Donanım Arşivi'nin Technopat Hakkındaki Düşüncesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A320 chipset üzerinde overclock yaptığında (Athlon ve A serisi bazı APU'lar için zaten destek var) "Dünyada ilk, ben buldum, ben keşfettim" diye havalara giren, üstüne ajanslar üzerinden haber olan birinden fazlasını beklemek hata.
Çin alışveriş sitelerinin koli koli ürün gönderdiği doğru olabilir, bu ve bunun gibi basit kanalların çoğu aynı şeyi yapıyor. Çin'den ürün gelir, tanıtır, onun için kalitesi önemli değildir, gönderen site ücretini öder, para kazanır.
Son olarak da bir ürünün en güzel reklamı kalitesidir diyeyim, uzatmayayım.

Technopat neden uyelerinin yanlis bilgilendirmelerinden sorumlu olsun?
Ellerinden geldigince yanlis bilgilendirmeyi onlemeye, imla hatalarini duzeltmeye ve sistematik bir sekilde bilgi akisini saglamaya calisiyor iste adamlar. Hatta bu konuda bence Turkiye'deki en iyi forum.
Tabi ki zaman zaman hata yapacaklar.

Komple foruma mesaj yazimini engelleyip her konuda o konunun kompetani insanlarin fikirlerini de yayimlayabilirler ama o zaman "forum" olmaz degil mi. Hatta yanlis bilgilendirme mesajlarini silmiyorlar bile uyeye saygidan, o mesaj orada durmaya devam ediyor "Yanlis bilgilendirme" ibaresiyle. Bu bile cok degerli bir sey.

Dogru bilgiyi yanlis bilgiden ayirabilmek bireylerin kendi sorumlulugundadir, insanlarin ozgurce fikirlerini beyan edebildigi platformlarin boyle bir misyonu yok.

O yuzden "technopat cop" , "X gereksiz bir platform" diyen adam ne dedigini bilmiyordur. Internete baglanip da dogru yanlis bilgiyi birbirinden ayiracak analizi yapamiyorsan telefon acip internet aboneligini iptal ettirmelisin.

Bu arada Gamepower saber klavyesini indirimle 250 TL'ye satın aldım. Gayet guzel bir klavye alacak arkadaşlara kesinlikle öneririm bayağı bir RGB modu ve yazılım ile tüm tuşlara renk atama var. Mekanik seside çok hoş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmeden konuşanlara söylemiş olabilir ama genelleme yapmış. Boşuna mı demişler Kurunun yanında yaş da yanarmış diye 😃

Son düzenleyen: Moderatör:
DA'nın sadece sistem toplamalarını izliyorum. Onun dışında klavye,mouse vb. tanıtımlarını izlemem çünkü övmediği durumla el sıkışmaya kalksam elime ateşten yeni çıkmış maşayla vururlar. Bence çok uzatmaya gerek yok 3 ay çok uzun bir süre değil 2 sene sonra görürüz o klavyenin son halini. Işıkları bile yanmaz.

DA'nın sadece sistem toplamalarını izliyorum. Onun dışında klavye,mouse vb. tanıtımlarını izlemem çünkü övmediği durumla el sıkışmaya kalksam elime ateşten yeni çıkmış maşayla vururlar. Bence çok uzatmaya gerek yok 3 ay çok uzun bir süre değil 2 sene sonra görürüz o klavyenin son halini. Işıkları bile yanmaz.
SS aldım. 2 sene sonra yazacağım klavyenin son durumunu.

Kendi sponsor olduğu ürünü kulağındaki pisliğine kadar anlatır, biz iyisini önerince laf yapar. Pahalı olanı önermiyoruz, en iyisini öneriyoruz. Mesela B450 chipsetli bir anakart yerine A320 kullanılabilir. O.C yapmayacaksan bütçe dostu istersen A320. Biz ne ASUS alın ne MSI alın gibi boş boş fanboyluk veyahut zorlama yapmıyoruz. En iyisini öneriyoruz.

Bence orada doğrudan şahsımıza bir şey söylediğini hem düşünmüyorum hem de okuyunca anlaşılıyor. Hem Technopat sosyal camiasını hem de donanım arşivini takip ederim. İkisinden de lazım olanları alırım. Burada arkadaş daha boş muhabbetin geçtiği ve markacılık yapan kişilerin bulunduğu bir camiayı kastediyor. Technopat öyle bir yer değil o da biliyordur eminim ki bunu. Ama bu forumda direk kullanıp almadan birkaç referans üründen yola çıkıp, markanın tüm ürünlerini kötüleyen bir zihniyette yok değil. O kadar zaman forumda vakit geçiririm, sorarım ve ben de bu tarz bir ürün aldım ve söylentiler şuan anlamsız geliyor bana. Fikirlere değil tecrübelere kulak vermek lazım ancak bunu yaparken de her zaman ihtimallerin %50 olduğunu da unutmamak gerek. Her iki platformu da kullanan, seven biri olarak söylüyorum yanlış anlaşılmaması gereken bir gönderi. Ayrıca onun önerdiği ürünleri onun önerisiyle tanışıp faydalı bulan birçok kişi de var. Boşuna ön yargı beslemeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı