Dünya nereye gidiyor?

Windowssever

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, ben windowssever. Bugün sizlere özellikle TV reklamlarından dolayı endişe ettiğim bir konudan bahsedeceğim. TV reklamları biliyorsunuz ki insanların yaşamlarını çok küçükte olsa etkiler. En azından yeni telefonların yapılan reklamlarını vs. gördüğünüz zaman telefonum da eskimiş birazcık demişsinizdir (ya da dememişsinizdir misal diyorum). Reklamlarda takıldığım konu ise reklamların özellikle yeme içme sektörü üzerinde çok fazla kapıya getirme muhabbetinin geçmesi. Koronavirüs salgınından dolayı bu reklamlar arttı, evet. Fakat virüs bittiğinde de bu tür reklamların biteceğini en azından ben pek sanmıyorum. Reklamlarda yapılan istemezsen gelir mi? Bana bunu getir bana şunu getir kelimeleri de insanları "armut piş ağzıma düş mantığını" insanların aklına sokmaya çalışmakta ve de bazen başarılı olmaktadır. Bu mantık sadece yeme içme de değil başka sektörlerde de kullanılmaktadır. Her türlü ürünü Online olarak satan şirketler müthiş hafta vs. diyerek yine aynı şeyi yaptırmakta bizi yerimizde oturtup kaldırmamaya yönelik mesajlar vermektedir. Elbette böyle şeylerin Online yollarla alınması çok güzel. Fakat şahsen püresinin de çıkarılmaması gerek. Bu konuyu açma amacım hiçbir şirketin para kazanmasını önlemek vs. değil. Sadece bazen yerimizden kalkmamız gerektiğini (COVID 19 dişinda) hatırlatmaktır. Saygılarımla.

Ötenazi yaptırmanın günah olmadığını bilsem ve çevremin üzülmeyeceğini bilsem direk ötenazi vurdururum. Çok BOŞ ve BOŞUNDA ÖTESİ bir dünyadayız. Bazen keşke anamın karnından çıkmasaydım diyorum.

1621624584751.png

Yıllardır olduğu gibi, yuvarlanıp gidecek dünya. Hiçbir şey olmayacak. :)

Geri
Yukarı