Dsg şanzıman spor kullanıma uygun mu?

betaa_

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce hiç DSG kullanmadım. Hatta hiç çift kavrama şanzıman kullanmadım. Normalde aracı kullanırken yarı otomatik modunda yüksek devirlerde kullanırım. ZF şanzımandan da çok memnunum. Fakat bir süreliğine DSG bulunan bir araca geçiş yapmak durumundayım. Aklımda DSG hep çabuk bozulan ve çok masraf çıkaran bir şanzıman olarak yer edinmiş durumda. Bunu değiştirmek için internetten izlediğim birkaç videoda da "trafikte çok dur kalk yapınca şanzıman ısınıyor" gibi şeylerle karşılaşınca da içim hiç rahatlamadı. Bu şanzımanı yüksek devirlerde ve ani ara hızlanmalarda kullanmak çok mu riskli? Gerçekten çok kolay kırılan ve çok nazik davranmamız gereken bir şanzıman mı? ve Bu kadar "zayıf" bir şanzıman neden binlerde VAG grubu arabasına koyulsun ki?

Özellikle kuru kavramalı DSG'ler kronik sıkıntılı. Hele bir de yüksek torkluysa vay haline. 250nm torklu Passat CC 'ye kuru kavrama koymuşlar. Ekspertiz işi yapıyoruz %80 kusurlu oluyor, masraf çıkarıyor. Aracın marka modeli ve model yılı nedir?

Daha önce hiç dsg kullanmadım. Hatta hiç çift kavrama şanzıman kullanmadım. Normalde aracı kullanırken yarı otomatik modunda yüksek devirlerde kullanırım. Zf şanzımandan da çok memnunum. Fakat bir süreliğine dsg bulunan bir araca geçiş yapmak durumundayım. Aklımda dsg hep çabuk bozulan ve çok masraf çıkaran bir şanzıman olarak yer edinmiş durumda. Bunu değiştirmek için internetten izlediğim birkaç videoda da "trafikte çok dur kalk yapınca şanzıman ısınıyor" gibi şeylerle karşılaşınca da içim hiç rahatlamadı. Bu şanzımanı yüksek devirlerde ve ani ara hızlanmalarda kullanmak çok mu riskli? Gerçekten çok kolay kırılan ve çok nazik davranmamız gereken bir şanzıman mı? Ve bu kadar "zayıf" bir şanzıman neden binlerde vag grubu arabasına koyulsun ki?

Türkiye de şanzuman yağı ömürlük denildiği için hiç şanzıman yağı değiştirilmiyor o yüzden ülkemizde öyle bir korku ama bakımları yapıldığı zaman sıkıntısız kullanırısn 60 k 70 k civarında şanzıman filitresi ve yağı değişiyor servislerde genelde ve wv özel yağı konuluyor.

Özellikle kuru kavramalı Dsg'ler kronik sıkıntılı. Hele bir de yüksek torkluysa vay haline. 250nm torklu Passat CC'ye kuru kavrama koymuşlar. Ekspertiz işi yapıyoruz %80 kusurlu oluyor, masraf çıkarıyor. Aracın marka modeli ve model yılı nedir?

1.4 Passat CC'ler sıkntılı zaten bizde vardı 140 k daydı sorun çıkarıyor diye satmışlardı çok üzülmüştüm.

CC şanzumanları ayrı sıkıntıydı katılıyorum. 1.8 TSI CC kullandım dsg bozuldu ve vites D geçmiyordu. O zamanlar 8-10 bin civarına kapatmıştım yaklaşık 3-4 yıl önce. Şu an Passat kullanıyorum o şekilde bir sıkıntı olmadı fakat hassas konusunda katılıyorum. Dur kalk ile bir sıkıntı olmaz, bunu en iyi yapanlardan biri de dsg zaten. Ani hızlanmalarda bir sıkıntı olmuyor, 2 araçda da rastlamadım. Frene iyi basarak vites değiştirmeniz gerekiyor, sert bir vites tipi var.

Daha önce hiç DSG kullanmadım. Hatta hiç çift kavrama şanzıman kullanmadım. Normalde aracı kullanırken yarı otomatik modunda yüksek devirlerde kullanırım. ZF şanzımandan da çok memnunum. Fakat bir süreliğine DSG bulunan bir araca geçiş yapmak durumundayım. Aklımda DSG hep çabuk bozulan ve çok masraf çıkaran bir şanzıman olarak yer edinmiş durumda. Bunu değiştirmek için internetten izlediğim birkaç videoda da "trafikte çok dur kalk yapınca şanzıman ısınıyor" gibi şeylerle karşılaşınca da içim hiç rahatlamadı. Bu şanzımanı yüksek devirlerde ve ani ara hızlanmalarda kullanmak çok mu riskli? Gerçekten çok kolay kırılan ve çok nazik davranmamız gereken bir şanzıman mı? ve Bu kadar "zayıf" bir şanzıman neden binlerde VAG grubu arabasına koyulsun ki?
2016 Passat kullanıyorum dsg şanzıman olarak ara hızlanmaları vs. çok yapan biriyim ışıklarda kalkarken gazlarım, 60-140 gibi hızlanmaları çok yaparım ve hiç bir sorun yaşatmadı şu ana kadar 2 yıldır bende araba.

Özellikle kuru kavramalı DSG'ler kronik sıkıntılı. Hele bir de yüksek torkluysa vay haline. 250nm torklu Passat CC 'ye kuru kavrama koymuşlar. Ekspertiz işi yapıyoruz %80 kusurlu oluyor, masraf çıkarıyor. Aracın marka modeli ve model yılı nedir?
2014 VW CC 1.4tsi 🙂

250.000TL civarında temiz DSG şanzımanlı araç bulabilir miyiz peki? 2008 model Jetta 1.4 TSI 'lar nasıldır mesela

Eski DSG şanzımanlar daha sıkıntılı. Vw Caddy 2.0 6 ileri aracımız var. Şanzımana kalsa her yeri 2.viteste çıkmaya çalışıyor. Bu da kavramayı bitiriyor. Yazılım ile bu olay çözülebiliyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı