Dolar'ın biraz gerileme nedeni buymuş!

Etik gelmeyebilir ama ben böyle insanların yakalanmasına üzülüyorum. 7 milyon dolar basacak beyin var ancak tek katlı, gözlerden ırak bir ev kiralamayı akıl edecek beyin yok :)
Ben de hep nasıl yakalanıyorlar bunu merak ediyorum. Yahu bas 7 milyon dolar sür piyasaya erit elindeki parayı akla paranı bu kadar mı vizyonsuzsunuz. Kesin içlerinden birisi abi 100-200 $ ezelim bakalım anlayacaklar mı demiştir ve radara girmişlerdir. Sonuçta bu aletleri temin ettiğiniz kişiler işbirlikçiler mutlak düşmanınız. Kalpazanlıkta bile güven kalmamış cıks cıks cıks :ROFL::ROFL::ROFL:

Edit: Videoyu sesli olarak izledim. Yine bir komşu katliamı. Demek ki stratejiyi yanlış yapmışlar.

Son düzenleme:
Aksine gözden ırak yerde daha kolay hedef olur. Bu adam hiç mi dışarı çıkıp parayı yemeyecekti? O zaman mutlaka birilerinin radarına tutulacaktı. Bu mafya olsa hatta canından bile olabilirdi. Ne de olsa gözden ırak kimsenin ruhunun duymayacağı bir yerde yaşıyor.
Efendim, kalpazanlık ile alakalı bir tecrübeniz oldu mu bilmiyorum ancak A4 kağıda 200TL basmış biri olarak konuşuyorum :) Reina katliamında da teröristler bilmem kaç katlı bir binada birden çok kişi saklanıyorlardı. Netice itibariyle ne oldu? Komşular şüphelendi, komşular kıllandı. Bu insanların başına ne geliyorsa komşulardan geliyor. İnsanlardan uzak bir yerde olması kesinlikle daha iyidir, daha güvenlidir.

Dışarı çıkınca enselenip enselenmemeleri tamamen başka konu. Eğer kaliteli kalpazanlık yapıyorlarsa kolay kolay yakalanmazlar.
Videoyu sesli olarak izledim. Yine bir komşu katliamı. Demek ki stratejiyi yanlış yapmışlar.
Öyle tabi, eve giren çıkan insanların ve eşyaların göze batmaması gerekli. En güzel yolu da gözlerden ırak olmaktır.

Öyle teyzeler, öyle ablalar var ki senin evini senden daha iyi tanırlar valla :) Madem böyle bir işi naif, komşuluk ilişkileri olan, herkesin herkesi tanıdığı bir mahallede yapacaksın, önce komşularına bir güven sağla sonra yapacağını yap. Kendinizi komşuların yerine koyun. Kiracı olarak yeni taşınan bir adam ve kadın. Her gece 2 ve 5 arasında ışıklar yanıyor, kalpazanlık yaparken illa ki bir miktar ses de çıkıyordur. Herkes şüphelenebilir.

İnsanların geçerken 3 defa düşündüğü ıssız bir yerde yapsan bu işi, bu kadar dikkat çekeceğini sanmam.

Efendim, kalpazanlık ile alakalı bir tecrübeniz oldu mu bilmiyorum ancak A4 kağıda 200TL basmış biri olarak konuşuyorum :) Reina katliamında da teröristler bilmem kaç katlı bir binada birden çok kişi saklanıyorlardı. Netice itibariyle ne oldu? Komşular şüphelendi, komşular kıllandı. Bu insanların başına ne geliyorsa komşulardan geliyor. İnsanlardan uzak bir yerde olması kesinlikle daha iyidir, daha güvenlidir.

Dışarı çıkınca enselenip enselenmemeleri tamamen başka konu. Eğer kaliteli kalpazanlık yapıyorlarsa kolay kolay yakalanmazlar.

Böyle bir şey için tecrübeye gerek yok sadece onların yerine kendimi koydum. Reina katliamı yapılmadan önce katil yine kalabalık ortamda yaşıyordu. Sonunda yakalandı ama emeline çoktan ulaşmıştı. Yani katilin kalabalık bir ortamda yaşıyor olması, emeline ulaşmakta sekteye uğratmadı. Açık vermeyecek kişi için ha ıssız bir yer olmuş ha gecekondu mahallesi farketmiyor.

Böyle bir şey için tecrübeye gerek yok sadece onların yerine kendimi koydum. Reina katliamı yapılmadan önce katil yine kalabalık ortamda yaşıyordu. Sonunda yakalandı ama emeline çoktan ulaşmıştı. Yani katilin kalabalık bir ortamda yaşıyor olması, emeline ulaşmakta sekteye uğratmadı. Açık vermeyecek kişi için ha ıssız bir yer olmuş ha gecekondu mahallesi fark etmiyor.
7 milyonu bastı da ne işine yaradı? Ömür boyu hapiste çürüyecek? Komşusu olmasa yakalanmayacaktı bu sebepten. Demek ki var bir fark.
Yeni evli çiftler komşuları yüzünden özgürce sevişemiyor bile, hey gidi. Komşuları savunmayın bana ne olur :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı