Donanım cahilleri

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 68
  • Görüntüleme 4B
Donanımarşivi diye bir YouTube kanalının sahibi tarafından açılmış bir forum, hem bu forumda hem başka bir forumda görsellerini ve bağlantılarını yazarak paylaşmıştım önceden (fakat gel gelelim o bilgisiz dediği ve saçma sapan ithamlarda bulunduğu kişi başka bir forumun eski moderatörü ve iddia ediyorum bilgim ondan daha fazladır hatta bu pandemi döneminde uğraşmak istemiyor olsam mahkemeye verebilirdim) ondan teker teker bulup atmak istemem fakat çok gerekirse atarım bu konuya (ama gereği yok, hem benim için sinir olma kaynağı hem konu kirlenir).
Moderatörleri ayrı çocuk kitlesi ayrı çocuk. Abdullah (sanırım) şahsın ismi kendisini az buçuk takip ederim videoları öyle izlenmeyecek düzeyde videolar değil fakat şu forumunu ve moderatörlerini bir gözden geçirmesi gerekiyor. Benden yaşça küçük çocuk ciddi olarak yazdığım yorumun altına ''boş yapma'', ''ağlama'' vb. ithamlarda bulunuyor ve üsluptan raporladığımda bir sıkıntı yok diyorlar. Bilmiyorum ama bana göre tartışma ortamının olduğu yerde birinin bu tarz şeyleri kullanması saygısızlıktan öte bir şey değil. Onu da geçtim korsan kullanım hakkında karşıt görüşümü belirttiğimde bana indirdiği korsan oyunun resmini atıp ''kudur'' yazan bir şahıs vardı. Bilmiyor ki garibim o indirdiği korsan oyunun faturasını göstersem daha çok içerlenecek. :D

Moderatörleri ayrı çocuk kitlesi ayrı çocuk. Abdullah (sanırım) şahsın ismi kendisini az buçuk takip ederim videoları öyle izlenmeyecek düzeyde videolar değil fakat şu forumunu ve moderatörlerini bir gözden geçirmesi gerekiyor. Benden yaşça küçük çocuk ciddi olarak yazdığım yorumun altına ''boş yapma'', ''ağlama'' vb. ithamlarda bulunuyor ve üsluptan raporladığımda bir sıkıntı yok diyorlar. Bilmiyorum ama bana göre tartışma ortamının olduğu yerde birinin bu tarz şeyleri kullanması saygısızlıktan öte bir şey değil. Onu da geçtim korsan kullanım hakkında karşıt görüşümü belirttiğimde bana indirdiği korsan oyunun resmini atıp ''kudur'' yazan bir şahıs vardı. Bilmiyor ki garibim o indirdiği korsan oyunun faturasını göstersem daha çok içerlenecek. :D
Donanım Arşivi forumun yaş kitlesi çok küçük.
Moderatörleri desen onlar çok ayrı.

Biraz göz gezdirdim de çok saçma öneriler var. Eğlenmek için girilebilir aslında.

Arkadaşlar şu son 1 haftadır biraz internette geziniyorum. Adamlar cidden donanım cahili. Bilgisi olmadan laf atıyor geçen bir yazı gördüm yorumunda adam yazmış işlemci kötü olsa da ekran kartı iyi olduğu için her oyunu oynatır diyor o an içimden geçen küfürleri hayal edemezsiniz. O yetmezmiş gibi geçen bir adam gördüm diyor 3300X alınmaz işte tek çekirdek performansı çok düşük bunu diyene de içimden bayağı saydırdım. Bunun gibi insanları bir yerde tutup birbirleriyle kavga etseler ne güzel olur sizce neden bu kadar donanımın D harfinden haberi olmayan insanlar biliyormuş gibi davranıyor?

Ekran kartı kısmında bir haklılık payı var bende linç yemeyimde eski laptopa harici ekran kartı bağlayıp oyun oynuyorlar ama işlemcinin de beslemesi gerek tabii siz lütfen her lafa kafa takmayın samimi söylüyorum manyak olursun kanka :)

- Yo siz yalan söylüyorsunuz. Asıl en önemli parça SSD, SSD olmazsa sistem anca enıac'dan hızlı olur (!)
- Hayır, bir kere en önemli şey Intel işlemci, ne öyle AMD soba gibi? (!)
- Bir defa James Donkey en iyi marka (!), abdullah abim hep gösteriyor.
- Yol yaptı, köprü yaptı. Kürtaj yapıyoh burada! (!)
- Çöphone/ÇÖPOS alınmaz ya, kapalı sistem kapalı sistem (!)
- Bir defa haddinizi bilin, GTX 1050 Ti en iyi (bilerek işlemci yazacağım) işlemci (!)
- Sıvı soğutma ne, su bilgisayarı bozar en iyisi fan (!)
- En iyisi Xeon X5460 bir defa, i9 10900K veya Ryzen 9 3900X neymiş? (!)

Bir de şey var. "Izoly, Turbox en iyisi adamlar bizim için ucuza satıyorlar, kötü diyenler zaten bir şey bilmiyor.". Diyen bir velet vardı. Bir de Izoly, Turbox'a Zeiron diye kardeş çıkmış.

Ağzı olan konuşur, eli olan yazar hocam internet ortamı normal böyle şeyler gülüp geçin gerilirseniz hızlı yaşlanırsınız. Konu güzel hortlamış.

Geri
Yukarı