Donanım Arşivi'nin Technopat Hakkındaki Düşüncesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana göre haklılık payı var. Forumda "her şeyin en iyisi olsun" kafasındaki insanların sayısı fazlasıyla arttı. Herkes ister en iyisini fakat olmuyor işte. Çok basit örnek veriyorum, adamın teki geliyor Windows 7 yahut 8 ile alakalı bir probleminden bahsediyor. Adam altına gelip "Windows 10'a geç." deyip gidiyor. Ya da oyunla, ekran kartıyla ilgili bir sorununu yazıyor, "ekran kartınız yetersiz, yenisini alın." tarzı yorum yapıyor. Adam zaten alabilse o an, cebinde parası olsa burada konu açacağı zamanı sipariş vermekle harcar değil mi? Yahu bunu yazacağına hiç yazma, başka bilen biri gelirse cevap versin en azından. Forumun geneline söylenen bir söz olduğu yanlış, fakat alınırsa haklı tarafı da var.

Ayrıca bu adam kendi kullandıkları ekipmanlar dışında her ekipmanı yere göğe sığdıramıyor. Neden ? Nedeni sponsorluktan aldığı para ile doğru orantılı. Time is money.

Kısaca ne kadar ekmek o kadar köfte. 500₺ bütçesi olan birine 1000₺ lik ürün önermiyoruz. 500₺ ye kadar alabileceği en kaliteli ürünleri öneriyoruz.

Bana göre haklılık payı var. Forumda "her şeyin en iyisi olsun" kafasındaki insanların sayısı fazlasıyla arttı. Herkes ister en iyisini fakat olmuyor işte. Çok basit örnek veriyorum, adamın teki geliyor Windows 7 yahut 8 ile alakalı bir probleminden bahsediyor. Adam altına gelip "Windows 10'a geç." diyip gidiyor. Ya da oyunla, ekran kartıyla ilgili bir sorununu yazıyor, "Ekran kartınız yetersiz, yenisini alın." tarzı yorum yapıyor. Adam zaten alabilse o an, cebinde parası olsa burada konu açacağı zamanı sipariş vermekle harcar değil mi? Yahu bunu yazacağına hiç yazma, başka bilen biri gelirse cevap versin en azından. Forumun geneline söylenen bir söz olduğu yanlış, fakat alınırsa haklı tarafı da var.
Yorumunuzdaki bazı kısımlara hak veriyorum. Sorundan bağımsız olarak Windows 10 dayatması insanlara bazen can sıkıcı gelebiliyor. Ancak şöyle de bir durum var, mesela bahsettiğiniz şekilde düşünelim, ekran kartı yetersizse boş vaatler vermek yerine doğruları söylüyor burada insanlar. Youtube üzerinde "FPS arttırma" diye arattığınızda çıkan "100% Garantili FPS Arttırma ŞOK OLACAKSINIZ!!!" şeklinde başlığa sahip, bazıları sessiz ve bahsedilmesi gereken detayların ekranda açılmış not defterine yazılıyor olduğu, bilgisayar üzerinde saçma işlemler yaptırıp çöp programlar yükleten ve hatta çoğunlukla yararı değil zararı olan videolar gibi boş işlerle sizi oyalamıyor insanlar.

Şu konuda da size hak veriyorum, adamın cebinde kart değiştirecek parası yoktur, olsa buraya yazmak yerine yenisini alır zaten. Ancak sorunun çözümü bu ise bunu önerirsiniz, emin olun doğrudan verilen yeni kart cevabı duymak, o işe yaramaz işlerle uğraşıp sonunda hayal kırıklığına uğramaktan daha kötü olamaz. Hangi çözüm sizin aldığınız 5 FPS'i 60'a çıkarabilir? Zaten ufak takılmalardır, sistemdeki optimizasyon kaynaklı problemlerdir, bu tarz durumlarda sistemde temizlik yapılması öneriliyor. Ya da ısınma için temizlik öneriliyor. Ama uçuk hayaller de satmıyor insanlar.

Ha çözüm daha kolay yollarla mevcutken bu şekilde önerilere giderek kestirip atan insanlar yok mu? Var, doğruya doğru. Fakat bu adamların mesajları yanlışsa genellikle yanlış bilgilendirme verilip, doğrusu da konuya eklenmiyor mu? Ekleniyor. Ufak bir kesimin yaptığı hatalardan yakınmanıza hak veriyorum ancak bunu forumun geneline atfetmeyi doğru bulmuyorum.

