Dünya, Güneş'e bugünkü konumundan 1 kilometre uzakta olsaydı ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Din ve ahlak kültürü dersini gerçekten anlattıkları doğruymuş gibi sunmaları çok yanlış bir şey.
Evet. Hatta düşündüğümde fark etmiştim ki 2 ders birbiriyle çelişiyor. 8. sınıf fen dersinde mevsimlerde güneşin dünyaya yaklaşıp uzaklaştığını öğreniyoruz ama yine 8. sınıf din dersinde 1 metre güneşe yaklaşsak kavruluruz diye "öğretiliyor". 😂

Evet. Hatta düşündüğümde fark etmiştim ki 2 ders birbiriyle çelişiyor. 8. sınıf fen dersinde mevsimlerde güneşin dünyaya yaklaşıp uzaklaştığını öğreniyoruz ama yine 8. sınıf din dersinde 1 metre güneşe yaklaşsak kavruluruz diye "öğretiliyor". 😂
Yörüngenin düzeninden bahsediliyor. Ama maalesef anlamayan din anlamayan ve bunu ders olarak anlatanlar...
Yörüngenin düzeninden bahsediliyor. Ama maalesef anlamayan din anlamayan ve bunu ders olarak anlatanlar...

Son düzenleme:
Çevrenizde bilmeyene ya da "bir milim uzak olsak bittiydik" diyene izah edin açık ve nazik bir şekilde.

Ne alaka sorması ayıptır acaba. 😡
Ön yargıdan başka bir şey değil. Her Müslüman'ı yobaz ve cahil, her ateisti bilim adamı sanıyorlar. Bu anlattıklarınızı söyleyen insanların ortak noktası cahil olmalarıdır, dine inanmaları değil.

Ne alaka sorması ayıptır acaba. 😡
Kişisel görüşüm bu. Bağnaz ve yobaz zihniyete bağlayan kişiler direkt bu şekilde bakar olaya ve arkasını asla araştırmaz.
Ön yargıdan başka bir şey değil. Her Müslüman'ı yobaz ve cahil, her ateisti bilim adamı sanıyorlar. Bu anlattıklarınızı söyleyen insanların ortak noktası cahil olmalarıdır, dine inanmaları değil.
Müslüman diye bir şey geçmiş mi o mesajın içinde acaba? Ateistlikle alakalı bir şey geçmiş mi peki mesajda? Ben yobaz ve bağnaz kesimden bahsediyorum. Bir de bana ön yargılı demesi yok mu:) Ön yargı şu mesajından fışkırıyor adeta🤣

Kişisel görüşüm bu. Bağnaz ve yobaz zihniyete bağlayan kişiler direkt bu şekilde bakar olaya ve arkasını asla araştırmaz.
O zaman cahil kişilere lafınızı söyleyin dini karıştırmayın. Sanki sadece müslümanlar "Dünya güneşe 1 km yaklaşsaydı yanardık" diyor.

O zaman cahil kişilere lafınızı söyleyin dini karıştırmayın. Sanki sadece müslümanlar "Dünya güneşe 1 km yaklaşsaydı yanardık" diyor.
Ya müslüman diyen kim, sen niye takıldın bu kadar? Bence bağnazca hareket ediyorsun şu an. Bağnaz illa müslüman olmaz. Hristiyanın da putperestin de bağnazı aynıdır. Ben hiç bir zaman müslüman veya bir dinde bahsetmedim, gelip boş yere karışıklık ve ayrımcılık çıkarıyorsun burada.

Boş yere kızgın surat atıp durma, hatalısın gör sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı