empoze ederdi ne de bizi ingilizleştirmeye çalışırdı, sadece sömürürdü.

Arapları sömürende avrupaydı. Hiçbiri Hristiyan oldu mu?
Olamaz zaten tüm şeyhler araplardan çıkma neredeyse
Arapları sömürende avrupaydı. Hiçbiri Hristiyan oldu mu? Veya hiçbiri fransız oldu mu? İngiliz oldu mu?
Atatürk olmasaydı Hristiyan olurduk, fransız olurduk, İngiliz olurduk saçmalıklarını bırakın. İngilizler bizi alsaydı ne kendi dinini empoze ederdi ne de bizi ingilizleştirmeye çalışırdı, sadece sömürürdü.
Olmadı onları asimile edip dinlerini benimsetmek yerine cunta yönetimlerle idare ediyolar
Bu da bir asimile etme yöntemidir mesela Arapların uluslararası toplumda bir söz hakkı yok tek asimileyi din ve ırk anlamında anlamayın
Olamaz zaten tüm şeyhler araplardan çıkma neredeyse

Olmadı onları asimile edip dinlerini benimsetmek yerine cunta yönetimlerle idare ediyolar
Bu da bir asimile etme yöntemidir mesela Arapların uluslararası toplumda bir söz hakkı yok tek asimileyi din ve ırk anlamında anlamayın
Araplar zaten asimile oldu tek yaşantıları petrol satıp dolar kazanmak söz söyleme izinlerinin bulunmaması Filistin konusunda 3 maymunu oynayıp ABD den dolar para alıyorlar afedersiniz yaşantılar yeme içme ve ... Oldu bunlar aklını bile kullanamıyorlar batı bunları böyle asimile etti

Dün gece hayatımda ilk defa hem vatan haini hem de İslam düşmanı ilan edildim. Sebebi ise Atatürk'e atılan saçma sapan iftiraları "nazikçe" yalanladığım için.
Gerçekten nazik bir dil kullandım. Adamlar hala diyor ki 29 Ekim bir asrın sonu ama siz Cumhuriyet Bayramı olarak kutluyorsunuz.
Mustafa Kemal Atatürk için saçma sapan şeyler de söyledi bu kişiler. Şimdi ben bunlara ne yapayım? Adam anlamıyor. Gerçekten Atatürk'ün onlara anlatılana göre yanlış olan şeylerin aslını anlattım.
Mesela:
Camilere neden saman doldurulduğu.
Camilere neden atların sokulduğu.
Tekke ve Zaviyelerin neden kapatıldığını.
Halifeliğin neden kaldırıldığını.
Hocaların neden asıldığını.
Mustafa Kemal'in Osmanlı'yı yıkmadığını. Aslında zaten yıkılmış bir devlete reformlar yaparak şahlandırdığını.
Laikliğin aslında sadece bira içip, eğlenmek olup insanları dinsizleştirmediğini. Hatta insanları eşit kıldığını.

Teker teker anlattım belgelere dayanarak. Adam hala anlamıyor. Bana putperest diyor.
Ben bu şahısları CİMER'e verebilir miyim? Çünkü Atatürk hakkında saçma sapan ithamlarda bulunuyorlar. Bir de bana "Vatan Haini" falan da dediler. Yanlış hatırlamıyorsam bunun da bir cezası vardı. Ne yapabilirim bu konuda?
Dostum boş ver onları. İstediklerini desinler, onlar Atatürk'ü öyle kalıba soktu diye Atatürk öyle olmuyor ki. Gül geç. Anlayışlı olsalar, en azından karşısında ki insanı düzgünce dinlerler.

@Alizm Tam bir mahalle abisi gibi 0 bilgi ile sallıyorsun dünyayı 5 aile yönetiyor deyiver bir de tam olsun.

Hemen hemen her yorumda söylediğim şey aynı tutarlı yapın şu yorumları baştan sona sallama varsayımlar var mesela:

Bu yorumlardan anladığımız Atatürk'ü sevmeyen herkes şeriatçıdır varsayımı belki bir İngiliz Türkleri sevmediği için Atatürk'üde sevmiyor? Saçma sapan bir varsayım. Bir de bukalemun vs diyerek hakaret ediliyor.
Bahsettiği türde kişiler elbette vardır ama tamamen bunlara dönük bir yorumu genel olarak herkesi kapsayan bir topluma mal etmek çok saçma. Tarihi tarihçilerden dinleyin böyle saçma sapan yorumlar yapmadan önce onların fikirlerini alın. Ötekileştirme yapmayın, ortak paydada buluştuğumuzu unutmayın.
Evimde özel olarak ayırdığım oda da yaklaşık 2 duvarı kaplayan, siyasi, tarih ağırlıklı kitap ve kaynak mevcut. Günümüz tarihçileri de geçmişi kaynaklardan öğreniyorlar, eğer sen kendin kaynaklara ulaşıp geçmişini kendin öğrenebilecek kabiliyetin yok ise o senin sorunun. :)

Evet, Türkiye Cumhuriyeti'ni büyük bir çıkmazdan kurtaran, mevcut hükümetin Ata ayrımı ile beyinlerini yıkadığı cahil kesimin hepsi bana göre bukalemundur. Yarın bir gün solcu bir lider gelse, Atatürk bayrakları ile ilk dolaşacak olanlar bunlar.

Ayrıştıran ben değilim. Kocaman Türk tarihini, Osmanlı'dan başladığını sanan, milyonlarca cahil insan gösteririm sokakta. Bunlar sosyal medya ve diğer alanlarda, insanlara "Atatürk türk düşmanıydı, rakı içerdi, imam astı" gibi tarikatçı ve sağ kesim seçmeninin uydurduğu asılsız kaynaklar ile insanlara saldırgan tavırlar sergiliyorlar. Tarihini ve atasını bilmeyen, insanları gerçekten ayrıştıran bu cahil topluluğa kusura bakma ama ne saygı duyarım ne de iyi niyetli yaklaşırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı