DualSense vs 9. nesil Xbox kontrolcüsü

BalzonUrchin

Kilopat
Merhaba. Yakın zamanda hikayeli oyunları daha konforlu oynamak için bilgisayarıma bir gamepad almayı düşünüyorum. Uzun bir araştırma yaptım ancak kesin bir sonuca ulaşamadım. Kimisi Xbox PC ile tam uyumlu al diyor kimisi arada fiyat farkı varsa (şu an aralarında 250-300 TL civarı fiyat farkı var) ucuz olanı al diyor kimisi de DualSense'in teknolojisi daha iyi hem de daha ucuz, dualsensex veya DS4 Windows yükle keyfine bak diyor ama bu argümana karşı Xbox'cılar da haptic Feedback'in ve adaptive Trigger'ın her oyunda çalışmadığını ve kablosuz kullanılmadığı argümanını sunarak karşı çıkıyor. Kesin bir inceleme de bulamadım hatta yabancı forumlarda bile insanlar aynı şekilde tartışmalar yaşamış. Sizce bunlardan hangisini tercih etmek mantıklı?

Ben kendi adıma titreşime çok önem veriyorum zaten gamepad almamın en önemli sebeplerinden biri de bu çünkü realistik bir deneyim yaşamak hoşuma gidiyor. Arada kalmamın en büyük sebeplerinden biri de bu çünkü birçok kişi Xbox kontrolcüsünün çok düz bir titreşim sağladığını savunuyor.

Şimdiden yardımcı olacak veya fikirlerini benimle paylaşacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

PC için kesinlikle Xbox kontrolcü. DS'ler ile zibilyon tane sorun yaşayan var. DS daha kaliteli lakin dediğim gibi düzgün çalışmayabiliyor.
Dualsense resmi desteği gelecek PC'ye.

DS4'ün desteği var ama ne işe yarıyor? Yine sorun yaşayan çok. Resmi desteğe bel bağlamamak lazım. Belki de düzeltirler ama ya yine beceremezlerse?

PC için kesinlikle Xbox kontrolcü. DS'ler ile zibilyon tane sorun yaşayan var. DS daha kaliteli lakin dediğim gibi düzgün çalışmayabiliyor.

DS4'ün desteği var ama ne işe yarıyor? Yine sorun yaşayan çok.
DS4'ün resmi desteği yok zaten ben de PC için Dualsense önermiyorum ama arkafaşın bilgisi olsun diye yazdım. Yoksa ben Xbox kontrolcüsü iyi ama ben 3. parti firmaların kolunu alırım çünkü fiyat yüzünden. Ya da Xbox 360 kontrolcüsü var bende kablolu onu kullanıyorum mis gibi tavsiye de ederim. Şarj sıkıntısı veya pil bitti sıkıntısı yok.

Merhaba. Yakın zamanda hikayeli oyunları daha konforlu oynamak için bilgisayarıma bir gamepad almayı düşünüyorum. Uzun bir araştırma yaptım ancak kesin bir sonuca ulaşamadım. Kimisi Xbox PC ile tam uyumlu al diyor kimisi arada fiyat farkı varsa (şu an aralarında 250-300 TL civarı fiyat farkı var) ucuz olanı al diyor kimisi de DualSense'in teknolojisi daha iyi hem de daha ucuz, dualsensex veya DS4 Windows yükle keyfine bak diyor ama bu argümana karşı Xbox'cılar da haptic Feedback'in ve adaptive Trigger'ın her oyunda çalışmadığını ve kablosuz kullanılmadığı argümanını sunarak karşı çıkıyor. Kesin bir inceleme de bulamadım hatta yabancı forumlarda bile insanlar aynı şekilde tartışmalar yaşamış. Sizce bunlardan hangisini tercih etmek mantıklı?

Ben kendi adıma titreşime çok önem veriyorum zaten gamepad almamın en önemli sebeplerinden biri de bu çünkü realistik bir deneyim yaşamak hoşuma gidiyor. Arada kalmamın en büyük sebeplerinden biri de bu çünkü birçok kişi Xbox kontrolcüsünün çok düz bir titreşim sağladığını savunuyor.

Şimdiden yardımcı olacak veya fikirlerini benimle paylaşacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Dual sense al.

DS4'ün resmi desteği yok zaten ben de PC için Dualsense önermiyorum ama arkafaşın bilgisi olsun diye yazdım. Yoksa ben Xbox kontrolcüsü iyi ama ben 3. parti firmaların kolunu alırım. Ya da Xbox 360 kontrolcüsü var bende kablolu onu kullanıyorum mis gibi tavsiye de ederim. Şarj sıkıntısı veya pil bitti sıkıntısı yok.

DS4'ün resmi desteği var diye biliyordum galiba yanlış biliyormuşum. Xbox'ın pil olayı konusunda haklısın. Keşke şarjlı olsaymış.

DS4'ün resmi desteği var diye biliyordum galiba yanlış biliyormuşum. Xbox'ın pil olayı konusunda haklısın. Keşke şarjlı olsaymış.
Xbox 360'ın daha güzel geliyor bana hissiyat olarak bir de uygun fiyatı zamanında iyi ki almışım.

Kesinlikle DualSense almalısın. Xbox kolundan daha iyi ele oturuyor ve PC'de sorunsuz çalışıyor. Mesela Xbox kolunda sadece titreşim var. DualSense'de de Xbox'da ki gibi titreşim var ancak bir de DualSense'de programla Haptic Feedback özelliğini etkinleştirebiliyorsun. Muazzam bir olay.
Bende araştırıyordum ve Xbox kolu almadığım için o kadar mutluyum ki iyi ki DualSense almışım.

Hocam benim forumlardan okuduğum ve videolardan izlediğim kadarıyla DS4 Windows veya DualsenseX kullanıldığı zaman bir sorun olmadığı. Tek sorun Haptic Feedback ve Adaptive Trigger'ın her zaman çalışmadığı veya tutarlı olmadığıyla ilgiliydi. Yabancı kaynaklara da çokça baktım. Bu açıdan baktığımda DS daha mantıklı geliyor çünkü daha ucuz.
Dualsense resmi desteği gelecek PC'ye.

Kaynak?

Xbox'ın pil olayı konusunda haklısın. Keşke şarjlı olsaymış.

Ben de tam tersi düşünüyorum. Pilli olması bence her açıdan daha iyi. Şarjı az kaldı derdi yok, bozulma veya pilinin gücünün düşme derdi yok.
Kesinlikle DualSense almalısın. Xbox kolundan daha iyi ele oturuyor ve PC'de sorunsuz çalışıyor. Mesela Xbox kolunda sadece titreşim var. DualSense'de de Xbox'da ki gibi titreşim var ancak bir de DualSense'de programla Haptic Feedback özelliğini etkinleştirebiliyorsun. Muazzam bir olay.
Bende araştırıyordum ve Xbox kolu almadığım için o kadar mutluyum ki iyi ki DualSense almışım.

Beni en arada bırakan durumlardan biri bu. Haptic Feedback'i her oyuna nasıl adapte ediyoruz? Birçok insan çok uğraşman gerekiyor ve her farklı oyunda tekrar yapman gerekiyor diyor.
Steam'den kontrolcü ayarlaması ile DualSense'i rahat rahat kullanabilirsin. Hangisi ucuzsa onu al.

Tüm oyunlarım Steam'de değil maalesef. Epic, Ubisoft ve Origins'te de birçok oyunum var.

Yeni konular

Geri
Yukarı