Dolar ve Madenciler Yüzünden Sistem Toplayamamak

Zcash içinde Nvidia mantıklı. Tamam stok bitmese kimse AMD'ye saldırmazdı ama Nvidia tarafından da 1080 Ti'a saldıran olmadı sonuçta ki Zcash'te Ethereum'dan aşağı kalır bir yanı yok. Ayrıca Ethereum kazma zorluğu bir ay içinde %20 arttı ve dün 200$ altına bile düştü ki Zcash'ın şuan ki fiyatı 191$. Dediğim gibi bunun elektrik masrafı var, fiyatı var, acaba fiyatını karşılayacak mı kısmı var. Kısaca ben tüm bunları göz önüne alınca eğer çok ucuz bir fiyattan çıkış yapmazsa beklemiyorum açıkçası.

Birde ben bu RX Vega XL'nin teknik özelliklerini göremedim siz nerede gördünüz acaba rica etsem kaynak atabilir misiniz? Bakmak istiyorum.
Ben de kurcaktım vazgeçip bitcoin aldım. Şu anda para baya değerlendi. Bu iş ya kazması çok zor olup az pay bırakcak ya da patlayacak. Bitwit'te aynısını söylemişti. Herkes kazıp para çıkarırsa işin arkasındakiler batmayacağı için siz batcaksınız demiş stok sıkıntısına da söylenmişti.

Kartlar asıl olarak oyuncular için üretiliyor. Ne iş var ki bu sefer oyunculara kalmıyor. RX 5xx serisi piyasaya sürüldüğü gibi kapıştılar. Benim gibi birçok sistem toplamak isteyen insanın şimdilik hayalleri suya düşmüş gibi.

Umarım Nvidia ve AMD madencilik için özel ürettikleri kartlar ile şu madencileri mutlu eder de bize biraz kart kalır.

Bu madencilik olayı nereden çıktı bilmiyorum ancak bu işi yapanlar fena halde zarara uğrayacak. Hayatım boyunca duyduğum en saçma iş bu madencilik. Bilgisayarınızı harcadığınızla kalırsınız ve arkanızda dağ gibi bir elektrik faturasıyla kalakalırsınız benden söylemesi.

Bu madencilik olayı nereden çıktı bilmiyorum ancak bu işi yapanlar fena halde zarara uğrayacak. Hayatım boyunca duyduğum en saçma iş bu madencilik. Bilgisayarınızı harcadığınızla kalırsınız ve arkanızda dağ gibi bir elektrik faturasıyla kalakalırsınız benden söylemesi.
Onu hesaplayarak giriliyor zaten bu işe. Yine de ben şuan kimsenin çok zarar edeceğini sanmıyorum. Kaldı ki fiyatını çıkaran adam kartı sattıktan sonra yine kara geçiyor. İşi hiç bilmeden sadece yattığım yerden para kazanayım diye giren adamlar zarar edebilir ama bu işi bilenlerden zarar edecek olacağını sanmam. Şuan girerse olabilir açıkçası çünkü mesela Zcash geçen aydan beri %100 değer kaybetti. Ethereum'da iki gündür 200$'ın altına düşüyor ve 1 ay içinde zorluk seviyesi %20 arttı. Şuan girecek çok kar edemeyebilir ama birkaç ay önceden girenler çoktan aldıklarının fiyatını karşılamıştır bile.

Onu hesaplayarak giriliyor zaten bu işe. Yine de ben şuan kimsenin çok zarar edeceğini sanmıyorum. Kaldı ki fiyatını çıkaran adam kartı sattıktan sonra yine kara geçiyor. İşi hiç bilmeden sadece yattığım yerden para kazanayım diye giren adamlar zarar edebilir ama bu işi bilenlerden zarar edecek olacağını sanmam. Şuan girerse olabilir açıkçası çünkü mesela Zcash geçen aydan beri %100 değer kaybetti. Ethereum'da iki gündür 200$'ın altına düşüyor ve 1 ay içinde zorluk seviyesi %20 arttı. Şuan girecek çok kar edemeyebilir ama birkaç ay önceden girenler çoktan aldıklarının fiyatını karşılamıştır bile.
Kesinlikle katılıyorum ama inanın sizin tabirinizle işi bilen adam sayısı çok az. Bu iş patlayınca buraları zarar ettim bu nasıl bir işmiş dolandırıldık yazılarıyla dolacak. Tabi sadece bu benim görüşüm.

Piyasa bozuk ama hala karlı bir iş. Sadece kredi ile gitenlerin elinde patladi, onlar da zaten daha ince hayatinda ekran karti gormemis tipler.
Ben sahsen devam diyorum mining'e, Amazondan 1080TI'larımın gelmesini bekliyorum zcash icin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı