Gençlik nereye gidiyor?

Merhaba. Bu konuda bahsetmek istediğim son zamanlara gençlerin komik bulduğu ve konuştuğu şeylerin bana çok saçma gelmesi. Bu arada ben de 15 yaşındayım. Mesela son zamanlarda otobüslere gülmeye hatta birbirleriyle kıyaslamaya başladılar. Bunun mantığını ve komik olmasını anlamadım. Yine video izlerken çok saçma şeyleri birbirleriyle kıyaslıyorlar. Başka bir konu son zamanda çok fazla artan sigma akımı birinin birini ezmesini havalı bulmaları da bence çok saçma. Üçüncü konu ise aşırı küfür etmeleri ve cinsel şakalar yapmaları. Demem o ki gençliğin durumu hiç iyi değil. Ve bu insanların bizim gelecekteki öğretmenimiz polisimiz başkanımız olacağı.

Eskidende öyleydi ustam beta yerine millete ezik diyorları fark yok.

Merhaba. Bu konuda bahsetmek istediğim son zamanlara gençlerin komik bulduğu ve konuştuğu şeylerin bana çok saçma gelmesi. Bu arada ben de 15 yaşındayım. Mesela son zamanlarda otobüslere gülmeye hatta birbirleriyle kıyaslamaya başladılar. Bunun mantığını ve komik olmasını anlamadım. Yine video izlerken çok saçma şeyleri birbirleriyle kıyaslıyorlar. Başka bir konu son zamanda çok fazla artan sigma akımı birinin birini ezmesini havalı bulmaları da bence çok saçma. Üçüncü konu ise aşırı küfür etmeleri ve cinsel şakalar yapmaları. Demem o ki gençliğin durumu hiç iyi değil. Ve bu insanların bizim gelecekteki öğretmenimiz polisimiz başkanımız olacağı.

Gitmiyor hocam. İnsanlar birbirini eziyor ve yorumlarda (gençler için) çoğunluk tebrik ediyor. Sosyal medyada insan sanırım ayrı toxicleşiyor. Lüks Artvin gibi paylaşımlarına ara sıra bende gülüyorum fakat diğer sigma, women gibi paylaşımlar çok saçma.

@Mirac21 çok sığ düşünüyorsun. Kendin gülmediğin için harcanan emeklerin boşa olduğunu düşünen bir kardeşimizsin. Grafik tasarım, yazılım, logo tasarım gibi alanları da kafanda fazla büyütmüşsün. Bu alanlara 15 yıl önce girmiş olsaydın çok ciddi paralar kazanabilirdin ama şimdi hem eğitimli insan sayısı çok hem de ihtiyacı olan insanlar internetten bedava veya bedavaya yakın ihtiyacını gideriyor. Düşüncesiz bencil bir insan olma. Sen tek çocuk musun miraç?

Şimdi bahsettiğiniz değerler size anlatılan şeyler. Sadece siz öyle sanıyorsunuz. Sadece tanrıya küfür edilip, dalga geçildiğinde dini duygularınız devreye giriyor ama din adı altında adnan hoca kadın oynatırken ses çıkarmıyorsunuz. Vatani duygu dediniz şey PKK'ya tepki göstermek değil. Devlet dairelerinden T.C kalktığında da vatani değerleriniz zarar görmeliydi. Demek istediğim suni şeylere takılmayın. Bırakın söven sövsün, dalga geçen geçsin. Atatürk'ün bir sözüyle bitireyim "vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır"

Adnana veya Kadir'e hoca diyenlerle ilişiğimi zaten kestim onlar değil hoca, ilk testosteron tanesi bile olamaz. Artık bu saçma sapan şeylerle uğraşıp kendimi yormadığım için memnunum.

Haklısınız sonuna kadar. Bu otobüs yıllardır var bugün niye buna gülüyorlar anlamıyorum. Ha bide dediğiniz sigma ve alfalık akımı cidden saçma geliyor. Biri kendini azarlayan kadına tokat atıyor, biri diyor ki sigma alfa, başkası diyor hayır değil. Tam sabit bir anlamları da yok bunların. Mesela kadınlar kendilerine saygı duyan, sözünden çıkmayan erkeklere alfa diyor. Erkek tarafı tam tersine alfalık diyor mesela. Sonra Afro-Amerikan'lara gülüyorlar nedeni ne üç harfli bişey. Bir insana bundan sebep de gülmezsin be kardeşim. Gülüncek başka şeyler de var, yok değil. Niye bu?

Mesela son zamanlarda otobüslere gülmeye hatta birbirleriyle kıyaslamaya başladılar. Bunun mantığını ve komik olmasını anlamadım. Yine video izlerken çok saçma şeyleri birbirleriyle kıyaslıyorlar. Başka bir konu son zamanda çok fazla artan sigma akımı birinin birini ezmesini havalı bulmaları da bence çok saçma.
Durumun saçmalığına ya da absürdlüğüne gülünüyor burada. Gözünüzün gördüğüne değil. Meme'leri seviyeleri bile var. Espri üzerine espri üzerine espri yapılıyor. Yetersiz bir gözlem olmuş.

Büyük bir kısmının psikoloğa gitmesi gerek sanırım. Yeni nesil arasında küfür, etiketleme, çabuk doyuma ulaşma amacı, maddeleştirme, objeleştirme, mutsuzluk, önyargı, yargılama çok yaygın. Bunların sebeplerinden biri sosyal medya olabilir. Diğer jenerasyonlara da yayılıyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı