Dolar yükselir mi?

Yanlış bakış açısı. 2000 doları, 10000TL olarak tutmak beni zarara sokar. Çünkü dolar yükseldiğinde iPhone 12 eğer 10000TL ise(yükselmeden önce) diyelim 11000TL olacak. Fiyatı hep sabit ama dolar kurunda. Ben 2000 doları, dolar hesabında tutarsam ne kadar yükselirse yükselsin onu alabileceğim. Anlatabiliyor muyum? Benim yatırımım ülkeyi batırmayacağı gibi yükseltmez de.
Ben sana TL olarak tutmanı belirtmedim ki?
Aynı şeyden bahsediyoruz fakat sen yanlış anlamışsın.
Sen ekmek yemekten bahsetmişsin, yatırım demişsin. Dolarla yatırım olmaz, dolar ne kadar artarsa, dolara bağlı şeylerin fiyatı doğrudan artıyor.
Doları sadece paranı ederinde saklamak için, emeklerinin kaybolmaması için kullanabilirsin.Öbür türlü yatırım zor...
Yatırım istiyorsan herkesin alıp köşe sakladığı o malum şey var.(Yatırım tavsiyesinden ceza yemeyelim şimdi. :D)

@Baturs çok milliyetçisin. Adamlar bazı konularda Türkiye'yi umursamıyor bile. Türkiye'deki satılmış insanlar 2000-2010 arası gelişme çağımızda hem mühendislerimizin hem de ülkenin genel demokrasisinin katledilmesine yol açtı. 2010'dan sonra da tek bacakla ne kadar topallarsak öyle gideceğiz. 2020 yılında Türkiye'yi büyük bir güç olarak görmeyin. S400'leri alıp borca girildiğinden beri ülkede zam yemeyen bir şey kalmadı. Ehliyet harçları bile 1200 lirayı buldu. Ek olarak bir de aşı çıktı. İzleyin bakın neler göreceğiz.
Milliyetçi olduğumu nereden çıkardın anlamadım, sadece yaşadığım ülkenin daha kötü yerlere gitmesini istemem. Türkiyeyi umursadıklarını da söylemedim, sadece ülkenin daha kötü bir yere gitmesini ve dolayısıyla hayatımızın dahada kötüye gitmesini istemem ve bu ''Dolar'' denilen şeye bağlı, doların yükselmesi Türk vatandaşına yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı