Çözüldü DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

utkuedoğdu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 5-6 aydır çektiğim sorunu sizlerle paylaşayım. Sürekli bilgisayar mavi ekran hataları veriyor. Biraz araştırma sonucu ekran kartından kaynaklandığını öğrendim, RX570 8 GB 256 Bit ekran kartı. Artık yoruldum, ne yaptıysam olmadı, düzelmedi. Artık çıldırma noktasına geldim. Casper Excalibur E600 serisi sıfır olarak aldım. Bilen varsa bir yardımcı olsun.

PC Özellikleri:
  • i5-9400F 2.9GHz Turbo 4.10GHz
  • AMD Radeon RX570 8 GB 256 Bit GDDR5
  • 16 GB RAM
  • 240 GB SSD + 1 TB HDD

Arkadaşlar mavi ekran hatalarından bıktım devamlı mavi ekran hatası alıyorum, hata aldıkça paylaşmaya devam edeceğim, 1 yıldır çıldırma noktasına geldim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Daha önce Memtest yapılmıştır.
BIOS güncellemesi yapılmıştır.

Minidump dosyaları:

Arkadaşlar bilgisayarı kırma noktasına geldim. Şu mavi ekran hatalı beni her şeyden bezdirdi. Bir bakarsanız sevinirim hata sebebine.

Not: Daha önce Memtest yapılmıştır.

Arkadaşlar bir türlü çözüm bulunamıyor bir destek lütfen.
PC özellikleri:
i5-9400F 2.9GHz Turbo 4.10GHz.
AMD Radeon RX570 8 GB 256 Bit GDDR5.
16 GB RAM.
240 GB SSD + 1 TB HDD.
@KojiroHyuga04 @The G.O.A.T
Minidump:

Bu önemli bir hata olsa gerek PC'yi kapatıp BIOS'a attı tamamen kapandı sonra.
Minidump:

Bilgisayarımı kullanamıyorum bile 5 dakikada bir mavi ekran verip duruyor arkadaşlar. Çıldırdım, satacağım bilgisayarı o noktadayım.
  • BIOS güncellemesi yapıldı.
  • Ağ sürücüleri kaldırıldı kuruldu.
  • Memtest yapıldı.
PC özellikleri:
  • i5-9400F 2.9GHz Turbo 4.10GHz.
  • AMD Radeon RX570 8 GB 256 Bit GDDR5.
  • 16 GB RAM.
  • 240 GB SSD + 1 TB HDD.
Olay dosyaları:

Minidump:

Arkadaşlar mavi ekran hatalarından dolayı işletim sistemini Windows 8.1 yaptım ama ardı kesilmiyor mavi ekran hataları devam ediyor artık bıktım. Sizlere zahmet bir bakarsanız çok sevinirim.
-BIOS güncellemesi yapıldı.
-Ağ sürücüleri kaldırıldı kuruldu.
-MemTest yapıldı.

PC özellikleri:
  • 16 GB RAM.
  • 240 GB SSD + 1 TB HDD.
MiniDump:
Arkadaşlar mavi ekran hatalarından dolayı işletim sistemini Windows 8.1 yaptım ama ardı kesilmiyor mavi ekran hataları devam ediyor artık bıktım. Sizlere zahmet bir bakarsanız çok sevinirim.
-BIOS güncellemesi yapıldı.
-Ağ sürücüleri kaldırıldı kuruldu.
-MemTest yapıldı.

PC özellikleri:
  • 16 GB RAM.
  • 240 GB SSD + 1 TB HDD.
MiniDump:
Yeni bir hata aldım önemli gibi
Minidump:
@Ma'at @KojiroHyuga04 @The G.O.A.T
Arkadaşlar rica ediyorum ilgilenecek misiniz? Yoksa ben bu bilgisayarı fırlatıp atacağım cinnet geçirme noktasındayım zaten vura vura kasayı yamulttum yeter artık gına geldi bir bakın 2 dakika olmazsa zaten daha kırıp atıyorum. @Ma'at @KojiroHyuga04 @The G.O.A.T

Çözüm
Zaten bunu sana dedim:

Evet, harici bir ağ kartı almak en uygun fiyatlı çözüm. BIOS'tan dahili olanı da devre dışı bırakabilirsin.

@Recep Baltaş abi PC servise gönderdim, şimdi geri gelecek. Wi-Fi kartı var kasada, aygıt yöneticisinden LAN interneti devre dışı bırakıp Wi-Fi'den girmeyi denedim, olmamıştı. Bir bakar mısın sence bunlardan kaynaklanmış olabilir mi? Saçma geldi, serviste şunlar yapılmış:

629F66BA-4BFF-45B6-A0ED-31F86A62D062.png

Şahsen gidip parça alıp garantisini yakmak istemiyorum :/
Peki port almadan Wi-Fi kartı ile işlem yapabilir miyim? Denemek amaçlı, aynı işlemi görür mü Ethernet kartı almak yerine?

Az önce Windows 10 kurulum videonuzu izledim. GPT kısmını ayarlamazdım. MBR olarak kurulurdu, acaba sürücülerin ve donanımların düzgün çalışmayıp hata verme sebebi bu olabilir mi? PC FreeDOS gelmişti ve ben direkt Windows medya yükleyicisi ile yükledim.

Bilgisayar teknik servise gitti geldi, teknik servis temizlik yapmış. Bir de sistem dosyalarını onarmış. Donanımsal bir arza olmayıp hataların tamamı yazılımsal olduğu belli oldu. Konu çözülmüştür hepinize teşekkür ederim.
Format attım elle kurdum hepsini, güncelliyorum ama yine de hata veriyor şu anda bilgisayarı açamıyorum dahi Ethernet'e bağlanınca çöküyor zaten. Ama bunun çözümünü nasıl yapacağız kaç defa kaldırıp kurdum.

Hata derken mavi ekran hatası mı?

Eğer mavi ekran hatası ise bilgisayar doğru düzgün çalışıyorsa minidump dosyalarını paylaşın.

Acaba SSD'ye değil de HDD'ye mi kursam bu sefer?
Ya arkadaşlar formattan sonra kendi ses kartını falan yüklüyor yüklemese aslında belki elle yüklemek sağlıklı olabilir bilmiyorum delirme noktasındayım.
Format sırasında mavi ekran verdi arkadaşlar. Bu neyin nesi böyle ya ben bıktım yemin ediyorum kaldırıp atacağım en son paraya yazık.
Donanımsal olduğunu düşünmeye başladım vallaha.

CPU'da bir hata olsa oyun felan oynayamazdım hata verirdi bence. @Recep Baltaş abi hoşgeldin, youtube'de tüm mavi ekran hata çözümlerine baktım, sen geldiysen sorun çözüldü demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı