Dota 2 Başlamalı mıyım ?

Kombo olayı Wolfteam'da mıydı? :D

Dota 2'de hangi heroyu oynayan oyuncu iyiyse o hero daha güçlüdür. Ancak oyunda tek bir hero maçı kurtaramaz. Sonuç olarak bu bi takım oyunu, Iı ııh:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Işıklı maus troll olay tabii ki var. Yakın mesafe dövüşçü kahramana büyücü gibi buildler kasıp fantezi yapabilirsiniz. Youtube kanallarından en beğendiklerim arasında JimBenDoto var. Silly Builds video serisi çok güzel. Alakasız herolara fantezi buildler kasıp eğleniyorlar takım halinde. Bazen çok güçlü olabiliyor bile. Dota ile alakası olan herkesin izlemesini tavsiye ederim. Ama oynamayı bilmek gerek. Bilmeyen adam hangi hero/item olursa olsun, karşısındakini alt edemez. İkisi de aynı seviyede kasmış olsun, bilen adam support hero ile oyunu bilmeyen carry heroyu döver. Strateji ve refleks odaklı bir oyun. LoL güzel oyun ancak en sevmediğim yani Pay 2 Win olması. Yani parayla saadet bulabildiğiniz bir oyun. Rün almalar, kahraman almalar vs. para harcamak zorunda olmak zoruna gidiyor insanın. Dota bugüne kadar kimseyi para harcamak zorunda bırakmadı. Tüm karakterler açık, "haftaya Caitlyn - Nasus gidiyor, neyse sonraki geldiğinde oynarım" diye saçma bir düşünce içine girmiyorsunuz. Oyunun tabii ki Dota'da olmayan yönleri var, ancak bu beni LoL oynamaya teşvik edecek kadar yeterli değil. LoL'ü gömmeye gerek yok, gömenlerden de pek haz etmiyorum. İkisi farklı oyunlar ve hitap ettiği kesim farklı.

Haklısnız ama LoL Pay 2 Win değil yani şampiyonları oyun içi parayla alabiliyorsunuz ayrıca rünler gerçek parayla satılmıyor. Köstümler alınca sana ekstra +150 AD vermiyor. Yani 6300 IP Satılan bir karakter 1350 IP satılan bir karakterden tek yiyebiliyor.

Amacım pahalı karakter daha güçlü demek değil, LoL / Dota / CS:GO gibi oyuna oyun içinde para vermek saçma. 3 yıldır LoL oynayan birinin tüm rünleri var diyelim, başka bir 3 yıllık oyuncu yeni hesap açsın ve hiç rünü olmasın. Karşısındaki oyuncunun avantajı çok büyük. İşte bu saçma ve yanlış. Her neyse, konu Dota. LoL konuşmanın manası yok. :)

Peki Dota2'de troll olay var mıdır? Ben LoL'de sadece bir yeteneği vursa bile yetenek gücü kasar tek atıp çıkarım.
@RoSenGan kardeşim o şampiyonları söylede lig atlıyalım altın 3 de sıkıldım.
Dota2'de hikayesel anlamda en güzel şampiyonu veya şampiyonları hangisidir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca LoL ayarlarında istediğiniz dil yapabilirsiniz.

Üçte üç :D
Nautilus, Malphite. Birde LoL şampiyonlar çok yavaş hareket ediyorlar hoş değil pek. Haritayı büyütüp hareket hızını arttırıp skill shotlar için skillerin de hızını arttırmalılar ^^

Son düzenleme:
O şampiyonların hepsi vayne'in 3 vuruşuna bakar ölümsüz değiller. Skill shot hızlandırılsa neyden kaçıcaksın acaba?
Yazdığımı okursan hareket hızları ve skill shot hızları orantılı hızlandırılırsa diyorum. Bir de Vayne demişken şampiyona tank eriten diyorlar tank olmayanları da eritiyo üstüne üstlük takla ile senden kaçabiliyo ayrıca bir diğer skill ile seni kendinden uzaklaştırıyor vede ultisini kullandığında görünmez oluyor cıva yatağanda alınca zaten kitle kontrol pek sökmüyor karaktere bu da böyle bir şey.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı