Dosyaları tamamen silme

Aslında biz dosyaları sildiğimizde tam silinmez. Geri dönüşüme gider. Geri dönüşümden silsek bile tam silinmez. Sadece silinmiş olarak gözükür fiziksel olarak silinmezler. Önceden kapladıklarını alanın %20 kadarını kaplarlar. Easeus gibi programlar ile geri getirilir. Peki nasıl tamamen silinir?
İlk olarak Revo Unistaller programını indirip kurun.

İndirme linki.
Daha sonra uygulamayı Yönetici olarak açın.
Bu ekrandan "Araçlar" kısmına tıklayın.

adsız.png

Daha sonra "Kanıt Yok Edici" yazan yere tıklıyoruz.

adsız.png

Daha sonra hangi disklerde uygulamak istediğinizi seçiyoruz.

adsız.png

Seçtikten sonra ise "Uygula" yazan kısma basıyoruz.

adsız.png

Daha sonra karşımıza çıkan uyarı metnini okuyup "Evet" tıklıyoruz.

adsız.png

Daha sonra karşınıza görseldeki gibi ekran gelecek:

adsız.png

Bu işlem biraz zaman alacaktır. İşlemlerinize devam edebilirsiniz.

Son olarak ise bittikten sonra cihazı yeniden başlatın. Cihazınızda alan açılacaktır.

Son düzenleme:
Daha önce Sosyal'e eklenen bir yazılım ve kalıntısız uygulama kaldırmada piyasadaki diğer yazılımlara kıyasla gayet iyi bir yazılım. Güncelleme notlarını takip ederim ya da buradan indiririm derseniz diye onun da linkini aşağıya bırakıyorum. Bu arada birilerinin işine yarayacağına inanıyorum. :)

Daha önce Sosyal'e eklenen bir yazılım ve kalıntısız uygulama kaldırmada piyasadaki diğer yazılımlara kıyasla gayet iyi bir yazılım. Güncelleme notlarını takip ederim ya da buradan indiririm derseniz diye onun da linkini aşağıya bırakıyorum. Bu arada birilerinin işine yarayacağına inanıyorum. :)

Düzenliyorum.

Çok teşekkürler. Vaktinde RDR 2, GTA 5 indirdiğim fakat sonra sildiğim dosyalar vardı. Onlardan 30 GB falan açtım teşekkürler (bu arada başka dosyalar da var olabilir emin değilim).

Hocam konuyu hortlatmak gibi olacak ama bir sorum var.
Benim eski bir Laptopum var satmayı düşünüyorum.
Bu programı yüklesem sildiğim fotoğraflar resimler hepsi silinir mi?

Aslında biz dosyaları sildiğimizde tam silinmez. Geri dönüşüme gider. Geri dönüşümden silsek bile tam silinmez. Sadece silinmiş olarak gözükür fiziksel olarak silinmezler. Önceden kapladıklarını alanın %20 kadarını kaplarlar. Easeus gibi programlar ile geri getirilir. Peki nasıl tamamen silinir?
İlk olarak Revo Unistaller programını indirip kurun.

İndirme linki.
Daha sonra uygulamayı Yönetici olarak açın.
Bu ekrandan "Araçlar" kısmına tıklayın.

Eki Görüntüle 834320

Daha sonra "Kanıt Yok Edici" yazan yere tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 834333

Daha sonra hangi disklerde uygulamak istediğinizi seçiyoruz.

Eki Görüntüle 834334

Seçtikten sonra ise "Uygula" yazan kısma basıyoruz.

Eki Görüntüle 834337

Daha sonra karşımıza çıkan uyarı metnini okuyup "Evet" tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 834339

Daha sonra karşınıza görseldeki gibi ekran gelecek:

Eki Görüntüle 834342

Bu işlem biraz zaman alacaktır. İşlemlerinize devam edebilirsiniz.

Son olarak ise bittikten sonra cihazı yeniden başlatın. Cihazınızda alan açılacaktır.

Merhaba bir sorum var, bu sadece silinmiş olanları siliyor değil mi? Sürücüyü komple sıfırdan temizlemiyor, olan şeylerde bir veri kaybı olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı