Dolar ve Madenciler Yüzünden Sistem Toplayamamak

8 Bin TL ile sistem toplasan noolcak ki? Diyelim R5 1600X, GTX 1080 Tİ sistem topladın. Seneye daha güçlü ekran kartı çıkcak. 2020 Başında da DDR5 RAM'ler çıkacak yani sistem 3 senede çöp olacak. Bence 2000-3000₺ arası sistem toplayıp tatile çıkın. 5000₺ ile Norveç-Finlandiya gibi yerlere gidebilir ya da Almanya, Fransa, İtalya gibi yerlerde kültür tatili yapar ufkunu açarsın. Şahsen istesem 15.000₺'lik sistem toplarım ama ben X4 860K ve RX 460 alacağım. Bu sene 1 ay İngiltere'ye gittim ve ömrümün en mükemmel 1 ayını yaşadım. 500$ da Bitcoin'e yatırdım şimdiden kendini ödedi bile.

DDR4 ler çöp olacak çok iddialı bir yorum.

8 Bin TL ile sistem toplasan noolcak ki? Diyelim R5 1600X, GTX 1080 Tİ sistem topladın. Seneye daha güçlü ekran kartı çıkcak. 2020 Başında da DDR5 RAM'ler çıkacak yani sistem 3 senede çöp olacak. Bence 2000-3000₺ arası sistem toplayıp tatile çıkın. 5000₺ ile Norveç-Finlandiya gibi yerlere gidebilir ya da Almanya, Fransa, İtalya gibi yerlerde kültür tatili yapar ufkunu açarsın. Şahsen istesem 15.000₺'lik sistem toplarım ama ben X4 860K ve RX 460 alacağım. Bu sene 1 ay İngiltere'ye gittim ve ömrümün en mükemmel 1 ayını yaşadım. 500$ da Bitcoin'e yatırdım şimdiden kendini ödedi bile.

Eğer paramı biriktirirken birşeylerden kıssaydım dediklerin benim adıma doğru olabilirdi. Fakat istediğim şeyleri alıp, istediğim yerlere gidecek durumum var çok şükür.

Biraz önce ikinci el piyasasında yaptığım araştırma sonucu sıfırından daha yüksek fiyata sahip ürünler gördüm(sıfırı şuan aktif olarak satışta) örneğin rx480, gtx1070 gibi [emoji16]

valla ya hiç sorma.1400TL lik sistem olmuş 1600TL /1800TL Lik sistem olmuş 2200TL.Onuda Geçtim 4900TL lik sistem ucuz diye şükür diyodum(gtx1070) 5700TL olmuş.Lanet olası madenciler!

Dolar düşmez kardeşlerim. 1 Ağustos'tan sonra Bitcoin 2'ye ayrılabilir ve her yer miner olur.
Stoklar gelse bile hemen biter.

Umarım Nvidia ve AMD madencilik için özel ürettikleri kartlar ile şu madencileri mutlu eder de bize biraz kart kalır.

Garantisi az olacağından çok alınmaz diye düşünüyorum.

Garantisi az olacağından çok alınmaz diye düşünüyorum.
Garantisi az bile olsa arada %30'dan fazla performans farkı olacakmış. Bu da alınan kartın kendini daha çabuk amorti etmesi demek. Ondan sonra nereye kadar giderse ki ETH'nin zorluğunun bir ay içinde %20 arttığını göze alırsak bu kartlar ile mining yapmak çok daha mantıklı olacaktır.

1080 Ti sistem kurmak isteyenler için Pro Duo öneririm arkadaşlar. GPUBoss sitesinden baktığım kadarıyla 1080 Ti'den daha hızlı bir kart ve fiyatı daha ucuz Amazon'da.

Benim anlamadigim herkes durdu durdu simdi sistem toplamaya basladi gibi bir durum var sanki ortada. "Madenciler cikana kadar neredeydiniz kardesim" diye sorarlar adama... Bu arada madencilik isleriyle herhangi bir alakam yoktur. Ben zamaninda sistemimi toplamistim. Elimde is gorur 3-5 senelik guclu ekran kartlari var, onlari kullaniyorum. Illa en son cikani, en yenisini veya en guclusunu almak zorunda degilsiniz arkadaslar.

Ikinci el piyasasinda her zaman isi bilenler icin cok uygun fiyata cok guzel ekran kartlari var. Aramaya inanin.

Ihtiyaclariniza gore sistem toplamaya calisirsaniz bir sikinti cikacagini dusunmuyorum. Surekli sikayet etmekten vazgecin, elinizdeki donanimin kiymetini bilin ve onunla yetinmeye bakin. Daha mutlu ve huzurlu insanlar olacaksiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı