Dumbell kol kası için program önerisi

Selam günlük olarak iradeli yapmam gereken setler hareketler olarak program arıyorum. Sadece biceps triceps büyütmek istiyorum. Dumbell olarak 2x5 2x10 dumbelllerim var. Bunları uygun olarak program atabilecek olsa memnun olurum. Civarımda spor salonu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben spor salonuna gidiyorum, Sana yardım etmek isterim bana kilonu yazar mısın ?
Belki cevabını göremem, Ne olur ne olmaz diye.

Not : Sporda gerçekten beslenme çok önemli, Spor yapmadan önce kan akışını hızlandıracak şeyler yiyip iç Bitter çikolata, Kahve (şekersiz olanlarından 2'1'arada hariç) gibi şeyler internetten bak anlarsın, Ben biliyorum ama şu an aklıma gelmiyor.

Biceps :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Triceps :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben spor salonuna gidiyorum, Sana yardım etmek isterim bana kilonu yazar mısın ?
Belki cevabını göremem, Ne olur ne olmaz diye.

Not : Sporda gerçekten beslenme çok önemli, Spor yapmadan önce kan akışını hızlandıracak şeyler yiyip iç Bitter çikolata, Kahve (şekersiz olanlarından 2'1'arada hariç) gibi şeyler internetten bak anlarsın, Ben biliyorum ama şu an aklıma gelmiyor.

Biceps :

Triceps :
Hocam selamlar. 68 kiloyum hocam göbek yok vücut yapım elverişli sanırım. boy 1.78

Hocam yağ neden kesinlikle yasak kilom biraz az gibi boyuma göre kollarım sıska.
Yağ yasak olma sebebi, Zaten gün içinde fazlasıyla alıyoruz, Yağ olursa kas gözükmez (çok kaslı değilsen) sağlıklı yağlar var kuruyemişler, omega3 vs araştırırsan bulursun zatende, Sanırım sizin vücut tipiniz ectomorf.

Vücut tiplerini araştırın vücut türüne göre beslene bilirsiniz, Ectomorf iseniz benim gibi hızlı bir metobolizmanız var.

Hocam yağ neden kesinlikle yasak kilom biraz az gibi boyuma göre kollarım sıska.
Spor yaparken kilo almak istiyorsanız o kiloyu yağdan değil proteinli besinlerden alacaksınız. Protein her şeydir çok önemlidir kas kütlesi kazanımı isteyen biri proteine abanmak zorunda. Kiloda önemli olan kaç kilo olduğun değil yağ oranın önemlidir. Birine bakarsın 100 kilo adam yağ oranı neredeyse yok kilonun neredeyse hepsi kas. Birine bakarsın yine 100 kilo ama adamın yağ oranı almış başını gitmiş yağdan kas gözükmüyor. O yüzden arkadaş yağ tüketme demiş. Kiloyu almandan çok o kiloyu hangi besinlerle aldığın önemlidir.

Örneğin @Siberci07 arkadaşın attığı adam Savaş Cebeci o adam 120 kilo ve adamın yağ oranı neredeyse yok kas oranı almış başını gidiyor zaten. 120 kiloda başka bir örneğe bak yağdan adam gözükmez. O yüzden kilo alacaksa insan düzgün bir şekilde almalı.

Spor yaparken kilo almak istiyorsanız o kiloyu yağdan değil proteinli besinlerden alacaksınız. Protein her şeydir çok önemlidir kas kütlesi kazanımı isteyen biri proteine abanmak zorunda. Kiloda önemli olan kaç kilo olduğun değil yağ oranın önemlidir. Birine bakarsın 100 kilo adam yağ oranı neredeyse yok kilonun neredeyse hepsi kas. Birine bakarsın yine 100 kilo ama adamın yağ oranı almış başını gitmiş yağdan kas gözükmüyor. O yüzden arkadaş yağ tüketme demiş. Kiloyu almandan çok o kiloyu hangi besinlerle aldığın önemlidir.

Örneğin @Siberci07 arkadaşın attığı adam Savaş Cebeci o adam 120 kilo ve adamın yağ oranı neredeyse yok kas oranı almış başını gidiyor zaten. 120 kiloda başka bir örneğe bak yağdan adam gözükmez. O yüzden kilo alacaksa insan düzgün bir şekilde almalı.
Arkadaş dilime tercüman olmuş, Ben amatör olarak bile yapmıyorum ama, Spor salonunda az çok duyuyorum, Eğer kaslı görünmek istiyorsanız yağ oranınız az olmalı yağ kası örtüyor, Öncelik olarak hedef kg önemli.

Arkadaş dilime tercüman olmuş, Ben amatör olarak bile yapmıyorum ama, Spor salonunda az çok duyuyorum, Eğer kaslı görünmek istiyorsanız yağ oranınız az olmalı yağ kası örtüyor, Öncelik olarak hedef kg önemli.
Hocam şimdi bazen yalan söylemiyeyim et süt bulamıyorum biraz eco takılmak zorundayım ekonomik olarak alternatif protein alabileceğim besinlere örnek verebilir misiniz?

Vücüt tipi olarak ectomorfum dediğiniz gibi.

Hocam şimdi bazen yalan söylemiyeyim et süt bulamıyorum biraz eco takılmak zorundayım ekonomik olarak alternatif protein alabileceğim besinlere örnek verebilir misiniz?

Vücüt tipi olarak ectomorfum dediğiniz gibi.
Yalan söylemene gerek yok bence 10 sporcunun 7 si şuan Türkiyede böyle bence.

Et tamamda sütü nasıl bulamıyorsunuz ?

Protein olarak : Lor peyniri, Yoğurt, Yumurta (haşlanmış), Yer fıstığı, Nohut, Kuru fasulye, kuru mercimek, Peynir çeşitleri, Bulgur, Yumurta Akı (pis ola bilir diye tüketmiyorum bunu),
Not : Süt, Yoğurt ve peynir alırken orta yağlı ya da az yağlı olanını tercih et.

Karbonhidrat ise : Yulaf, Fasulye, Makarna, Mercimek, Elma, Muz (30dk 1 saat önce ye enerji verir), Patates (haşlanmış)

Yağ ise : Genel olarak her şeyin içinde üsttekiler gibi karbonhidrat olsun protein olsun az bile olsa var, Yağları sağlıklı yerlerden al Zeytin yağı, Kuruyemişler, Omega-3, gibi zaten internete bak fazlasını bulursun.

Ve son olarak spora yapmadan önce nescafe classic var ondan içmeni tavsiye ederim kafeini azda olsa enerji veriyor.

Not : Ben bu saydıklarımdan sadece nescafe classic var, O kadar ve son olarak mükemmeliyetçi olmaya çalışmayın aksi halde bahanelerden kas yapmayı bırakın dumbell'e bile bakmazsın.

Birde yaşınız kaçtı acaba, Ona göre bir şey söylemek istiyorumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı