iPhone 8 yerine iPhone 7 Almak Mantıklı mı?

Dağlar kadar fark var donanım olarak sen Iphone 7 kullanıyorsun diye Iphone 8 modelini küçümseyerek kendini kandırarak arada fark yok deme hakkın yok. İşlemci tarafında Iphone 8, 7 modeline göre iki kat daha performanslıdır. Aynı şekilde GPU tarafında da iki kata yakın bir performans farkı var. Kamera, ekran, batarya tarafında ise arada bir fark yok. Iphone 7 modelinin donanımı da son derece yeterlidir. Iphone 7 modeli tek çekirdek performansında bütün Android modellerinde kullanılan işlemcilerden daha güçlü bir işlemci kullanıyor.
İlk olarak şunu söylim maddi açıdan gayet durumumuz iyi istersem iPhone 8 alırım senin demek istediğin kedi ulaşamadığı ciğeri mundar dermiş. Kanıtlar misin iPhone 8 ile 7 arasındaki 2 kat performansı iPhone 7'ye dört çekirdekli Apple 10 Fusion işlemcisi güç veriyor. Tek çekirdekli değil. Arkadaşim da iPhone 8 var bire bir karsilastirdik hiç bir fark yok net bir şekilde hiç bir fark göremedim. Sadece iPhone 8 in işlemcisi fazla isinmazken iPhone 7 ısındı ve şarjı biraz daha hızlı gitti. İlerde gelicek olan güncellemelerle bu sorunu da cozecekler.

Çekirdek sayısına bakarak işlemci gücü belirlenmez. Donanım bilgin yoksa sallamana gerek yok, kendine bir şey kanıtlamak zorunda değilsin. Maddi durumun beni ilgilendirmez, fark var arada hem büyük fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.13 ve 1.15 arasındaki Geekbench skorlarına bak, sonra gel söyle fark yok. Günlük kullanımda aradaki farkı hissetmemen gayet normal ama bu senin Iphone 8 ve türevlerinin donanımsal olarak Iphone 7 ile aynıdır demen anlamına gelmez.

Son düzenleme:
Çekirdek sayısına bakarak işlemci gücü belirlenmez. Donanım bilgin yoksa sallamana gerek yok, kendine bir şey kanıtlamak zorunda değilsin. Maddi durumun beni ilgilendirmez, fark var arada hem büyük fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1.13 ve 1.15 arasındaki Geekbench skorlarına bak, sonra gel söyle fark yok. Günlük kullanımda aradaki farkı hissetmemen gayet normal ama bu senin Iphone 8 ve türevlerinin donanımsal olarak Iphone 7 ile aynıdır demen anlamına gelmez.
Tamam dostum sizin köyde fibernet var. Üstün bilgiden dolayı tebrik ederim.

Tek çekirdek performansını işlemci tek çekirdekli olarak algılayan adamla uğraşılmaz, aynen dostum senin ipon 7 çok iyi sen kullanmaya devam et iPhone 8 almak isteyene önerme sonuçta 7 daha iyi hani adamlar daha kötü olanı daha sonra çıkartıyorlar.

Arada ne kadar büyük bir fark gördün? Nerede 2 kat fark var? Kanıt göstersene? Peki Intel, AMD vs. işlemci firmaları neden bir anda 2 kat performanslı işlemci çıkaramıyor. Apple'ın CEO'su değilsiniz sonuçta. Bu kadar övmenize gerek yok. O aradaki fark sizin ne işinize yarayacak. iPhone 8'in Hava atmaktan fazla ne faydası olacak size?

Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der boşuna dememişler. Fibernet ne alaka, donanımsal farklardan bahsediyorum gitmişsin fibernet diyorsun.

Mundar felan demişsiniz, maliyetler ve gerçekler diye birşey var. Ayrıca mantık diye apayrı birşey var. İki cihazın 256GB modelleri arasında şu anda 800TL fark var. Cihaz alacaksınız diyelim. Mantığınızı mı kullanır sınız, yoksa hava derdine düşüp en son çıkan fahiş fiyatlı olanı mı?

Gold.com.tr üzerinden fiyatlara bakıyorum
Iphone 8 64GB = 3.799 TL
Iphone 7 Plus 32 GB = 3.799 TL
Iphone 32 GB = 2.979 TL

Hangisini almak mantıklı olacaktır? 7 için 3.000 TL bütçe ayırmıştım zaten. Fikirleriniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı