DualSense vs 9. nesil Xbox kontrolcüsü

Daha zibilyon tane konu var böyle. Araştırsaydın bulurdun 😉
Bunlar Dualshock ile ilgili sorunlar. Evet öyle bir sorun olmadığını biliyordum, doğrulamış oldun teşekkür ederim 😉😘

Bunlar çözümü en basit olanlar. Yabancı forumlarda özellikle çok çabuk bulabiliyorsunuz çözümlerini.

Haptic Feedback ve Adaptive Trigger asıl sorun çünkü bu özellikleri her oyun desteklemiyor ayrıca tüm oyunlar Xbox buton iconlarıyla açılıyor ve onları Dualsense iconlarına çeviremiyorsunuz. DS4'ten bunu yapan biri var yine yabancı bir kullanıcının youtube videosundan gördüm ancak o zaman da titreşim özelliği çalışmıyormuş. Bence asıl sorunlar bunlar.

Resmi destek ile ilgili yabancı kaynaklarda araştırma yaptım ancak herhangi bir şey bulamadım sadece bir site buldum bunun haberini yapan orada da PS resmi sitesinin 2022 Nisan ayında paylaştığı gizlilik belgesi referans alınarak paylaşılmış. Yani böyle bir şeyi bir editör magazin haberi gibi paylaşabilir ama ben hiç inanmadım. Haberi yapan site Xfire diye bir site. Görseli aşağıya bırakacağım.

Çözemeyenler de var. Hiç uğraşmaya değmez.

İçinde hiçbir özelliği olmayan oduna 1300 TL vermek istiyorsan verebilirsin.

Aynı şekilde düşünüyordum. Düz bir kola bu para verilir mi diye düşünüp durdum ama gerek Dualsense'in özelliklerinin çok az oyunda çalışması hem optimizasyon sorunları hem de oyunların genelinin Dualsense koluna özel icon sağlamaması yani Xbox koluymuş gibi oynamak zorunda kalmam açıkçası fikrimi değiştirdi. Playstation resmi destek getirmediği sürece Xbox hala en mantıklısı bence. Ben Xbox kolunu tercih ettim ve gayet memnunum.

Aynı şekilde düşünüyordum. Düz bir kola bu para verilir mi diye düşünüp durdum ama gerek DualSense'in özelliklerinin çok az oyunda çalışması hem optimizasyon sorunları hem de oyunların genelinin DualSense koluna özel icon sağlamaması yani Xbox koluymuş gibi oynamak zorunda kalmam açıkçası fikrimi değiştirdi. PlayStation resmi destek getirmediği sürece Xbox hala en mantıklısı bence. Ben Xbox kolunu tercih ettim ve gayet memnunum.

DualSense X ile kolun tetiklerini, hoparlörünü, DS4 Windows ile de overclock yapıp daha az gecikme süresi ile optimizasyon sorununu düzeltebilir, jiroskobu açabilir, kolun touchpadini çalıştırabilir ve her iki uygulamada da kolun RGB'sini ayarlayabilirdin. İki uygulamada zaten Xbox 360 ve DualShock 4'e göre simule ediyordu kolu, neden gidip içinde hiçbir özelliği olmayan kola 1300 TL verdin? O kolun edeceği maksimum fiyat 700 TL falan.

DualSense X ile kolun tetiklerini, hoparlörünü, DS4 Windows ile de overclock yapıp daha az gecikme süresi ile optimizasyon sorununu düzeltebilir, jiroskobu açabilir, kolun touchpadini çalıştırabilir ve her iki uygulamada da kolun RGB'sini ayarlayabilirdin. İki uygulamada zaten Xbox 360 ve DualShock 4'e göre simule ediyordu kolu, neden gidip içinde hiçbir özelliği olmayan kola 1300 TL verdin? O kolun edeceği maksimum fiyat 700 TL falan.

İşte bu dediklerini yapanlardan bazıları ile konuştum ve her zaman optimize olmadığını hatta bazı oyunlarda hiç kolun tanınmadığını söylediler. Ben garantici bir adamım bunu aldıktan sonra beğenmezsem iade etme gibi bir lüksüm yok çünkü kutusundan çıkardığın ürünü ancak bozuk veya arızalıysa iade edebilirsin. Tek sorun bunlar da değil. Shift sorunu da Xbox kolu tercih etmemde en büyük sebeplerden biri öte yandan Sony garantili Dualsense bulmak da epey zor.

Amazon kendi satsa gözüm kapalı alırdım Dualsense'i ama diğer firmalar kutuyu açtığım gibi üründe bir problem yoksa geri almazlar.

Ha bu arada üründen gayet memnunum. Hiç pişman değilim aldığıma. Playstation PC'ye özel resmi destek getireceğini açıklamış olsaydı Dualsense alırdım ama bu durumda dönüp Dualsense alsaydım demiyorum hiç. Haptic feedback ve tetik sistemi de çok çok az oyunda çalışıyor bu arada. Program da kullansan o özellikler çok az oyunda çalışıyor.

İşte bu dediklerini yapanlardan bazıları ile konuştum ve her zaman optimize olmadığını hatta bazı oyunlarda hiç kolun tanınmadığını söylediler. Ben garantici bir adamım bunu aldıktan sonra beğenmezsem iade etme gibi bir lüksüm yok çünkü kutusundan çıkardığın ürünü ancak bozuk veya arızalıysa iade edebilirsin. Tek sorun bunlar da değil. Shift sorunu da Xbox kolu tercih etmemde en büyük sebeplerden biri öte yandan Sony garantili DualSense bulmak da epey zor.

Amazon kendi satsa gözüm kapalı alırdım DualSense'i ama diğer firmalar kutuyu açtığım gibi üründe bir problem yoksa geri almazlar.

Ha bu arada üründen gayet memnunum. Hiç pişman değilim aldığıma. PlayStation PC'ye özel resmi destek getireceğini açıklamış olsaydı DualSense alırdım ama bu durumda dönüp DualSense alsaydım demiyorum hiç. Haptic feedback ve tetik sistemi de çok çok az oyunda çalışıyor bu arada. Program da kullansan o özellikler çok az oyunda çalışıyor.

Sony garantili DualSense bulmak epey zor? Anladım abi.

Geri
Yukarı