Düzenli kilo alma

Üzgün Makaron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 15 yaşındayım ve Fitness'a başlayıp vücudumu şekillendirmek istiyorum. Kas yapmak istiyorum kısaca. Her neyse, boyum 1.75 civarı, kilom 55 civarı fakat kilomun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Düzenli bir şekilde sağlıklı kilo almamın yollarını söyleyebilir misiniz? Teşekkürler. Sabah şunu, öğlen şunu, akşam şunu gibi.

Sana birkaç tavsiyede bulunacağım fakat dengeli ve sağlıklı bir şekilde yapmalısın.
  • Kalorisi yüksek faydalı besinler tüket.
  • Kaslarını geliştir yani spor yap. Kas kütlesinin genişlemesi kilo alımını arttırır.

Sana birkaç tavsiyede bulunacağım fakat dengeli ve sağlıklı bir şekilde yapmalısın.
  • Kalorisi yüksek faydalı besinler tüket.
  • Kaslarını geliştir yani spor yap. Kas kütlesinin genişlemesi kilo alımını arttırır.
Ben kalorisi yüksek diye kuruyemiş bar tarzı şeyler yiyorum sizce zararlı mıdır?

Bence bu tavsiyeleri buradan alma. Bilgili biri yoktur diye söylemiyorum ama bu tarz konuları yüz yüze yada sesli konuşarak, birilerinden destek alman daha mantıklı. Düzenli kilo alma işi, düzenli kilo verme işinden çok çok daha zor. Amacın kas yapmak olduğu için söylüyorum. Yoksa sürekli çikolata, fastfood yersen kilo zaten alırsın. O yüzden bence internette araştır, forumdan bilgi almaya çalışmak yerine ya da tanıdığın birilerine sormaya çalış.

Bence bu tavsiyeleri buradan alma. Bilgili biri yoktur diye söylemiyorum ama bu tarz konuları yüz yüze yada sesli konuşarak, birilerinden destek alman daha mantıklı. Düzenli kilo alma işi, düzenli kilo verme işinden çok çok daha zor. Amacın kas yapmak olduğu için söylüyorum. Yoksa sürekli çikolata, fastfood yersen kilo zaten alırsın. O yüzden bence internette araştır, forumdan bilgi almaya çalışmak yerine ya da tanıdığın birilerine sormaya çalış.
Hocam bende guatr var. Yani metobolizmam çok hızlı çalışıyor. 168 Boy 54 kiloyum. Ne kadar uzun olmasam bile yinede kilodan dolayı zayıfım. Geçen aylarda karbonhidrat tozu + yüksek cal içeren gıdalar ile diyet yaptım ve 1 ayda 8 kilo aldım. Ancak kilo alma diyeti ayda en az 600 TL fazladan para harcadığım için diyeti bırakmak zorunda kaldım ve aldığım 8 kilonun 4 ünü diğer aylarda verdim. Doktor guatır ın aşırı yüksek olmadığı için ilaç yazmadı. Bu metobolizmayı yavaşlatacak hiç ilaç yok mu merak ediyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı