Dünya, Güneş'e bugünkü konumundan 1 kilometre uzakta olsaydı ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herhangibi bir din kastetmedin peki neden Allah ın lütfu gibi söze ihtiyaç duydun? Allah diyen cahilmi oluyor? Yani ne alakası var "İşte Allah ın lütfu işte yezitler vs". Sanki cahil adamların hepsi bir dine inanıyor.
Hocam Tanrının Lütfü, God's blessing, Rabbin armağanı ucu de aynı anlama gelir.

Allah arapça, God ingilizce, Rab farsca, Tanrı turkcedir.

@painkiller ama genelde Müslümanlar diyor. Sen de diyorsun işte. İslamiyet sonrası özel bir isim hali alan kelimedir diyorsun. Hem ilah Arapça'da tanrı demek.
Hocam Türkiye coğrafyasında yaşadığımız icin Allah demesi çok doğal değil mi yaratıcıya? Allah ismini sadece müslümanlar mi kullaniyor?

@painkiller ama genelde Müslümanlar diyor. Sen de diyorsun işte. İslamiyet sonrası özel bir isim hali alan kelimedir diyorsun. Hem ilah Arapça'da tanrı demek.
Hocam ama Türkiye’de ve büyük çoğunluğu müslüman olan bir yerde yaşıyoruz gayet doğal. Allah kahretsin diyen hristiyan arkadaşlarım da var benim yani garipsemiyorum açıkçası onları da:)
Hocam belirtsin. Aha da öyle yanlış anlaşılmaya sebep oluyor ya da doğru anlıyoruz.
Yapma lütfen. Bu şekilde bir karmaşa ancak önyargıyla olabilir bence ama.

@painkiller Linçten korksaydık Technopat'a girmezdik diyerek son gaz yüklenmek gereken bir durumda ortamı yumuşatmaya çalışmak bir işe yaramaz. Bak sen bir adım geri attığın anda karşındaki nasıl üstüne geliyor. Anladıkları şekilde bam güm söyle gitsin.

Bu iddiayı nedense şu ana kadar hep dincilerden ve din öğretmenlerinden duydum. Bilimsel hiçbir gerçekliği olmayan, yörünge mekaniklerinden habersiz şekilde ortaya atılan bu sallamasyon bilginin tek bir kaynağı vardır. Hepimiz onun üstünde oturuyoruz şu anda. Amaçları ise şu; her şey Allah'ın mucizesidir, bakın böyle olsaydı biz yanardık ya da donardık. İman edin, itaat edin mesajı vermektir. Ben bu iddiayı bir matematik ya da fizik öğretmeninden hiç duymadım. Çünkü birisi yörünge işleyişini biliyor diğeri ise geometri...

Sözde din öğretmenlerinin geneline bakıyorum, ben şu ana kadar ne coğrafya ne tarih ne geometri ne fizik ne de matematik bilen 1 tane bile din öğretmeni görmedim. Kültürel birikimleri ve sorgulama yetenekleri eksilerde, itaat zihniyeti doruklarda. Bu bilginin asıl çıkış yeri de direkt olarak "kusursuz denge" sallamacılarıdır. Altındaki kaynağı da siz anlayın artık. :D Oysa birazcık araştırsalar evrenin bir dengesinin olmasını bırak, evrenle ilgili her şeyin ne kadar kaotik ve yaşamın şartlarının oluşma aralığının ne kadar kısa olduğunu görürler.

Not: Mekanik fizik öğrenmek bu kişilerin işine de gelmez, işin sonucunda gene benzer grupların ne kadar saçmaladıklarının farkına varacaklarını bilirler. :D

Son düzenleme:
@Yararsız Üye düzgünce anlatmak istedim ama sanki müslüman inancına sahip herkese demişim gibi tepki mesajı yazıyor bana. Açıklıyorum, bana mesajlarımı kopyalayıp atıyor. E ne var bunda diyince de allah dedin diyor bana. Bu mantıklı mı sence yani?

@painkiller Açık açık söylüyorum. Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Budist, Deist fark etmez. Hayatlarında araştırmadıkları bir konuda, birilerinin oturma organlarından salladığı bilgiyi sorgulamadan kabul edip yayanlara hoşgörü göstermem. Birinin kırmızı çizgisi oysa da bana ne? Fikir beyan etmek için önce bir şeyleri araştırmış olmak gerekir.

Bir grubun "genelinde" var olan bir şeyi de eleştirip o grubun sorgulama kabiliyetini, araştırma ve bilgiye ulaşma kabiliyetini gönül rahatlığıyla gömerim. Burada kimse laf kalabalığı yapmasın, bunu diyen grupların kökeninin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Sonra ayrımcılık yapan ben oluyorum işin garibi:)
@painkiller Açık açık söylüyorum. Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Budist, Deist fark etmez. Hayatlarında araştırmadıkları bir konuda, birilerinin oturma organlarından salladığı bilgiyi sorgulamadan kabul edip yayanlara hoşgörü göstermem. Birinin kırmızı çizgisi oysa da bana ne? Fikir beyan etmek için önce bir şeyleri araştırmış olmak gerekir.
Heh işte benim söylediğim de bu zaten. Bağnaz heryerde bağnaz. Bunun müslümanı, budisti, yahudisi, hristiyanı yok zaten. Mal her yerde mal yani ne diyebilirim daha açık;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı