Dolar yükselir mi?

Hakkın olanı amatörce alamazsın. Bak Kıbrıs Barış Harekatına yüksek caydırıcı olan Türk ordusunun yegane zaferlerinden biridir. Dış politikada önce saldırıp sonra R, R'den sonra tekrar saldırırsan adamlar elinde bir şey olmadığını dolayısıyla fos olduğunu çabuk anlarlar. Teknokratik yaklaşım yok, stratejik düzenlemen yok, istihbaratın zayıf, askeri teknolojin zayıf, Türk ordusunun havadaki en büyük ihtiyacı olan F-35'lerden mahrumsun hala S-400.
Hocam evet yakın tarihe kadar kötüydük ama bence şuan askeri hava teknoloji olarak hızla gelişen bir ülkeyiz.

Hocam evet yakın tarihe kadar kötüydük ama bence şuan askeri hava teknoloji olarak hızla gelişen bir ülkeyiz.

Aslında değiliz ama neyse uzunca tartışmak istemiyorum. Drone alanında önemli işler yaptık doğrudur ama diğer tüm alanlarda geriliyoruz veya ilerleme kaydedemiyoruz.

Dolar arttığı sürece senin üç beş yatırımın bir ifade etmiyor. (konu sahibine)

Aslında değiliz ama neyse uzunca tartışmak istemiyorum. Drone alanında önemli işler yaptık doğrudur ama diğer tüm alanlarda geriliyoruz veya ilerleme kaydedemiyoruz.
Ki drone işinde de çok ahım şahım işler yok. Şuanki prototiplerden 2-3 kat daha büyük performanslısını Vestel üretiyor zamanında ama nedense kullanılmıyor ? Avustralya Kraliyet Ordusu'na İnsansız Savaş Uçağı (F-16,F-35) tarzında uçaklar katılacak 2-3 yıla kadar...

Ki drone işinde de çok ahım şahım işler yok. Şuanki prototiplerden 2-3 kat daha büyük performanslısını Vestel üretiyor zamanında ama nedense kullanılmıyor ? Avustralya Kraliyet Ordusu'na İnsansız Savaş Uçağı (F-16,F-35) tarzında uçaklar katılacak 2-3 yıla kadar...

Evet, doğru. Son 2 yılda yurt dışında bizim IHA'lar iyi "ekmek" yedi ve dış dünya bunu gördü. Artık bu saatten sonra çok daha değişik yöntemler ile bunlara karşılık verecekler ona ayak uyduramaz isek IHA'lar bile önemini kaybedebilir.

Ne yapmasını bekliyorsun? Ekonomiyi mi düzeltsin adam.

Hocam tek istediğim bir şey kazanmayacağını bilmediği halde ve büyük meblağlarda para yatırmadığı halde 10 doları için Türk lirasının değer kaybetmesine sevinenlerin fikrinin değişmesi. Ekonomiyi düzeltsin demiyor kimse ama Türk lirası değer kaybedince 10 doları için de mutlu olunmaz. Sadece konu sahibine demiyorum şu an dolara para koyan çoğu kişi böyle düşünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı