DualSense vs 9. nesil Xbox kontrolcüsü

DualSense kullanıcısı olarak net olarak söyleyebilirim DualSense'i seçin. Hem mis gibi jiroskopu, Touchpad'i bataryası var Xbox'a göre. Ayrıca desteklenen oyunlarda kablolu bağlantıda haptic feedback ve Adaptive Triggers'da var örneğin Ghostwire: Tokyo'da.

Hocam benim forumlardan okuduğum ve videolardan izlediğim kadarıyla DS4 Windows veya DualsenseX kullanıldığı zaman bir sorun olmadığı. Tek sorun Haptic Feedback ve Adaptive Trigger'ın her zaman çalışmadığı veya tutarlı olmadığıyla ilgiliydi. Yabancı kaynaklara da çokça baktım. Bu açıdan baktığımda DS daha mantıklı geliyor çünkü daha ucuz.

Onlar olmayacaksa F310 al geç zaten 😀 Başka ne anlamı kaldı?

Beni en arada bırakan durumlardan biri bu. Haptic Feedback'i her oyuna nasıl adapte ediyoruz? Birçok insan çok uğrşaman gerekiyor ve her farklı oyunda tekrar yapman gerekiyor diyor.

Dediğim gibi desteklenen oyunlarda hiç uğraşa gerek yok ancak destekli olmayan oyunlarda birkaç ayar yapman gerekebiliyor.

Tüm oyunlarım Steam'de değil maalesef. Epic, Ubisoft ve Origins'te de birçok oyunum var.

DS4Windows veya DualsenseX gibi uygulamalarla kontrolcüyü Steam dışı oyunlarda da kullanabilirsiniz.

Beni en arada bırakan durumlardan biri bu. Haptic Feedback'i her oyuna nasıl adapte ediyoruz? Birçok insan çok uğraşman gerekiyor ve her farklı oyunda tekrar yapman gerekiyor diyor.
DualSenseX uygulaması ile Haptic Feedback özelliğini çalıştırabiliyorsun. Geçen gün bu özellikle COD WWII oynadım. O kadar eğlenceliydi ki anlatamam.
DualSense alsan ne kaybedersin ki? Haptic Feedback özelliğini kullanamasan bile titreşimi çok iyi çalışıyor. Oyundan oyuna titreşim şekli ve yerleri değişiyor. Xbox'da da bu var zaten. Yani DualSense almak bir şey kaybettirmez aksine muazzam bir oyun deneyimi yaşatır.
Ele oturuşu vs. DualSense'in daha iyi. 18 cm elim var Xbox 9. nesil gamepadini denedim ve arkadaki L2 R2 tuşlarına basmakta güçlük çektim. Elime oturmadı bir de hissiyat olarak dandik geldi. DualSense'i elime aldığım gibi aşık oldum.

DualSenseX uygulaması ile Haptic Feedback özelliğini çalıştırabiliyorsun. Geçen gün bu özellikle COD WWII oynadım. O kadar eğlenceliydi ki anlatamam.
DualSense alsan ne kaybedersin ki? Haptic Feedback özelliğini kullanamasan bile titreşimi çok iyi çalışıyor. Oyundan oyuna titreşim şekli ve yerleri değişiyor. Xbox'da da bu var zaten. Yani DualSense almak bir şey kaybettirmez aksine muazzam bir oyun deneyimi yaşatır.
Ele oturuşu vs. DualSense'in daha iyi. 18 cm elim var Xbox 9. nesil gamepadini denedim ve arkadaki L2 R2 tuşlarına basmakta güçlük çektim. Elime oturmadı bir de hissiyat olarak dandik geldi. DualSense'i elime aldığım gibi aşık oldum.

Titreşim sorun çıkarabiliyor DS'de. Benimde elim 22 cm Xbox kontrolcüyü çok kolay kullanabiliyorum 😀

Anladığım kadarıyla PC için arıyorsun bu yüzden Xbox. Bende de 8. nesil var ve gerçekten neredeyse her oyun ile desteği var hatta bilgisayarı gamepad ile bile kullanabiliyorsun. (kısmen)

Xbox'ın +'ları:

-Desteği var,
-Bozulma ihtimali daha az,
-Analogları ele daha yatkın.

Titreşim sorun çıkarabiliyor DS'de. Benimde elim 22 cm Xbox kontrolcüyü çok kolay kullanabiliyorum 😀
Şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım ben. DualSense bence her türlü daha iyi.
Anladığım kadarıyla PC için arıyorsun bu yüzden Xbox. Bende de 8. nesil var ve gerçekten neredeyse her oyun ile desteği var hatta bilgisayarı gamepad ile bile kullanabiliyorsun. (kısmen)

Xbox'ın +'ları:

-Desteği var,
-Bozulma ihtimali daha az,
-Analogları ele daha yatkın.
Hocam ele daha yatkın, ele oturuşu güzel falan diyorlar, bende o yüzden Xbox gamepadini alacaktım ama denemeden görmek istemedim. Deneyince elime o kadar kötü oturdu ki şaşırdım cidden. F710 bile daha iyi oturuyordu elime.

Geri
Yukarı