Donanım bilgimi nasıl arttırabilirim?

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
Belirttiğim gibi, donanım bilgimi nasıl arttırabilirim? Ekran kartları, RAM'ler, ya kısacası donanım hakkında hiçbir şey bilmiyorum. RTX ve Epic Games gibi önemli şeylerin bile ne olduğunu bilmiyorum (önemli diyorum çünkü forumda bu kadar bahsedildiklerine göre önemli şeyler).
Donanım alanında çok, aşırı cahilim. Öğrenmek istiyorum bir şeyler. Böyle konular açılmış fakat onlara kıyasla ben hiçbir şey bilmiyorum. Nereden nasıl öğrenebilirim? Nereden başlamalıyım? Hiçbir bilgim yok. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Belirttiğim gibi, donanım bilgimi nasıl arttırabilirim? Ekran kartları, RAM'ler, ya kısacası donanım hakkında hiçbir şey bilmiyorum. RTX ve Epic Games gibi önemli şeylerin bile ne olduğunu bilmiyorum (önemli diyorum çünkü forumda bu kadar bahsedildiklerine göre önemli şeyler).
Donanım alanında çok, aşırı cahilim. Öğrenmek istiyorum bir şeyler. Böyle konular açılmış fakat onlara kıyasla ben hiçbir şey bilmiyorum. Nereden nasıl öğrenebilirim? Nereden başlamalıyım? Hiçbir bilgim yok. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Ben bolca sistem toplama kanalları ve oyun kanallarını günlük 10-20 dakikamı ayırarak arttırdım. Buralarda değildim o zamanlar. Siz buralarda konulara girip kim ne yazmış o bilgileri okuyup da öğrenebilirsiniz.

Araştırarak tabii ki, bizde anamızın karnından NVIDIA ve Intel ile çıkmadık hocam. Basit olarak bilgisayarı oluşturan donanımları araştırın sonra bunları tek tek araştırmaya geçin(ekran kartı nedir ne işe yarar gibi). Çevre birimleri nedir öğrenin. Kısacası araştırmaktan ibaret olay bir de ilgi tabii ilgisi yoksa insanın olmuyor.

Merağın varsa gerisi gelir zaten. İngilizcen varsa Linus Tech Tips takip etmeni öneririm. Ayrıca bilgisayarını söküp video izleyerek tekrar montajlayarak neyin ne olduğunu nasıl yapıldığı ne işe yaradıklarını donanımsal olarak öğrenebilirsin. Ekran kartları ve RAM'ler düşündüğünden karışık değiller zaten. Anakart biraz zorlayabilir ama zamanla çözemiyeceğin hiçbir şey yok.
Ayrıca inan bana. Epic games önemli bir şey değil. Steam candır. Youtube üzerinde dilediğin her şey mevcut. Mümkünse ingilizce videolar bul.

Teknoloji kanallarını YouTube'dan izleyebilirsiniz, frekanstv, Technopat, webtekno, Shiftdelete.net ve ya herhangi bir bir forumda öğrenebilirsiniz çok da zor değil.

Gir Google'a bilgisayar parçaları nelerdir yaz sonra örneğin RAM nedir yaz hepsini öğren gel forumda iki gün takıl öğrenirsin zaten. Sistem toplama başlıklarına sen de yardım et yanlışını söyleriz.

Teknoloji için bilgi olarak en iyisi Technopat zaten.

Ben detaylı sistem toplamak, temizlemek falan istiyorum diyorsan bu amca iyi iş yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı