Doların 20 TL olması vs Bitcoin'in 40K olması

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Öncelikle yatırım tavsiyesi istemiyorum. Sadece matematiksel işlem gerekiyor ve benim matematiğim yetmedi. Diyelim ki elimizde 800 TL para var. Bitcoin mi alınırsa daha çok para kazandırır, yoksa dolar mı?

Doların 20 TL'yi göreceğini varsayalım.
Bitcoin de şu an 30k dolar.

Dediğim gibi yatırım tavsiyesi istemiyorum. Sadece hesaplamayı yapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
800 TL'ni ülkemizin kuruyla dolara çevirirsen 52.11 dolar paran olur. Ve bunu dolar 20 TL olunca bozdurursan 1.042 TL paran olur. Güncel kurlarla hesaplama yapıyorum. ( unutma dolar her zaman dolardır )

BTC alırsan ( Borsada 15,80 dolar) önce 800 TL'yi dolara çevirirsin. 800 TL sana 50.6 dolar yapar. Bunu güncel BTC fiyatıyla aldığında 0.0016063492 BTC almış olursunuz. Ve BTC 40.000 dolar olunca size getirisi, 64.25 dolar yapar.

Kısacası dolarda bırakırsan doların 52.11 $
BTC'yi şimdi alıp 40.000 dolarda satarsan 64.25 $

BTC yi dolarla alarak İkisini de yapabilirsin
Bitcoin düşmediği sürece dolar bazlı olarak alındığında daha çok kazandırır. Çünkü iki parite üzerinden ilerliyor bizim için.
İkisinin de artacağını farzedersek btc. Hem btc arttığı için hem de dolar arttığı için duble kazanırsın.

Arkadaşlar BTC zaten dolara endeksli. Yani bizim ülkemizde TL üzerinden BTC alsak bile, dolar tek başına artınca kar etmiş oluruz. İlla ki dolara çevirip BTC almamız şart değil.

Arkadaşlar BTC zaten dolara endeksli. Yani bizim ülkemizde TL üzerinden BTC alsak bile, dolar tek başına artınca kar etmiş oluruz. İlla ki dolara çevirip BTC almamız şart değil.
Emin miyiz? Çok bir fikrim yok bu konuda, internette de 1 puanlık dolar artışı 0.28 lik btc artışına denk yazıyordu...

Sadece Bitcoin 40K olup dolar artmazsa ya da Dolar artıp Bitcoin sabit kalırsa her iki durum eşit kazanç getirir. Fakat ikisi de artarsa Bitcoin daha çok TL kazandırır.

Arkadaşlar yanıtlar için sağ olun fakat geçti bile. 500 TL'lik dolar, 500 TL'lik Bitcoin aldım. Moderatörler sağ olsun, konuyu reddetmişlerdi. Ama Bitcoin'i TL ile almıştım. Satıp dolar ile alayım. Teşekkürler.

Arkadaşlar yanıtlar için sağ olun fakat geçti bile. 500 TL'lik dolar, 500 TL'lik Bitcoin aldım. Moderatörler sağ olsun, konuyu reddetmişlerdi. Ama Bitcoin'i TL ile almıştım. Satıp dolar ile alayım. Teşekkürler.

Hayır satıp dolar ile almana gerek yok. BTC, BTC'dir. Dolar dolardır. Yani sen hangi para birimiyle alırsan al BTC yine aynı olacak.

Geri
Yukarı