Ben öyle bir öneri görmedim, Bütçesini belirtmesini isteriz. Örneğin ekran kartı ister Bütçesi 9.5 Bin TL'dir 200-300 Daha koy 2080 Tİ al deriz, Ancak hiçbir şekilde bütçesinin çok üstünde bir ürün önermeyiz. ( Trol hesaplar hariç )
Beni bu uçsuz bucaksız hatalar çölünden kurtardığın için minnettarım. Bundan sonra hep doğru yolda, doğru hedeflere karşı çarpışacağımdan emin olabilirsin.. Burda tüm halkın huzurunda yaptığım hatadan dolayı hem sizden hem 2080 TI'dan özür diliyorum.. Savcılıkta falan dilekçeniz varsa da geri çekerseniz memnun olurum...

@Berkay İçöz Windows 10'a geç dememizin sebebi, Windows 7, 8, 8.1'in artık desteğinin kesildiği, yazılım güncellemelerini ya da sürücü desteğinin doğru düzgün gelmeyeceğinden, bu tür sorunlar olabilir, bunları çözemeyiz. Şartların eşit hale gelmesi için, Windows 10'a yöneltiyoruz insanları.

@Berkay İçöz Windows 10'a geç dememizin sebebi, Windows 7, 8, 8.1'in artık desteğinin kesildiği, yazılım güncellemelerini ya da sürücü desteğinin doğru düzgün gelmeyeceğinden, bu tür sorunlar olabilir, bunları çözemeyiz. Şartların eşit hale gelmesi için, Windows 10'a yöneltiyoruz insanları.

Şöyle ki, ülkemizde halen Windows 10 kaldırabilecek bilgisayarlar çoğunlukta değil. Ağabeyimin emektar bilgisayarına Windows 10 yüklediğimde Chrome'da gezememiştim. Ne yazık ki eski sistemlerde çalıştırılamayan bir platform Windows 10.
Yorumunuzdaki bazı kısımlara hak veriyorum. Sorundan bağımsız olarak Windows 10 dayatması insanlara bazen can sıkıcı gelebiliyor. Ancak şöyle de bir durum var, mesela bahsettiğiniz şekilde düşünelim, ekran kartı yetersizse boş vaatler vermek yerine doğruları söylüyor burada insanlar. Youtube üzerinde "FPS arttırma" diye arattığınızda çıkan "100% Garantili FPS Arttırma ŞOK OLACAKSINIZ!!!" şeklinde başlığa sahip, bazıları sessiz ve bahsedilmesi gereken detayların ekranda açılmış not defterine yazılıyor olduğu, bilgisayar üzerinde saçma işlemler yaptırıp çöp programlar yükleten ve hatta çoğunlukla yararı değil zararı olan videolar gibi boş işlerle sizi oyalamıyor insanlar.

Şu konuda da size hak veriyorum, adamın cebinde kart değiştirecek parası yoktur, olsa buraya yazmak yerine yenisini alır zaten. Ancak sorunun çözümü bu ise bunu önerirsiniz, emin olun doğrudan verilen yeni kart cevabı duymak, o işe yaramaz işlerle uğraşıp sonunda hayal kırıklığına uğramaktan daha kötü olamaz. Hangi çözüm sizin aldığınız 5 FPS'i 60'a çıkarabilir? Zaten ufak takılmalardır, sistemdeki optimizasyon kaynaklı problemlerdir, bu tarz durumlarda sistemde temizlik yapılması öneriliyor. Ya da ısınma için temizlik öneriliyor. Ama uçuk hayaller de satmıyor insanlar.

Ha çözüm daha kolay yollarla mevcutken bu şekilde önerilere giderek kestirip atan insanlar yok mu? Var, doğruya doğru. Fakat bu adamların mesajları yanlışsa genellikle yanlış bilgilendirme verilip, doğrusu da konuya eklenmiyor mu? Ekleniyor. Ufak bir kesimin yaptığı hatalardan yakınmanıza hak veriyorum ancak bunu forumun geneline atfetmeyi doğru bulmuyorum.

Zaten genel itibariyle forumu hedef almasının yanlış olduğunu ben de söyledim. Ki Allah razı olsun forumda birçok sorunumu çözmüşlüğüm vardır. Kendim de bilgim dahilinde insanlara yardım etmeye çalışırım genellikle. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı