Dünya düz mü, yuvarlak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madem gerçekler bu kadar gerçek, ozaman niye mutluluğu önüzdeki klavye mouse'da arıyorsunuz?
Afrika'da azğına rafine ürün deymemiş fakirleri görüp deliriyorum, dünyanın en mutlu ve aç insanları. Bende sizden biriyim kardeşim. iki birşey araştırıp sorguladık diye hemen salak muammelesi çekmeyin. eğerki araştıran sorgulayan bir insana bu muammeleyi yapıyorsanız kendinize sorun bakalım biz nasıl kuranı kerim tuzağından uzaklaştık diye? Elinde 100 milyon Dolar'ı kalmayan batmak üzere olan Elon Musk uzaya araç yolluyor. Gel görki dünya teknoloji devi Çin uzaya hala astronot bile yolluyamıyor. Öyle 2 George Orwel okudunuz diye şuurunuz arşa çıkmıyor kardeşim. Araştıran insanlara engel olmayın. Dünyanın yuvarlak olması sizin için bişey değiştirmez ama düz olması herşeyin yeniden başlaması demektir. O yüzden bu konuyu cahiliyete bağlamayın. Ve işin ehlini bilen araştıran insanlara yol açın. Olayı troole bağlayıp resim atan kardeşlerime bende bir trool resim bırakayımda konunun tadı kaçmasın. :)

404291

Bazen bi görüşü sunan kişiye göre yargılarız ya, birde CEM YILMAZ'ın bu videosunu izliyelim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu hakkında karşıt görüşleri tam anlamıyla dinlemeden reddetmeyin.
Düz dünya ve kapitalist düzeni açıklıyan kanallar:

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Sakin olun Süpermenler, dünyanın düz olduğuna henüz insanlık hazır değil[emoji23][emoji23] siz şimdi gidin bi 50 yıl kadar sonra gelin, yada hiç gelmeyin.

Bir bardağın içine bir bilyeyi koyun ve bardağı döndürerek bilyeyi sallamaya başlayın. Ne oldu başladığı yere geri döndü.
Yani dünya düzdür.

Ya arkadas siz manyak misiniz? Bu konuyu düşünen, süpheye bile düsen herkes net bir sekilde aptaldir bu kadar basit.

Bu konuyu dusunen kisilerin hic bir bilgisinin olmamasini gectim kus kadar beyni de yoktur.
Cok mu gozunuzle gormek istiyorsunuz? Azcik para biriktirin ve bir arkeoloji balonu alin, uzerine kamera baglayin ve gonderin yukari veya alin bir teleskop biraz inceleme yapin bakalim.
Veya bir arkadas yukarida ucak ornegi vermis onuda bir dusunun bakalim.

Aslinda dunyada bile yapabileceginiz basit bir kac deney ile bile bunu cok rahat anlayabilirsiniz de duz dunyaci olabilecek kadar aptal olan insan gozuyle gormeden inanmaz kesin hatta belki kendi gozuyle gorunce bile inanmayabilir malum o aptallik seviyesi bir baska cunku.

Hayatimda ilk defa bu kadar agresif bir yazi yaziyorum cunku duz dunyacilar gorudugum en aptal insan toplulugu ve gormeye dayanamiyorum.
Bunun icin ceza alirsamda alirim yapacak bir sey yok.
Dünya düz diyenler öyle inandıkları için demiyorlar.İşin içine bazı hesaplar giriyor.Maddi hesaplar,reklam vs vs uzaylılarında dünyayı ziyaret ettikleri ile ilgili çeşitli sivil toplum kuruluşları var ona kalırsan ama tırt.

Dünyanın ay tutulması sırasında ayın yüzeyinde çıkan gölgesi yuvarlak şekildedir. Aynı zamanda uzayda binlerce yıldır var olan hiçbir cisim düz olamaz madde kararlı olmak istediği için zamanla küre şeklini alacaktır.

Şu videoyu 5:11'den açıp, 1-2 metrenin ne kadar olduğunu kestirebilen, gözleri az da olsa sağlam bir insan iki saniyede dünyanın düz olmadığını anlayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayriyeten çocukların veya gençlerin açtığı "Gerçek bilim aslında o değil, bu!" türü kanallara kulak asmanızı tavsiye etmem. Mis gibi Fizikist var, Kozmik Anafor var, Evrim Ağacı var. Hem de tonlarca kaynakla beraber.

Buyurun, kürekle makale vaat ediyorum. İstediğinizi seçin, istediğinizi okuyun.

Yabancı diliniz varsa, Nasa gibi sitelere girip, oradaki komplo teorilerine verilen cevapları da okuyabilirsiniz. Bilimi bu kadar elden ayaktan düşürmemek, avama teslim etmemek gerekir.

Amerika'ya, Avrupa'ya ben de güvenmem, yaptıklarını her zaman dile getirmek vazifemdir, ancak bilim, tarih ve teknoloji konularında da haklarını yememek gerekir. İşini gayet de namusuyla yapan sayısız bilim adamı ve tarihçiler var. Hatta eserleriyle de biz Türklerin tarihine de büyük katkıları olmuştur.

Saçma soru diye bir şey olmamalı, ancak artık ufoloji, astroloji ve benzeri tüm saçmalıkları bırakıp, bilimi de layıkıyla yapmalıyız.

Bir de 100 sayfalık da olsa Bilim Nedir, Nasıl Yapılır veya Sahte Bilim Nedir türü herkesin bir kitap edinmesini, bilimi, bilimin işleyişini ve sahte bilimi iyice kavramasını tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı