Dolar Yükselir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Berat Albayrak, Türk iş insanı ve siyasetçi. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak meclise giren Berat Albayrak, 2015-18 yılları arasında Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. Vikipedi

Doğum tarihi: 21 Şubat 1978 (41 yıl yaşında), İstanbul

Eş: Esra Erdoğan (e. 2004)
Görev: Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı şu tarihten beri: 2018
Eğitim: Pace University, Lubin School of Business, İstanbul Üniversitesi
Ebeveynler: Sadik Albayrak, Kıymet Albayrak
Çocuklar: Ahmet Akif Albayrak, Sadık Eymen Albayrak, Emine Mahinur Albayrak

Not: Bu adam Hazine ve Maliye Bakanı. Lütfen konuştuğu mevzuyu değil konuşma tarzına bakınız. Ayrıca okuduğu yurt dışı okullarına bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi aklıma bir düşünce geldi. Doları dolaylı yoldan biz yükseltiyoruz. Şimdi diyelim seçimden sonra dolar düştü. O zaman herkes yurt dışından ürün alacak ve dolar yine yükselecek. Kendi teknolojimizi geçtim kendi ürünümüzü üretelim. Daha 50 yıllık firmalar piyasayı yönetiyor biz 2 yılda devlerle kapışalım istiyoruz.

Doların düşeceğini sanmıyorum.

Dolar 10 TL olacak #rez

An itibariyle dolar 5,82TL :D Seçim bittikten 2 saat boyunca 10 kuruş falan düşer sonraki 3 gün boyunca her gün 40 kuruş artar :) Nisan ayı sonu tahminim: 6,38TL.

Bunlar hep Amariga'nın oyunları.

Üretim yok. Hâla ve hâla fabrikalar kapatılmaya devam ediliyor. Özelleştirmelere devam, fabrika kurma cümlesi başımızdakilerin aklının ucundan geçmiyor. Bu şekilde doların düşeceğine inananlara gerçekten inanamıyorum. Neye güvenerek bunu söylüyorlar? Daha dün bakan çıkıp çok hızlı atlattık, büyüme oranı beklenenin çok üstünde dedi. Aradan 24 saat geçmeden Türk Lirası Dolar karşısında 0,40 birim değer kaybetti. Umarım mucizevi bir şeyler olur da dolar düşer.

Bankalar dolar kurlarını çok oynattılar. Şuan alış kuru 5.90 larda seyrederken satış kuru 5.65 civarında. Belli ki daha da yükseleceğinden korkuluyor ve önlem alınmaya çalışılıyor. Çok işe yarayacağını sanmam. Dolar pazartesi piyasayı 6 liranın üzerinde açabilir.

Ekonomist tayfası yükselecek diye bağırıyordu, neden böyle düşünüyorsunuz? Yani kaçırdığım bir olay mı oldu TL'nin değerlenmesi haricinde FED faiz oranından sonra.
Düşecek dediğim 1-2 TL falan değil en fazla 30-40 kuruş düşecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı