Gençlik nereye gidiyor?

Yeni nesil gerçekten nereye gidiyor bilmiyorum da oturduğum yerde lise çağında 14-18 yaş arasına bakıyorum da böyle her şeye saygısızlık cinsel şakalaşmalar aşırı derecede sosyal medya bağımlılığı ve kendilerini beğenmeme görüyorum. Çoğu düşünmeyen önüne bir fikir atsan hiç sorgulamadan kabul edecek kişiler. Ben de bu yaşlardan geçtim ama gerçekten saf ve temizmişim. Ben 15 yaşında ailemin yanından sesimi çıkarmazdım şimdi 15 yaşında genç ailesinin yanında bacak bacak atıp sigara içiyor. Sosyal medya ve ailelerinin yetiştirmesinden kaynaklı bu durum.

Haklı. Zırf duyar (öğhrrr) adına beğenmedim atıp "senin görüşün" diyorsunuz... Acınası. Popüler kültürün saçmalıkları işte bunlar.

Merhaba. Bu konuda bahsetmek istediğim son zamanlara gençlerin komik bulduğu ve konuştuğu şeylerin bana çok saçma gelmesi. Bu arada ben de 15 yaşındayım. Mesela son zamanlarda otobüslere gülmeye hatta birbirleriyle kıyaslamaya başladılar. Bunun mantığını ve komik olmasını anlamadım. Yine video izlerken çok saçma şeyleri birbirleriyle kıyaslıyorlar. Başka bir konu son zamanda çok fazla artan sigma akımı birinin birini ezmesini havalı bulmaları da bence çok saçma. Üçüncü konu ise aşırı küfür etmeleri ve cinsel şakalar yapmaları. Demem o ki gençliğin durumu hiç iyi değil. Ve bu insanların bizim gelecekteki öğretmenimiz polisimiz başkanımız olacağı.

Bencede ben bile 14 yaşındayım seninle aynı görüşlerdeyim insanlar çok garip.

Dostum bunu burada soracağına kendin sorgulaman lazım, insanların neye güldüğü veya ne ile dalga geçtiği yıllar içinde değişti ancak saçma sapan şeylere gülmek değişmedi eski insanlar da saçma sapan lakaplar takıp her şeye gülebiliyorlardı? sadece tek fark şuan medya ve internetin olması yani bu saçmalıkları çok görürsen sevsen bile bıkabilirsin, bir diğer düşüncem ise gençler artık gerçeklikten sıkıldı o yüzden gerçekçilikten kaçıyorlar, şu ekonomide şu ülkemizin topluluğunda kaçmak da mantıklı her neyse.

Geri
Yukarı